Michał Piróg

Michał Piróg

Michał Piróg to postać doskonale znana z anteny TVN. Utalentowany tancerz realizuje się na wielu polach. Dał się poznać przede wszystkim jako charyzmatyczna osobowość telewizyjna oraz wszechstronny prezenter. Współtworzenie programów "Top Model" i "You Can Dance" to dopiero początek długiej listy jego osiągnięć i aktywności...

Michał Piróg – wiek, wzrost, pochodzenie

W 2023 roku Michał Piróg skończył 44 lata. Urodził się 28 maja w 1979 roku. Ma 173 cm wzrostu. Wywodzi się z Kielc, gdzie narodziła się jego pasja taneczna. To w rodzinnym mieście stawiał pierwsze kroki jako tancerz. Prowadzący "Top Model" jest pochodzenia żydowskiego ze strony rodziny mamy. 

Michał Piróg – wykształcenie 

Przyszły tancerz, aktor, choreograf, pedagog tańca i aktywista społeczny uczył się w licealnej klasie o profilu humanistyczno-teatralnym. Następnie studiował dziennikarstwo oraz filozofię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Szlify taneczne zdobywał z kolei w Kieleckim Teatrze Tańca, choć początkowo, kiedy był jeszcze nastolatkiem, tańca uczył się sam, korzystając z kaset wideo.

Michał Piróg – kariera taneczna i teatralna

To właśnie w Kieleckim Teatrze Tańca Michał Piróg brał udział w pierwszych profesjonalnych przedstawieniach, m.in. w spektaklu baletowym "Być albo brać" w reżyserii Piotra Galińskiego.

Wkrótce trafił jednak na sceny stołeczne, gdzie wystąpił m.in.:

  • w "Chicago" w Teatrze Komedia (rok 2002),
  • w "Kotach" w Teatrze Muzycznym "Roma" (rok 2004).

Tancerz ma na swoim koncie również liczne współprace z innymi teatrami z Polski, a także z placówkami z Belgii, Francji czy Szwajcarii.

Michał Piróg – "Top Model" i "You Can Dance"

Swoją wiedzę i doświadczenie Michał Piróg wykorzystywał w programie "You Can Dance – Po prostu tańcz!", emitowanym na antenie TVN w latach 2007–2012 i 2015–2016. Występował tam jako juror od 2007 roku, biorąc udział we wszystkich 9 edycjach.

Jeszcze większą popularność przyniósł mu udział w programie "Top Model" — tym razem jako jeden z prowadzących. Jeden raz w danym sezonie Michał Piróg ma możliwość przywrócenia do rozgrywki uczestnika, który został wyeliminowany przez jurorów, co sprawia, że jego rola w show jest niezwykle istotna.

Michał Piróg – Instagram, projekty i pozostała aktywność

Michał Piróg angażuje się w wiele różnorodnych projektów, a jego poczynania śledzi na Instagramie ponad 500 tys. osób. Występował już w filmach, serialach i teledysku, napisał też dwie książki (w tym autobiografię "Chcę żyć") oraz był jednym ze śmiałków, którzy zdecydowali się na udział w reality show "Azja Express".

Autor:Kinga Banasik

Michał Piróg o szkołach artystycznych, mobbingu i szorstkim traktowaniu
Michał Piróg o szkołach artystycznych, mobbingu i szorstkim traktowaniu Michał Piróg w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą z cozatydzien.tvn.pl opowiada o praktykach pedagogicznych, z którymi mierzył się podczas zawodowej drogi. Tancerz wygłasza ponadto, jak sam mówi, niepopularną opinię, dotyczącą głaskania przyszłych adeptów sztuk artystycznych. Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA