Gwiazdy na nagraniu spotu 17. edycji akcji Fundacji TVN "Podaruj Misia"

Autor:
Kamila
Jamrożek
Monika Olejnik o akcji "Podaruj misia"

Już po raz siedemnasty Fundacja TVN prowadzi akcję "Podaruj Misia", aby pomóc potrzebującym dzieciom. Ekipa programu "Co za tydzień" na czele z Olivierem Janiakiem była na planie misiowego spotu. Co powiedziały o udziale w akcji gwiazdy TVN — Małgorzata Socha, Małgorzata Rozenek-Majdan, Anita Werner i Monika Olejnik?

"Podaruj Misia" to akcja charytatywna Fundacji TVN, która kojarzy się z okresem świątecznym. Misiowe spoty będą emitowane na antenie TVN od początku grudnia. Ekipa programu "Co za Tydzień" była na planie, aby porozmawiać z gwiazdami.

"Podaruj misia" - na co zostanie przekazany dochód ze sprzedaży?

Całkowity dochód z akcji "Podaruj Misia" zostanie przekazany na budowę kliniki psychiatrii dla dzieci i młodzieży przy Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Małgorzata Socha zwróciła uwagę, że problemy psychiczne u młodych ludzi szczególnie nasiliły się w czasie pandemii.

- Po pandemii ten aspekt stał się jeszcze bardziej zauważalny i odczuwalny, chociażby dla nas rodziców. Wielu rodziców odkryło, że nie radzi sobie ze swoimi dziećmi i zobaczyło te deficyty, których wcześniej nie mieli szansy zauważyć, bo byli zbyt zapracowani. Otworzyły się takie czarne drzwi, które my próbujemy pięknie zagospodarować i mam nadzieję, że dzięki sprzedaży tych cudownych misi uda się zbudować to wyjątkowe miejsce — powiedziała aktorka w rozmowie z Olivierem Janiakiem.

Małgosia Rozenek-Majdan od dawna jest już gotowa już do świąt.

- Uwielbiam Święta Bożego Narodzenia. Uwielbiam się do nich przygotowywać. Zaczynam ostatniego dnia wakacji, jak wracamy z urlopu tego letniego. Żeby dać sobie taki punkt, do którego będziemy dążyć, to zaczynam planować Boże Narodzenie. To jest taki czas, który mi się kojarzy od dzieciństwa bardzo dobrze z takim ciepłem, z moimi rodzicami, z rodziną, gdzie wszyscy siedzieliśmy z prezentami i nie już wiem co dostanę na gwiazdkę — wyjaśniła prowadząca "Dzień Dobry TVN".

Monika Olejnik zauważyła, że "Podaruj misia" to jest wspaniała akcja, która pokazuje, że każdy, kto bierze w niej udział, z jednej strony daje komuś namacalny prezent, a z drugiej ma poczucie, że dzieli się dobrem.

- Mam nadzieję, że misie się spodobają w tym roku [...] Pamiętam takie lata, że trudno było dostać nasze misie, bo wszyscy chcieli je mieć. To było szaleństwo - powiedziała prowadząca "Kropkę na i".

Akcja Fundacji TVN "Podaruj Misia" 2022 cz. 1
Akcja Fundacji TVN "Podaruj Misia" 2022 cz. 1 Źródło: "Co Za Tydzień"

"Podaruj Misia" - kto w tym roku zaprojektował misie?

Jak co roku do akcji "Podaruj Misia" zaangażowały się ulubione gwiazdy widzów stacji TVN, m.in. Anita Werner, która w duecie z Robertem Czerwikiem stworzyła Misię Anitę. Z kolei Agnieszka Dygant z pomocą Dawida Wolińskiego, zaprojektowała Misię Agę, której głowę zdobi czerwona kokarda. Swoje przytulanki zaprojektowały też Magdalena Cielecka z pomocą Gosi Baczyńskiej i Filip Chajzer z Rodrigiem de la Garza.

- Magda to miś bardzo przyjemny w dotyku, trudno się od niej oderwać i rzeczywiście zaprojektowana z jakimś takim pomysłem i pietyzmem i estetycznym wyczuciem, jakim Gosia zawsze nas od dawna karmi - wyjaśniła Magdalena Cielecka.

Aktorka od dawna angażuje się w sprawy społeczne takie jak walka o wolność słowa czy wsparcie kobiet, dlatego bez wahania wzięła udział w akcji, której celem jest pomoc młodym ludziom.

- Wsparcie tutaj jest konieczne. Można tych problemów współczesnej młodzieży naliczyć sporo. Koniec końców ten miś to nie tylko podarunek do przytulania dla kogoś, ale też cegiełka [...] bardzo się cieszę z tej inicjatywy, mocno ją wspieram — wyjaśniła gwiazda.

Anita Werner była zaszczycona, że mogła wziąć udział w akcji Fundacji TVN.

- Zależało nam na tym, żeby było dużo ciepła w tej miśce. To jest miś, który ma skrzydła i może być też aniołem. W związku z tym w takich czasach żyjemy, niech przypomina o pokoju, spokoju i niech niesie same dobre wiadomości — powiedziała prezenterka.

Misie będzie można kupić od 1 grudnia w sieciach sklepów Rossmann i w sieci.

Akcja Fundacji TVN "Podaruj Misia" 2022 cz.2
Akcja Fundacji TVN "Podaruj Misia" 2022 cz.2 Źródło: "Co Za Tydzień"

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: "Co Za Tydzień"

Pozostałe wiadomości