Magdalena Różczka zaangażowała inne gwiazdy w pomoc dzieciom. Takiego kalendarza jeszcze nie było

Kalendarz Fundacji Rodzin Adopcyjnych. Magdalena Różczka zaprosiła gwiazdy do wspaniałej inicjatywy
Źródło: "Co za Tydzień"
Już po raz szósty znani i lubiani stanęli przed obiektywem w szczytnym celu. Magdalena Różczka, która od przeszło 15 lat jest ambasadorką Fundacji Rodzin Adopcyjnych, zaprosiła do współpracy przyjaciół. W tegorocznej akcji "Aktorzy Dzieciom" udział wzięli między innymi: Maciej Stuhr, Agnieszka Więdłocha, Antoni Pawlicki czy Agnieszka Dygant.

Magdalena Różczka angażuje się w wiele akcji, ale szczególnie bliska jej sercu jest działalność na rzecz poprawy losu najbardziej bezbronnych – małych dzieci. Może też liczyć na wsparcie przyjaciół. W tym roku po raz kolejny zaangażowała ich w niezwykły projekt.

Magdalena Różczka jest ambasadorką Fundacji Rodzin Adopcyjnych

Magdalena Różczka od przeszło 15 lat jest ambasadorką Fundacji Rodzin Adopcyjnych. Organizacja skupia się przede wszystkim na prowadzeniu Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego (IOP) w Otwocku – szpitalnego oddziału dla porzuconych niemowląt. Aktorka od kilku lat zaprasza przyjaciół do zaangażowania się w niezwykły projekt: "Aktorzy Dzieciom". Już po raz szósty znani i lubiani stanęli przed obiektywem, by pozować wraz z podopiecznymi fundacji i tym samym wesprzeć finansowo działania organizacji.

"Fundację Rodzin Adopcyjnych znam od 15 lat i przez całe ostatnie 15 lat mojego życia, czyli tyle samo co sama jestem mamą, zgłębiam ten temat. Poznałam mnóstwo rodzin zastępczych. [...] Niezwykle ważne jest, żeby dziecko, które z jakichś przyczyn nie może być wychowywane przez rodziców biologicznych, trafiało jak najszybciej do kochających rodziców zastępczych albo adopcyjnych" - przyznała Magdalena Różczka w rozmowie z ekipą programu "Co za Tydzień".

"Czasami wiadomo, że ten początek takich dzieci jest trudniejszy i może nie do końca dostają tę miłość od początku, ale możemy to nadrobić. I właśnie dzisiaj chcemy wspierać takich rodziców, którzy podejmują się wyzwania i chcą innym dzieciom ofiarować miłość, więc walczymy o to dzisiaj, żeby każde dziecko miało dom, rodzinę" - stwierdziła Magdalena Lamparska, która do zdjęć pozowała u boku m.in. Piotra Stramowskiego.

"To jest kolejny rok cudownej akcji i jest to niebywałe, że Magda Różczka wraz ze swoimi przyjaciółmi i współpracującymi stworzyła coś tak wielkiego, co jest do dzisiaj, co przetrwało i to będzie jeszcze większe, że jest w stanie zaangażować tylu ludzi do tego, żeby dzieci w ośrodkach adopcyjnych z nich wyszły, żeby nie były w instytucji, tylko w rodzinach zastępczych. Chcemy, żeby były po prostu przepełnione miłością już od samego początku" - dodał Mikołaj Roznerski.

Jeśli chcą państwo zdobyć unikatowy kalendarz na przyszły rok, a równocześnie wesprzeć ważny cel, można to zrobić, wpłacając datek na rzecz Interwencyjnego Ośrodka Preadopcyjnego w Otwocku. Szczegóły znajdziecie TUTAJ.

Gwiazdy pomagają dzieciom

W tegorocznej odsłonie akcji do współpracy zostali zaproszeni znani i lubiani, których widzowie mogą oglądać w najpopularniejszych polskich produkcjach. Z dziećmi pozowali do zdjęć między innymi Agnieszka Więdłocha i Antoni Pawlicki, a także Lara Gessler oraz zwyciężczyni trzeciej edycji "Top Model" Zuzanna Kołodziejczyk.

"Robimy zdjęcia do kalendarza, który ma na celu pozyskanie środków dla fundacji, dla specjalnych miejsc, w którym dzieciaki mogą szukać wsparcia, pomocy medycznej, psychologicznej, diagnostycznej i wszelkiej innych. Ośrodek Fasada to w tym roku jest nasz główny cel" - powiedział Maciej Stuhr.

Punkt Diagnostyczno-Konsultacyjny FASada to siostrzana placówka IOP w Otwocku, gdzie prowadzona jest diagnostyka, a rodziny adopcyjne mogą otrzymać niezbędne wsparcie. Do sukcesu akcji charytatywnej "Aktorzy Dzieciom" przyczynił się również Olivier Janiak, który ochoczo pozował do zdjęcia z maluszkiem. Jego tymczasową partnerką przed obiektywem została Agnieszka Dygant.

Obserwowanie zakulisowej pracy podczas sesji zdjęciowej nie pozostawia złudzeń — ten kalendarz zrobi furorę! Gdzie można go dostać? O tym, jak wspomóc fundację informuje jej ambasadorka Magdalena Różczka.

"By otrzymać kalendarz, należy złożyć darowiznę w kwocie minimum 50 zł (mile widziane większe kwoty) na konto Fundacji Rodzin Adopcyjnych. W tytule przelewu należy wpisać 'darowizna kalendarz', a następnie wysłać potwierdzenie przelewu na adres e-mail: fundacja@adopcja.org.pl w treści wiadomości wpisując swój pełny adres korespondencyjny, imię, nazwisko oraz numer telefonu dla kuriera" - pisze na instagramowym profilu, dzieląc się próbką umiejętności pracującej na planie fotografki Marty Wojtal.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Czytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło: "Co za Tydzień"

Źródło zdjęcia głównego: "Co za Tydzień"

podziel się:

Pozostałe wiadomości