Seriale

Premiera drugiego sezonu "Skazanej" przyspieszona. Od kiedy serial będzie w Playerze?

Seriale

Autor:
Kamila
Jamrożek
Premiera drugiego sezonu "Skazanej" przyspieszona

Player.pl przygotował dla swoich użytkowników niespodziankę na zbliżający się długi weekend listopadowy. Jest nią przyśpieszona premiera drugiego sezonu "Skazanej" z Agatą Kuleszą w roli głównej.

Nie macie planów na długi weekend listopadowy? Player zapewni wam rozrywkę! Kolejna odsłona najpopularniejszej produkcji ubiegłego roku pod marką Player Original, czyli "Skazana" zadebiutuje na platformie wcześniej.

"Skazana 2" w Playerze - od kiedy?

Początkowo premierę drugiego sezonu "Skazanej" planowano na 15 listopada. Jednak Player postanowił zaskoczyć widzów i sprawić im miłą niespodziankę z okazji zbliżającego się długiego weekendu i Święta Niepodległości. Kolejne odcinki serialu będą udostępniane w Playerze w każdy piątek, począwszy od 11 listopada!

Zobacz zwiastu serialu:

"Skazana" sezon 2. Zwiastun
"Skazana" sezon 2. Zwiastun

"Skazana" - o czym jest serial?

"Skazana" to z pewnością jeden z największych sukcesów Playera ostatnich miesięcy. Produkcja pod marką Player Original to historia inspirowana książką Ewy Ornackiej "Skazane na potępienie". Surowa sędzia Alicja Mazur w wyniku intrygi zostaje niesłusznie oskarżona o morderstwo i trafia do zakładu karnego, gdzie odbywają wyrok kobiety przez nią skazane.

"Skazana" - co się wydarzy w drugim sezonie?

Serial "Skazana" doczekał się 2. sezonu. O czym opowie kontynuacja? Rąbka tajemnicy uchylił reżyser serialu Bartosz Konopka.

"Mamy nową sytuację między bohaterami. Oprócz tego, że akcja drugiego sezonu dalej dzieje się w więzieniu z naszymi znanymi bohaterkami i bohaterami, to dochodzi też poważny, duży wątek handlu kobietami. Ten cień mafii, który pojawił się w pierwszym sezonie, rozrasta się dosyć mocno i nasi bohaterowie są coraz bardziej w to uwikłani. Po przeczytaniu scenariusza czułem, że to jest wyjątkowe w tym sensie, że opowiada o czymś, co dzisiaj czujemy i bardzo mocno nas dotyka. Chodzi o to, że świat się trochę wykoleja, że łatwo nam stracić to, co zawsze wydawało nam się, że mieliśmy, że jesteśmy bezpieczni. Być może na tym też polega sukces skazanej. Mimo iż to jest ciężki i mroczny serial, to on daje w każdym odcinku światełko w tunelu" - powiedział Bartosz Konopka w wywiadzie dla "Co Za Tydzień".

"Skazana" - obsada i twórcy

W obsadzie drugiego sezonu "Skazanej" ponownie znaleźli się Agata Kulesza (Alicja Mazur), Aleksandra Adamska (Patrycja Cichy "Pati"), Martyna Byczkowska (Hanka Mazur), Michał Czernecki (Paweł Witkowski), Bartłomiej Topa (Piotr Serafin), Tomasz Schuchardt (Bartłomiej Dworak), Marta Malikowska (Agata Strzelecka "Kosa"), Marta Ścisłowicz (Basia Dworak), Joanna Gonschorek (Swieta Palamarczuk), Maria Kania (Marika), Monika Dawidziuk (Amfisa Borkow), Hanna Klepacka (Krystyna Nowak "Campina") oraz Natalia Sikora (Monika Szkudlarek). 

W drugim sezonie dołączą do nich Adam Woronowicz (Sylwester Hepner), Konrad Eleryk (Krystian), Jacek Beler (Mariusz Piotrowski "Mario"), Wiktoria Gorodeckaja (Pola) oraz Olga Rayska ("Lusi").

Projekt od początku rozwijany jest przez Zespół Produkcji Fabularnej. Scenariusz powstawał pod nadzorem Kaśki Śliwińskiej-Kłosowicz. Główną scenarzystką jest Karolina Szymczyk-Majchrzak, z którą współpracują Ewa Popiołek i Hanna Węsierska. Za reżyserię odpowiada nominowany w 2010 r. do Oscara, Bartosz Konopk , a za zdjęcia Paweł Flis i Bartek Cierlica PSC. Scenografią zajmuje się Maciej Fajst, kostiumami Katarzyna Baran, a charakteryzacją Jolanta Madejska-Witek. Za montaż odpowiedzialni są Andrzej Kowalski PSM i Andrzej Dąbrowski PSM. Kierownikiem produkcji jest Przemysław Malec, a producentem Tomasz Blachnicki.

Serial "Skazana" został w tym roku uhonorowany nagrodą "Tytanowego Oka" w kategorii polska produkcja telewizyjna podczas gali otwierającej tegoroczną edycję PIKE.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: TVN

Pozostałe wiadomości