Programy

"Kuba Wojewódzki" – o czym jest program, prowadzący, kto wystąpił

Programy

Autor:
Ewa
Podleśna-Ślusarczyk

Program "Kuba Wojewódzki" pojawia się na antenie TVN od 2006 r. 31. sezon programu cieszy się niesłabnącą popularnością, a prowadzący zaprasza kolejne osoby robiące karierę w polskim show-biznesie, by przybliżyć ich sylwetki fanom. 

"Kuba Wojewódzki" – o czym jest program

"Kuba Wojewódzki" to przede wszystkim rozmowy z osobami znanymi ze świata show-biznesu. Prowadzący nie skupia się na gwiazdach filmowych czy telewizyjnych, w jego programie pojawiają się także sportowcy, politycy, modele, muzycy, instagramerzy i youtuberzy. Nie ma też znaczenia wiek gości i środowisko z którego się wywodzą, Kuba Wojewódzki sięga po osoby, wokół których jest głośno, które zaznaczają swoją obecność w polskich mediach. W czasie rozmowy padają pytania o obecne zajęcia, premiery i działalności, ale także o życie osobiste. Dość szybka wymiana zdań, często okraszona lekką ironią, żartem i sarkazmem sprawia, że widzowie chętnie oglądają program i nie mogą narzekać na nudę.

W 2012 uruchomił serwis internetowy ZagrajUKuby.pl, dzięki któremu umożliwiał promocję niszowym wykonawcom poprzez gościnny występ w programie Kuba Wojewódzki. Muzykę do pierwszej czołówki skomponował Robert Matera, zaś do drugiej – Tomasz Stańko. W programie występuje także DJ, który wprowadza elementy muzyczne do show. Przez 11 lat zajmował się tym Dj Adamus.

Polskie Nagrody Filmowe Orły rozdane
Polskie Nagrody Filmowe Orły rozdane W tym roku zwyciężył film: „25 lat niewinności - Historia Tomasza Komendy”, który zgarnął aż siedem statuetek. Źródło: Co za Tydzień

"Kuba Wojewódzki" – kim jest prowadzący

Kuba Wojewódzki to dziennikarz telewizyjny i radiowy, prezenter telewizyjny, satyryk, publicysta, muzyk - słowem człowiek-orkiestra. Od lat związany zarówno z pracą w radiu, gdzie zaczynał, jak i w telewizji. Od 2006 r. związany ze stacją TVN, z którą pracował przy wielu formatach, takich jak: "X-Factor", "Mam talent!", "Mali giganci". Prowadzi audycje radiowe w newonce.radio. Cieszy się niesłabnącą popularnością i zdobył kilka nagród jako juror w programach telewizyjnych i jako osobowość telewizyjna. Ma ogromne doświadczenie w prowadzeniu programów, jak i przeprowadzaniu wywiadów. Na Player.pl możemy oglądać jego internetowy program "250 m² Kuby Wojewódzkiego", a na YouTube – "Sztukę łączenia".

"Kuba Wojewódzki" – kiedy i gdzie oglądać?

Program pojawia się na antenie TVN we wtorki o godz. 22.30. Powtórki można oglądać na Player.pl, tam też jest publikowanych więcej materiałów z odcinka, które nie trafiły do programu antenowego.

Zobacz także:

Autor:Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło zdjęcia głównego: fot. TVN/Wojciech Kurczewski

Pozostałe wiadomości