Materiał promocyjny

Dorota Szelągowska o wyjątkowym remoncie. "Moja córka dzięki salom zabaw kochała szpital" 

Dorota Szelągowska
Dorota Szelągowska o najtrudniejszym projekcie w całej jej karierze
Źródło: "Co Za Tydzień"
Dorota Szelągowska to mistrzyni wnętrzarskich metamorfoz. W specjalnym odcinku "Totalnych remontów Szelągowskiej" zmierzyła się z wyzwaniem, które zapamięta na zawsze. Projektantka we współpracy z Castoramą wyremontowała gabinety psychologiczno-psychiatryczne w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki. Efekt robi wrażenie. 

Dorota Szelągowska o najtrudniejszym projekcie w karierze 

Olivier Janiak pokazał kulisy pracy słynnej projektantki wnętrz i ekipy Fundacji Castorama. Dorota Szelągowska przyznała, że takie projekty zdecydowanie różnią się od tego, nad czym standardowo pracuje w swoim programie. 

- To jest zdecydowanie najtrudniejszy projekt w mojej całej karierze projektanta. Ze względu na to, że to jest szpital, jest mnóstwo obostrzeń, potrzebnym jest mnóstwo zgód. Są przepisy, które trzeba spełnić. To projekt, który daje potrójną radość, bo jest to miejsce, które jest niezbędne, gdzie nareszcie cudowni psychologowie będą mogli zamknąć drzwi, usiąść z młodym pacjentem, z jego rodzicami i pogadać - wyjaśniła projektantka. 

Dorota Szelągowska dla Instytutu Centrum Zdrowia Matki Polki stworzyła dodatkowo salę zabaw. Zależało jej na tym, aby dzieci mogły poczuć się w szpitalu komfortowo. Olivier Janiak odwiedził projektantkę ponownie tuż po zakończeniu budowy. 

- Czuję taką radość, to jest nie do opisania. Oprócz tego, że to estetycznie wygląda, to chyba z tyłu głowy mam też świadomość, że to będzie służyć. Nie jednej osobie, nie jednej rodzinie, a dziesiątkom dzieci w tematach, które do łatwych nie należą. Bo też ze swoich własnych doświadczeń, bycia w szpitalu z własnym dzieckiem, wiem, czego potrzebuje rodzic. I to było bardzo ważne. Moja córka dzięki salom zabaw kochała szpital, więc to jest fajne, bo odwracasz w ogóle myślenie dziecka. I mamy taki pokój spotkań, tak to nazwałam, to jest miejsce dla rodziców. Mogą tam porozmawiać też z psychologiem - dodała.   

Fundacja Castorama i Dorota Szelągowska we wspaniałym projekcie 

Remontem zostało objętych 100 pomieszczeń. Wyremontowano salę zabaw, poczekalnię wraz z aneksem i dwie łazienki - w tym jedna dedykowana dla osób z niepełnosprawnością. W projekcie wzięło udział 40 wolontariuszy. Dla Fundacji Castorama temat zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży jest bardzo ważny. 

- Fundacja Castorama już od wielu lat bardzo prężnie działa i pomaga wszystkim osobom, które po prostu są potrzebujące. Wspomagamy różnego rodzaju ośrodki opieki dla dzieci, dla młodzieży, osób na przykład zagrożonych bezdomnością, powracającym do życia po trudnych sytuacjach życiowych. Jedną z misji fundacji jest angażowanie pracowników i szerzenie idei wolontariatu i świetnie się to sprawdza, bo tak naprawdę to sami pracownicy wyszli z inicjatywą wolontariatu pracowniczego - zdradziła w rozmowie z Olivierem Janiakiem Monica Ponce Jakubowska - Kierowniczka ds. Komunikacji, Castorama Warszawa. 

Dorota Szelągowska podkreśliła, jak wartościowe było dla niej wzięcie udziału w projekcie, który wspiera psychiatrię dziecięcą. Projektantka apeluje do widzów o to, aby nie wstydzili się prosić o pomoc psychologiczną, jeśli kiedykolwiek będą jej potrzebować. 

- Fundacja będzie robiła takie miejsca dla psychologów i dla pracy z dzieciakami w małych miejscowościach, we wsiach, w większych miastach i to jest coś cudownego, dlatego że psychiatria w Polsce leży. W tej chwili czekanie na psychiatrę dziecięcego w ramach NFZ, nie pamiętam, półtora roku, dwa lata, przez ten czas ten człowiek może już nie żyć, więc róbmy coś, krzyczmy na ten temat i działajmy. To jest taka moja mała cegiełka w tym wszystkim. Nie wstydźmy się prosić o pomoc, nie wstydźmy się gadać o takich rzeczach, wizyta u psychologa czy u psychiatry nie jest ujmą. Ja sama korzystam z terapii, korzystam z leków i naprawdę dzięki temu moje życie jest dobre, jest wartościowo, jakościowo - zwierzyła się Dorota Szelągowska. 

Fundacja Castorama wyremontowała gabinety psychologiczno-psychiatryczne 

Chcemy, żeby Polacy wiedzieli, że nie tylko na co dzień ich inspirujemy do poprawy warunków mieszkaniowych, ale też pomagamy – przekonuje Karolina Urbańska - dyrektor ds. personalnych, wolontariuszka Castorama Polska. 

Paweł Świątochowski - prezes Fundacji Castorama, dyrektor ds. relacji biznesowych i projektów społecznych opisał swoje wrażenia po tym, jak zobaczył odnowione wnętrza. 

- Poczuliśmy radość, poczuliśmy to, że to miejsce wygląda całkiem inaczej niż wcześniej. Jest dosłownie tak piękne, że dzieci będą miały tutaj radość. Autentycznie widać tu ciepło, widać tu serce włożone w tę pracę, widać tę energię.  

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Materiał promocyjny
podziel się:

Pozostałe wiadomości