Azja Express

"Azja Express" – Daria Ładocha

„Azja Express” to niezwykle emocjonujące reality-show TVN, w którym do morderczego wyścigu staje osiem par, wśród których znajdują się postaci polskiego show-biznesu oraz ich przyjaciele. Muszą przebyć wyznaczoną trasę za jednego dolara dziennie, pokonując po drodze różne wyzwania. Program prowadzi Daria Ładocha.

„Azja Express” – zasady programu

Do rywalizacji w programie „Azja Express” staje 8 par. Zadaniem uczestników jest przebycie wyznaczonej trasy w jak najkrótszym czasie, mając do dyspozycji jedynie zawartość własnych plecaków oraz bardzo ograniczony budżet – jednego dolara dziennie na osobę.

W międzyczasie prowadząca programu „Azja Express” – Daria Ładocha, powierza im do wykonania dodatkowe misje i zadania, które muszą wykonać po drodze do mety.

Najszybsza para, która jako pierwsza dotrze do wyznaczonego etapu trasy, otrzymuje immunitet chroniący przed eliminacjami. W co drugim odcinku para, która dotarła do celu jako ostatnia, jest eliminowana z dalszej rywalizacji i opuszcza program.

Do finałowego odcinka dostają się Ci, którzy najdłużej utrzymali się na prowadzeniu. To trzy najszybsze, najbardziej wytrzymałe i najsprytniejsze pary. Między nimi rozegra się walka o wygraną. Zwycięzcy programu „Azja Express” otrzymują nagrodę w postaci 100 000 złotych.

W sezonach, w których uczestnicy wyruszają w podróż po krajach Azji, program występuje pod tytułem „Azja Express”. Natomiast w odcinkach, których akcja rozgrywa się w Ameryce – program znany jest jako „Ameryka Express”.

„Azja Express” 2023

W piątym sezonie „Azji Express” prowadzonym przez Darię Ładochę, trasa wyścigu przebiegała orientalnym szlakiem - przez Turcję, Gruzję i Uzbekistan. W tym sezonie uczestniczy mierzyli się nie tylko z trasą 4000 kilometrów, ale także szalonymi zmianami temperatur – od upalnych 35 stopni po temperatury poniżej zera.

Emisja 5 sezonu „Azja Express” rozpoczęła się w marcu 2023, a zakończyła w maju. Zwycięzcami tej edycji zostali Andziaks i Luka, czyli Angelika i Łukasz Trochonowicz.

„Azja Express” – prowadząca

Od 2020 roku, czyli od czwartej edycji, gospodynią programu jest Daria Ładocha. Jest to niezwykle charyzmatyczna i energiczna osobowość medialna, ekspertka i dziennikarka kulinarna, a także dyplomowany coach zdrowego żywienia. Od lat związana jest ze stacją TVN, gdzie prowadzi programy kulinarno-podróżnicze. Prywatnie jest mamą dwóch córek oraz prawdziwą pasjonatką odrywania najdalszych zakątków świata. To właśnie między innymi zamiłowanie do podróży uczyniło z niej doskonałą kandydatkę na prowadzącą podróżniczą serię programów TVN - „Azja Express”.

Pierwsze trzy edycje programu „Azja Express” prowadziła Agnieszka Woźniak-Starak.

Azja Express - uczestnicy

Oto lista uczestników sezonu 3 „Azja Express” (2023):

W 2 sezonie „Azja Express” (2017) do pojedynku stanęli:

 • 1. Antoni Pawlicki i Paweł Ławrynowicz - zwycięzcy sezonu
 • 2. Michał Piróg i Piotr Czaykowski
 • 3. Stanisław Karpiel-Bułecka i Marta Wierzbicka
 • 4. Joanna Przetakiewicz i Łukasz Jakóbiak
 • 5. Zuzanna Bijoch i Julia Bijoch
 • 6. Dorota Gardias i Katarzyna Domeracka
 • 7. Oliwia Cabaj i Szymon Chyc-Magdzin
 • 8. Tymon Tymański i Lucas Heller

W 1 sezonie „Azja Express” (2016) oglądaliśmy zmagania uczestników:

 • 1. Michał Żurawski i Ludwik Borkowski - zwycięzcy sezonu
 • 2. Agnieszka Włodarczyk i Maria Konarowska
 • 3. Izabella Miko i Leszek Stanek
 • 4. Pascal Brodnicki i Paweł Dobrzański
 • 5. Renata Kaczoruk i Weronika Budziło
 • 6. Hanna Lis i Łukasz Jemioł
 • 7. Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan
 • 8. Przemysław Saleta i Dariusz Kuźniak

„Azja Express” na Player.pl

Wszystkie odcinki programu „Azja Express” są dostępne dla użytkowników platformy VOD – player.pl.

„Azja Express” na playerze pojawia się równolegle z premierą telewizyjną odcinka. Widzowie mogą tam także serie „Ameryka Express”.

Poza odcinkami emitowanymi na TVN, na użytkowników platformy player.pl czekają też edycje specjalne i dodatkowe programy:

Specjalny odcinek programy „Azja Express” dostępny jest również na platformie VOD.pl.

Autor:Aleksandra Wolniewicz

Andziaks i Luka o "Azja Express". Jak program wpłynął na ich związek?
Andziaks i Luka o "Azja Express". Jak program wpłynął na ich związek?

Źródło zdjęcia głównego: TVN