Wydarzenia

Rebel Wilson z mocnym przekazem na gali BAFTA 2022. "To do Putina"

Wydarzenia

Autor:
Dagmara
Olszewska
Źródło:
independent.co.uk
Rebel Wilson

Rebel Wilson wystąpiła na gali BAFTA 2022. Podczas zapowiadania jednego z występów zdecydowała się na gest skierowany do prezydenta Rosji - Władimira Putina. Gromki aplauz spowodował, że o wydarzeniu ze sceny mówi cały świat.

Aktorka znana ze swojego poczucia humoru i ciętego języka niedawno zaskoczyła fanów swoją niezwykłą transformacją. Rebel Wilson nie przestaje wzbudzać podziwu - tym razem pokazała wymowny gest solidarności z osobami dotkniętymi zbrodniczymi działaniami prezydenta Rosji. 

Rebel Wilson skierowała do Putina wymowny gest

Rebel Wilson była gospodarzem gali BAFTA 2022. Jednym z jej zadań było zapowiedzenie i zaproszenie na scenę Emilii Jones, która zagrała w filmie o dziecku niesłyszących dorosłych. Podczas przedstawienia aktorki Rebel Wilson wyznała, że na scenie obecnych będzie aż dwóch tłumaczy - jeden będzie tłumaczem amerykańskiego języka migowego a drugi, brytyjskiego. 

Chwilę po wypowiedzeniu tych słów podniosła dłoń i prosto do kamery pokazała środkowy palec. 

"Na szczęście ten gest jest taki sam we wszystkich językach. To dla Putina" - powiedziała aktorka. 

Z publiczności dobiegł wielki aplauz. Zebrani na gali goście wyrażali uznanie podziwu i utożsamiali się z przekazem aktorki. Osoby, które pojawiły się na scenie, mówiły w większości o solidarności z Ukrainą oraz o niebezpieczeństwach, jakie niosą za sobą decyzje Władimira Putina. Przebieg gali przypadł do gustu Europejczykom. Chęć pomocy i zainteresowanie tym, co dzieje się w Ukrainie, daje nadzieję na zjednoczenie się i sprzeciwienie złu.

Andrzej Zieliński o Polakach i sytuacji w Ukrainie
Andrzej Zieliński o Polakach i sytuacji w Ukrainie

Gala BAFTA 2022 - gwiazdy wspierają Ukrainę

Krocząc po czerwonym dywanie Benedict Cumberbatch wyznał, że chce wziąć udział w rządowym programie oferującym ukraińskim uchodźcom miejsce do życia i osiedlania się. 

"Każdy musi zrobić tyle, ile może. Odnotowano rekordową liczbę osób, które zgłosiły się na ochotnika, aby zabrać ludzi do swoich domów, mam nadzieję, że sam będę tego częścią" - powiedział aktor.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Dagmara Olszewska

Źródło: independent.co.uk

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości