5 najsłynniejszych rodzeństw w polskim show-biznesie. Wiedzieliście o nich?

Cezary Pazura i Radosław Pazura, Mateusz Damięcki i Matylda Damięcka, Sonia Bohosiewicz i Maja Bohosiewicz
5 najsłynniejszych rodzeństw w polskim show-biznesie
Źródło: MWMEDIA
#TEGONIEWIESZ. W polskim show-biznesie znajdujemy utalentowane rodzeństwa, które podbiły serca publiczności i zdobyły sławę – każdy na własne konto. Ich zdolności i niesamowita charyzma sprawiły, że ich sukcesy z zapartym tchem śledzi cała Polska. Przedstawiamy Wam pięć najsłynniejszych rodzeństw w polskim show-biznesie, które zachwyciły i nadal zachwycają swoimi niezwykłymi historiami.

Czy bycie siostrą lub bratem sławnej gwiazdy pomaga w karierze? A może wręcz przeciwnie? Przeczytaj 5 historii słynnych rodzeństw w polskim show-biznesie. Cezary Pazura i Radosław Pazura, Mateusz Damięcki i Matylda Damięcka, Sonia Bohosiewicz i Maja Bohosiewicz, Justyna Steczkowska i Magdalena Steczkowska, Piotr Cugowski i Wojciech Cugowski — oni dorastali razem. Jak potoczyła się ich relacja w dorosłym życiu?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

TEATR_PAZURA_ZONA
Radosław Pazura boi się zagrać z żoną w spaktaklu
Radosław Pazura boi się zagrać z żoną w spaktaklu

Cezary Pazura i Radosław Pazura

Bracia Cezary i Radosław Pazurowie są jednym z najsłynniejszych aktorskich rodzeństw w Polsce. W dzieciństwie byli ze sobą bardzo blisko, a starszy Cezary opiekował się młodszym Radosławem. Z biegiem lat rozwijali kariery oraz ułożyli życie prywatne, a ich relacje nie są już tak bliskie jak dawniej.

Wzruszającym rodzinnych momentem dla braci była 50. rocznica ślubu rodziców, którą uczcili mszą na Jasnej Górze. Cezary i Radosław Pazurowie są synami Zdzisława Pazury i jego żony Jadwigi. Mężczyzna przed laty uczył śpiewu i prowadził amatorski teatr. Niedawno rodzina Pazurów musiała zmierzyć się z ciosem, jakim była śmierć pani Jadwigi. Bracia nie uzgodnili jednak, czy chcą się dzielić z mediami tą informacją, co wywołało pewne napięcia.

Mimo że obecnie relacje braci nie są tak bliskie jak w przeszłości, to zarówno Cezary, jak i Radosław Pazura podkreślają, że rodzina jest dla nich fundamentem. Wspólnie opiekowali się rodzicami i starają się utrzymywać kontakt ze sobą oraz swoimi dziećmi.

Cezary Pazura i Radosław Pazura
Cezary Pazura i Radosław Pazura
Cezary Pazura i Radosław Pazura
Źródło: MWMEDIA

Mateusz Damięcki i Matylda Damięcka

Matylda i Mateusz Damięccy to rodzeństwo, które pochodzi z aktorskiego rodu. Ich mama to Joanna (z domu Stankiewicz), a tata Maciej Damięcki. Rodzina Damięckich posiada szlachecki herb Dąbrowa. Ich dziadkowie ze strony ojca – Irena i Dobiesław Damięccy – również byli aktorami, podobnie stryj Damian i brat stryjeczny Grzegorz.

Rodzeństwo nie kryje politycznych poglądów i aktywnie angażuje się w życie społeczno-polityczne Polski. Mateusz Damięcki znany jest z ostrych komentarzy pod adresem rządu, a jego siostra Matylda zdobyła ostatnio popularność dzięki kontrowersyjnym grafikom, które poruszają najbardziej newralgiczne kwestie społeczne. Oboje zmagają się z hejtem ze strony osób o odmiennych poglądach, ale nie zamierzają rezygnować z wyrażania swoich opinii.

W ostatnim czasie Damięccy bardzo zaangażowali się w kwestię kryzysu migracyjnego. Mateusz opublikował na Instagramie wiersz swojego autorstwa, który zdobył mnóstwo reakcji, a Matylda stworzyła grafikę związaną z sytuacją na polsko-wschodniej granicy. Artystka wyraźnie sprzeciwia się blokowaniu pomocy humanitarnej i niedopuszczaniu akredytowanych dziennikarzy w rejonie przygranicznym objętym stanem wyjątkowym.

Damięccy utrzymują, że ich aktywność społeczno-polityczna bierze się z poczucia odpowiedzialności jako obywateli Polski. W wywiadzie dla "Newsweeka" Mateusz podkreślił, że mają takie same prawa do wypowiadania swoich opinii jak każdy inny obywatel. Pomimo hejtu, jaki się im dostaje, starają się nie eskalować nienawiści i zachować zdrowy rozsądek.

