Programy

Magda Gessler w restauracji "Limba" w Barlinku. Przeszłość właścicielki ciąży nad lokalem

Programy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Magda Gessler w restauracji "Limba" w Barlinku

W 7. odcinku "Kuchennych rewolucji" Magda Gessler odwiedziła restaurację "Limba" w Barlinku, gdzie już na starcie odechciewa się jedzenia. Jak powiedziała, na wystrój można nie mieć wpływu, ale na czystość lokalu jak najbardziej. Czy uda się odmienić to wnętrze?

"Kuchenne rewolucje" to program, w którym Magda Gessler pomaga właścicielom odkryć, co stoi za niepowodzeniem ich restauracji. W 7. odcinku najnowszej 25. edycji restauratorka odwiedzi Barlinek i restaurację "Limba". Tym razem głównym problemem lokalu nie okaże się niesmaczne jedzenie, ale toksyczne relacje, w jakie wchodzi właścicielka. Czy Magdzie Gessler uda się pomóc i otworzyć jej oczy?

"Kuchenne rewolucje" w Barlinku. Magda Gessler w restauracji "Limba"

Położony nad jeziorami Zachodniego Pomorza Barlinek zamieszkuje niecałe piętnaście tysięcy mieszkańców. Gospodę "Limba", która swoje podwoje otwiera kilkaset metrów od centrum miasteczka, prowadzą Andżelika i Grzegorz. Nad smakiem tradycyjnych polskich potraw czuwa doświadczona kucharka Magdalena.

Tyle że w restauracji nie ma gości właściwie wcale. Popadający w coraz większe kłopoty finansowe biznes, utrzymuje się na powierzchni jedynie dzięki imprezom okolicznościowym. Ale Andżelika nie załamuje się, bo czuje w sobie moc.

Po latach domowej przemocy znalazła w sobie siłę, by wyrwać się z toksycznego małżeństwa. Teraz wierzy, że z nowym partnerem poprowadzą restaurację do sukcesu. By tego dokonać, poprosiła o pomoc Magdę Gessler. Czy znana restauratorka doda właścicielom skrzydeł, a restauracji blasku?

Zobacz zwiastun najnowszego odcinka "Kuchennych rewolucji":

"Kuchenne rewolucje" sezon 25. odcinek 7. Zwiastun
"Kuchenne rewolucje" sezon 25 odcinek 7. Zwiastun

Magda Gessler w restauracji "Limba" w Barlinku - jak smakowały dania?

Magda Gessler weszła do lokalu i od razu straciła apetyt. Restauracja "Limba" nie zachęcała do tego, aby zostać w niej dłużej. Restauratorka powiedziała wprost, że panuje w niej klimat speluny. Nie mogła uwierzyć, że jest to restauracja. Zamówiła kilka dań: węgorza z chrzanem, ogórkową, rosół, kotleta mielonego i schabowego. Magda Gessler pochwaliła dania. Zwróciła uwagę, że ciężko jest uwierzyć, że w miejscu doprowadzonym do ruiny można zjeść tak dobre obiady domowe.

Następnego dnia Magda Gessler zjadła popisowe dania kucharki i odbyła poważną rozmowę z właścicielami. Okazało się, że Andżelika nie może poradzić sobie z trudną przeszłością. Jej były mąż miał problemy z prawem i stosował wobec niej przemoc. Na jaw wyszło też, że obecny partner Andżeliki stosuje przemoc werbalną. Magda Gessler ostrzegła właścicielkę lokalu, że wchodzi w ten sam schemat. Zaproponowała jej pomoc i poradziła, aby zerwała toksyczną relację.

Magda Gessler w restauracji "Limba" w Barlinku.
Magda Gessler w restauracji "Limba" w Barlinku. Źródło: TVN

Magda Gessler w restauracji "Limba" w Barlinku - metamorfoza, dalsze losy

Magda Gessler szczerze porozmawiała z właścicielką Andżeliką o przemocy w związku. Chciała, aby przeszłość nie ciążyła nad przyszłością restauracji. Ekipa "Kuchennych Rewolucji" zajęła się przemianą obskurnego miejsca w restaurację z prawdziwego zdarzenia.

Magda Gessler skupiła się na zmianie wnętrza lokalu. Od tej pory restauracja nazywa się "Kaczki i buraczki". W odmienionej karcie znalazły się całkiem nowe dania. W bistro "Kaczki i buraczki" można, zgodnie z nazwą, można znaleźć potrawy z kaczki i buraka. W menu mamy m.in.:

  • rosół z kaczki z domowym makaronem, pieczonym jabłkiem i maliną
  • sałatka szwabska
  • chłodnik z buraka
  • żeberka na kapuście
  • kotlet schabowy
  • kotlet z kaczki podawany na chłodniku, zielone kopytka i zasmażane buraczki

Po czterech tygodniach Magda Gessler wróciła do lokalu "Kaczki i buraczki", aby sprawdzić, jak radzi sobie on pod jej nieobecność. W restauracji w końcu pojawili się nowi goście. Magda Gessler miała kilka uwag do dań. Skrytykowała też atmosferę panującą w restauracji. Opuściła restaurację, stwierdzając, że właścicielka nie chciała przyjąć pomocy, a najbardziej jest jej żal utalentowanej kucharki, która musi pracować w toksycznym środowisku.

"Niestety nierozwiązane problemy Andżeliki przekładają się na smak i atmosferę tego miejsca" - powiedziała Magda Gessler.

Restauracja "Kaczki i buraczki" w Barlinku
Restauracja "Kaczki i buraczki" w Barlinku Źródło: TVN

Nowy sezon "Kuchennych rewolucji" - kiedy i gdzie oglądać?

"Kuchenne rewolucje" można oglądać od w każdy czwartek o godzinie 21.35 w TVN oraz przedpremierowo w serwisie player.pl.

"Kuchenne rewolucje" – prowadząca Magda Gessler

Magda Gessler to osobowość telewizyjna, kreatorka smaków, właścicielka kilku restauracji oraz autorka książek kucharskich. Od 6 marca 2010 r. jest gospodynią programu TVN Kuchenne rewolucje. Od 2012 r. została jurorką w programie "MasterChef".

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości