Magda Gessler w restauracji "Pod przykrywką" w Szczecinie. Upór właścicieli zagrozi rewolucji?

Magda Gessler w restauracji "Pod przykrywką" w Szczecinie.
Magda Gessler w restauracji "Pod przykrywką" w Szczecinie.
Źródło: TVN
W 8. odcinku "Kuchennych rewolucji" Magda Gessler odwiedzi restaurację "Pod przykrywką" w Szczecinie. Ku jej zaskoczeniu odkryje tam pyszną, domową kuchnię. Co stoi zatem za niepowodzeniem lokalu?

"Kuchenne rewolucje" to program, w którym Magda Gessler pomaga właścicielom odkryć, co stoi za kalpą ich restauracji. W 8. odcinku najnowszej 25. edycji restauratorka odwiedzi Szczecin i restaurację "Pod przykrywką". Tym razem głównym problemem lokalu nie okaże się niesmaczne jedzenie. Czy Magdzie Gessler uda się pomóc właścicielom?

"Kuchenne rewolucje" w Szczecinie. Magda Gessler w restauracji "Pod przykrywką"

Szczecin to miasto z dużą ilością mieszkańców, a w dodatku ściągające licznych turystów. Wydawać by się więc mogło, że do restauracji niemal w centrum miasta goście będą ściągać tłumami. Niestety w "Bistro pod Przykrywką" tak nie jest. Lokal od sześciu lat prowadzą Agnieszka i Marek, a rodzicom z wielkim zaangażowaniem pomaga dorosła córka Alicja.

Rodzinny wysiłek idzie jednak na marne w obliczu prześladującego restaurację pecha. Krótko po otwarciu bistro, rozpoczęły się na sąsiednich ulicach poważne roboty drogowe. Lokal z trzech stron został odcięty od świata, a obroty spadły o dziewięćdziesiąt procent. Aby przetrwać trudny czas, właściciele wzięli pożyczkę wynoszącą ponad 200 tysięcy złotych.

Gdy po zakończeniu remontu zaczęli odbijać się od dna, przyszła pandemia i konieczność wzięcia kolejnej pożyczki. Niestety po pandemii goście nie wrócili. By na dobre odwrócić złą passę, restauratorzy zdecydowali się na udział w Kuchennych Rewolucjach. Magda Gessler jak zawsze ruszyła z pomocą. Czy i tym razem misja uratowania restauracji się powiedzie?

Zobacz zwiastun najnowszego odcinka "Kuchennych rewolucji":

"Kuchenne rewolucje" Sezon 25. Odcinek 8 - Szczecin. Zwiastun

Magda Gessler w restauracji "Pod przykrywką" w Szczecinie - jak smakowały dania?

Magda Gessler po wejściu do restauracji "Pod przykrywką" zamówiła kilka dań: żeberka w sosie własnym, kapustę i chłodnik.

"Dobry chłodnik, ma ładny kolor", "Żeberka są absolutnie idealne, bardzo dobra kapusta i sos". "Jestem pod wrażeniem i niczego nie rozumiem. Jak ktoś tak dobrze gotuje, to dlaczego potrzebuje mojej pomocy" - komentowała restauratorka.

Po wyjściu z lokalu Magda Gessler stwierdziła, że jest bardzo wzruszona i znalazła w "Bistro pod przykrywką" smaki swojego domu.

Magda Gessler z właścicielem restauracji "Pod przykrywką"
Magda Gessler z właścicielem restauracji "Pod przykrywką"
Źródło: TVN

Magda Gessler w restauracji "Pod przykrywką" w Szczecinie - metamorfoza, dalsze losy

Magda Gessler szczerze porozmawiała z właścicielami restauracji. Przeczytała im opinie, które goście zostawili w internecie. Nie były one pochlebne. Na jaw wyszło, że właściciel "Bistra pod przykrywką" ma bardzo wybuchowy temperament. Magdzie Gessler udało się go ułagodzić dla dobra rewolucji. Lokal nazwała "Mam apetyt na...".

Wspólne przygotowywana finałowa kolacja wyszła wyśmienicie.

"Trudniejszej rodziny chyba nie widziałam. Ten uroczy człowiek dał mi do wiwatu, ale chyba go odczarowałam" - stwierdziła na koniec Magda Gessler

"Początkowo myśleliśmy, że pani Magda jest zołzą, ale w końcu się dogadaliśmy" - wyjaśnił właściciel Marek.

Jak po kilku tygodniach od rewolucji poradził sobie nowy lokal? Zupa i kurczak nie smakowały już jednak Magdzie Gessler tak, jak poprzednio. Restauratorka zauważyła, że właścicielka znów jest zmęczona.

"Zamiast być tu mniej czasu, jesteśmy więcej" - ubolewał Marek.

Magda Gessler krytykowała, że stoły nie są zastawione, a dania nieestetycznie podane. Ten zarzut wytrącił z równowagi Agnieszkę.

"Pani nas nie wysłuchała", "w du... to mam" - rzuciła włascicielka, po czym odeszła.

Po wyjściu z "Mam apetyty na..." Magda Gessler nie była jednak pewna, czy z takim podejściem właścicieli rewolucja uda się na dłuższą metę.

Nowy sezon "Kuchennych rewolucji" - kiedy i gdzie oglądać?

"Kuchenne rewolucje" można oglądać od w każdy czwartek o godzinie 21.35 w TVN oraz przedpremierowo w serwisie player.pl.

"Kuchenne rewolucje" – prowadząca Magda Gessler

Magda Gessler to osobowość telewizyjna, kreatorka smaków, właścicielka kilku restauracji oraz autorka książek kucharskich. Od 6 marca 2010 r. jest gospodynią programu TVN Kuchenne rewolucje. Od 2012 r. została jurorką w programie "MasterChef".

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

podziel się:

Pozostałe wiadomości