Mateusz Damięcki i Matylda Damięcka
Mateusz Damięcki i Matylda Damięcka
Mateusz Damięcki i Matylda Damięcka
Źródło: MWMEDIA

Sonia Bohosiewicz i Maja Bohosiewicz

Sonia Bohosiewicz to znana aktorka związana z teatrem i mediami, która zyskała popularność dzięki występom w serialach telewizyjnych "39 i pół" oraz "Usta usta" oraz pracy w Teatrze Starym i Teatrze Słowackiego w Krakowie. Do show-biznesu dołączyła także jej siostra Maja Bohosiewicz, która również została aktorką. Obie urodziły się w rodzinie polskich Ormian. Mają jeszcze braci Łukasza (ur. 1973) i Mateusza (ur. 1988). Są też siostrami stryjecznymi aktora Jakuba Bohosiewicza.

Niedawno siostry padły ofiarą teorii spiskowej, że Sonia jest matką Mai Bohosiewicz, a nie jej siostrą. Pod ich wspólnymi zdjęciami na Instagramie często pojawiały się komentarze sugerujące, że w ich rodzinnym mieście Żorach wszyscy wiedzą o tym "sekrecie". W odpowiedzi na pytanie jednego z fanów: "Czy to prawda, że Maja jest Twoją córką?", Sonia zdecydowanie zaprzeczyła tym spekulacjom.

Sonia Bohosiewicz i Maja Bohosiewicz
Sonia Bohosiewicz i Maja Bohosiewicz
Sonia Bohosiewicz i Maja Bohosiewicz
Źródło: MWMEDIA

Justyna Steczkowska i Magdalena Steczkowska 

Rodzina Steczkowskich to znany polski klan muzyczny, związany przede wszystkim z Justyną Steczkowską, utalentowaną wokalistką, której kariera rozpoczęła się w latach 90. Całe jej rodzeństwo — siostry Agata, Magdalena, Cecylia, Krystyna i Maria oraz bracia Marcin, Jacek i Paweł — również związani są z muzyką, podobnie jak ich rodzice Danuta i Stanisław Steczkowscy. Rodzina Steczkowskich zyskała jeszcze większą uwagę mediów po opublikowaniu książki "Steczkowscy. Miłość wbrew regule" autorstwa Agaty Steczkowskiej, która przedstawiła burzliwą historię rodziców.

Justyna Steczkowska i jej rodzina są obecne w polskim show-biznesie od wielu lat, a ich muzyczne osiągnięcia cieszą się uznaniem w kraju. Są również zaangażowani w różne projekty, takie jak warsztaty muzyczne, lekcje śpiewu czy tworzenie instrumentów muzycznych, dzięki czemu ich talent nie ogranicza się jedynie do występów na scenie. Mimo kontrowersji związanych z przeszłością rodziców Justyny Steczkowskiej rodzina ta potrafiła przekuć te trudne doświadczenia na sukces i stać się jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzycznych klanów w Polsce.

Justyna Steczkowska i Magdalena Steczkowska 
Justyna Steczkowska i Magdalena Steczkowska 
Justyna Steczkowska i Magdalena Steczkowska 
Źródło: MWMEDIA

Piotr Cugowski i Wojciech Cugowski

W rodzinie Cugowskich muzyka jest ważnym elementem życia. Krzysztof Cugowski Senior, znany jako wokalista Budki Suflera, ma trzech synów — Wojciecha, Piotra i Krzysztofa Juniora (Christophera), którzy również zajmują się muzyką. Piotr Cugowski i Wojciech Cugowski tworzyli zespół Bracia, podczas gdy najmłodszy syn postanowił spróbować swoich sił w aktorstwie w Londynie. Cała rodzina związana jest z Lublinem, gdzie Krzysztof Cugowski ma swój dom.

Krzysztof Cugowski ma za sobą ślub i rozwód z Małgorzatą Cugowską, matką dwóch jego starszych synów. Rozpad związku nastąpił, gdy muzyk zakochał się w innej kobiecie, Joannie, podczas trasy koncertowej w Stanach Zjednoczonych. Mimo trudnych okoliczności Krzysztof Cugowski z synami stworzył zespół Cugowscy, z którym nagrali płytę "Zaklęty krąg" i wspólnie koncertowali.

Dziś rodzina Cugowskich skupia się zawodowych pasjach, zarówno w dziedzinie muzyki, jak i aktorstwa. Krzysztof Junior, który zajął się aktorstwem, ma na swoim koncie nawet udział w popularnym serialu "Bridgertonowie". Obecnie także i on próbuje sił w muzyce. Mimo różnych wyborów życiowych rodzina pozostaje związana ze sobą i wspiera swoje talenty.

Piotr Cugowski i Wojciech Cugowski
Piotr Cugowski i Wojciech Cugowski
Piotr Cugowski i Wojciech Cugowski
Źródło: MWMEDIA

#TegoNieWiesz to cykl artykułów w serwisie cozatydzien.tvn.pl, który przedstawia intrygujące fakty i mało znane ciekawostki ze świata kultury i show-biznesu. Czy wiesz, jak wiele niesamowitych historii i fascynujących anegdot wiąże się z twoimi ulubionymi artystami, filmami, serialami czy muzyką? Nie wiesz? Spokojnie, pomożemy ci je odkryć!

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości