Anna Markowska szczerze o walce z nowotworem. "Co drugi dzień odwiedzał mnie ksiądz"

Anna Markowska
Anna Markowska
Źródło: MWMEDIA
Anna Markowska w jednym z niedawnych wywiadów otworzyła się na temat trudów walki z chorobą nowotworową. Gwiazda przyznała, że w szpitalu, w którym przechodziła leczenie, atmosfera nie sprzyjała zdrowieniu.

Anna Markowska to polska modelka. W wieku 16 lat rozpoczęła karierę w świecie mody, jednak musiała ją przerwać z powodu choroby. Zyskała rozgłos dzięki udziałowi w 7. edycji programu "Top Model", w której dotarła do finału i zajęła w nim trzecie miejsce. Po programie kontynuowała karierę modelki, występując m.in. podczas Tygodnia Mody w Paryżu w 2019 roku.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

KRUPA_CZT_PROBLEMY
Joanna Krupa szczerze o problemach w życiu. Chodzi na terapię

Anna Markowska szczerze o walce z chorobą

Anna Markowska nie miała w życiu lekko. Gdy była w wieku nastoletnim lekarze wykryli u niej złośliwy nowotwór z przerzutami. Musiała przejść przez pięć operacji i dwa przeszczepy. Teraz w szczerej rozmowie w podcaście OSHEE powróciła do tych trudnych czasów. Jak przyznała, pobyt w szpitalu w trakcie leczenia był bardziej dołujący niż jakkolwiek podbudowywał psychicznie do walki z chorobą.

"Co drugi, trzeci dzień odwiedzał mnie ksiądz rozgrzeszyć i tam była taka atmosfera, jakieś pożegnania. Te przerażające plakaty z perukami. Co dalej? Przerażona [byłam — przyp. red.]" - powiedziała.

Przy okazji Anna Markowska opowiedziała o uczuciach, które jej towarzyszyły, gdy zaczęła zdrowieć i pojawiła się dla niej nadzieja na przyszłość. Jak przyznała gwiazda, bardzo jej wtedy pomogło pozytywne i szczere podejście lekarzy.

"[Pojawiło się — przyp. red.] światełko w tunelu, że może być lepiej i że jednak wrócisz do tego życia i będzie tak, jak chcesz. Było tak falowo czasami, mi się wydawało, że się uda, może będzie ok. Później lekarz coś powiedział. Wcześniej miałam poczucie, że trochę mnie okłamują w tym wszystkim, że nie chcą mi czegoś powiedzieć..." - wyznała.

Anna Markowska okazała wsparcie Magdalenie Stępień

W jednym z wywiadów, którego udzieliła jakiś czas temu Magdalena Stępień, wyznała, że Anna Markowska była dla niej niewyczerpanym źródłem wsparcia w trudnych chwilach, gdy jej synek walczył z chorobą.

Modelka opowiedziała, że jak niezwykle cenna jest obecność osoby, która potrafi zrozumieć wiele emocji, które pojawiają się w związku ze strachem, smutkiem i chorobą. Anna Markowska, mająca za sobą trudne doświadczenie walki z nowotworem, była dla niej źródłem wsparcia i umiała ją podnieść na duchu, kiedy najbardziej tego potrzebowała.

"W Magdzie widzę emocje, które miałam w sobie, gdy chorowałam. Wtedy, kiedy chorowałam, to myślałam, że to się dzieje po to, abym ja miała taką szczególną moc rozmawiania z kimś, zrozumienia tej osoby i tak jest. Tę moc teraz wykorzystuję i jeżeli mogę wspierać Magdę, to jest to dla mnie zaszczyt. Każdy uśmiech Magdy jest dla mnie miodem na serce. Ja chcę, aby ta kobieta się uśmiechała. Aby była inspiracją i siłą dla kobiet, które straciły kogoś bliskiego, dla osób, które chorowały, bo z takich traumatycznych przeżyć bardzo ciężko jest wyjść" - powiedziała w rozmowie z serwisem Jastrząb Post.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości