Magda Gessler w restauracji "Czwórka" w Elblągu. "Ja tutaj nie wejdę. To jest jak piekło"

Magda Gessler w restauracji "Czwórka" w Elblągu.
Magda Gessler w restauracji "Czwórka" w Elblągu
Źródło: Player
W 10. odcinku "Kuchennych rewolucji" Magda Gessler odwiedzi restaurację "Czwórka" w Elblągu. Dlaczego będzie miała opory przed wejściem do knajpy? Czy dania zasmakują restauratorce?

"Kuchenne rewolucje" to program, w którym Magda Gessler pomaga właścicielom odkryć, co stoi za klapą ich restauracji. W 10. odcinku najnowszej 25. edycji restauratorka odwiedzi Elbląg i restaurację "Czwórka". Czy Magdzie Gessler uda się pomóc zrozpaczonej właścicielce Beacie?

"Kuchenne rewolucje" w Elblągu. Magda Gessler w restauracji "Czwórka"

Elbląg poszczycić się może bogatą historią i pięknie odnowioną starówką. Na obrzeżach miasta, samotnie wychowująca czwórkę dzieci Beata, prowadzi restaurację "Czwórka". Lokal zawdzięcza swoją nazwę mieszczącej się tu niegdyś piekarni numer cztery. Knajpa świeci pustkami, a pani Beata od wielu miesięcy zalega z czynszem. W codziennej walce o smak i o gości pomaga jej kucharka Ewa i pomoc kuchenna Ukrainka Irina.

Dużym wsparciem jest też jej szesnastoletni syn Kuba. Pracuje on na sali i przychodzi pomagać mamie w każdej wolnej chwili, między nauką a opieką nad rodzeństwem. Choć wszyscy bardzo się starają i w pracę wkładają całe swoje serce, efektów nie widać. Pani Beacie pozostało już tylko modlić się o cud lub liczyć na to, że cudu w jej restauracji dokona Magda Gessler. Czy znana restauratorka sprawi, że "Czwórka" stanie na nogi?

Zobacz zwiastun najnowszego odcinka "Kuchennych rewolucji":

"Kuchenne rewolucje" Sezon 25
"Kuchenne rewolucje" Sezon 25. Odcinek 10 - Elbląg. Zwiastun

Magda Gessler w restauracji "Czwórka" w Elblągu - jak smakowały dania?

Magda Gessler zaraz po wejściu do "Czwórki" zwróciła uwagę na brak klimatyzacji i pozamykane okna.

"Ja nie wejdę tutaj. To jest jak piekło" - powiedziała gwiazda programu.

Właścicielka do kamery wyjaśniła, że nie stać jej na zamontowanie klimatyzacji. Wnętrze lokalu także wyglądało bardzo ubogo. Knajpa nie miała nawet menu. Kelner wymienił Magdzie Gessler dania, które dostępne były tego dnia, a ona zażyczyła sobie wszystkich pięciu. Dostała zatem rosół, grzybową, kopytka z sosem, golonkę i schabowego z ziemniakami i surówką.

"Bardzo przyzwoity rosołek", "Prawie grzybowa, ale nie grzybowa", "Golonka za długo trzymana w piecu", "Buraki przepyszne", "Schabowy bardzo pyszny", "Koszmarne kopytka", "Smak zasadniczo jest bardzo dobry" - komentowała Magda Gessler.

Magda Gessler w restauracji "Czwórka" w Elblągu - metamorfoza, dalsze losy

Następnego dnia Magda Gessler porozmawiała szczerze z właścicielką. Wyjaśniła jej, że musi zmienić podejście do własnego biznesu. Przede wszystkim musi poprawić komfort gości w lokalu, montując klimatyzację i dbając o wystrój wnętrza. Po inspekcji na kuchni okazało się także, że kucharki bazują na produktach z supermarketu. Magda Gessler kazała im przygotować kilka dań do degustacji - pierogi, sałatkę jarzynową i ciasta z owoców sezonowych. Potem wyjaśniła im pomysł na restaurację.

Od tej pory lokal nazywa się  Bar Pomidor cud-malina. Ogromną metamorfozę przeszło wnętrze. W menu znajdziemy dania takie jak:

 • Hiszpańska sałatka z tuńczykiem - 10 zł
  • Karkówka z ananasem i porem - 23 zł
   • Pierogi ruskie - 18 zł
    • Golonka w piwie - 30 zł
     • Schabowy z ziemniakami i surówką - 22 zł
      • Serniczek na zimno - 14 zł
       "Kuchenne Rewolucje" - Bar Pomidor cud-malina
       "Kuchenne Rewolucje" - Bar Pomidor cud-malina
       Źródło: Player

       Właścicielka wzięła sobie do serca rady Magdy Gessler. Kiedy kilka tygodni później restauratorka odwiedziła Beatę, dania wciąż były tak smaczne, jak poprzednim razem.

       "Ale pyszne! Jedna z najlepszych karkówek, jakie jadłam w Polsce" - powiedziała Magda Gessler.

       "Kuchenne rewolucje" w Elblągu zakończyły się sukcesem.

       Nowy sezon "Kuchennych rewolucji" - kiedy i gdzie oglądać?

       "Kuchenne rewolucje" można oglądać od w każdy czwartek o godzinie 21.35 w TVN oraz przedpremierowo w serwisie player.pl.

       "Kuchenne rewolucje" – prowadząca Magda Gessler

       Magda Gessler to osobowość telewizyjna, kreatorka smaków, właścicielka kilku restauracji oraz autorka książek kucharskich. Od 6 marca 2010 r. jest gospodynią programu TVN Kuchenne rewolucje. Od 2012 r. została jurorką w programie "MasterChef".

       Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
       Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

       Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

       Czytaj też:

       Autor: Kamila Jamrożek

       Źródło zdjęcia głównego: Player

       podziel się:

       Pozostałe wiadomości