Anna Starmach to uwielbiana przez widzów jurorka programów kulinarnych TVN. Co o niej wiemy?

Anna Starmach
Anna Starmach – kariera, życie prywatne
Źródło: Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News
Anna Starmach to znana i ceniona jurorka polskich edycji "MasterChef" i "MasterChef Junior", kucharka i autorka książek kulinarnych. Prywatnie jest żoną i mamą, która doskonale łączy macierzyństwo z pasją do gotowania.

Anna Starmach to postać niezwykła - znana i uwielbiana jurorka "MasterChef" i "MasterChef Junior", autorka bestsellerowych książek kulinarnych oraz nieustraszona kucharka, która nie boi się eksperymentować w kuchni. Ale to nie wszystko - Anna Starmach to także kobieta, która z niesamowitą łatwością łączy w sobie role żony i matki z pasją do gotowania. Jej talenty kulinarne wzbudzają podziw, a jej rodzicielska mądrość i umiejętność zarządzania czasem stanowią prawdziwe źródło inspiracji dla wielu kobiet na całym świecie. Co jeszcze o niej wiemy?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

25-lecie TVN! Wyjątkowa sesja zdjęciowa. Paulina Krupińska-Karpiel o początkach w stacji
Paulina Krupińska-Karpiel, Anna Starmach, Agnieszka Chylińska, Jan Kliment, Katarzyna Sokołowska, Marcin Tyszka
Źródło: "Co za Tydzień"

Anna Starmach – kariera

Anna Starmach urodziła się w 1987 r. w Krakowie. Studia kończyła na wydziale historii sztuki na Uniwersytecie Jagiellońskim. Zamiłowanie do historii i pięknych przedmiotów wyniosła z domu. Jej rodzice to krakowscy historycy i kolekcjonerzy sztuki, którzy od lat prowadzą Galerię Starmach. I choć Ania jest pasjonatką sztuki, to jednak swoją zawodową ścieżkę postanowiła skierować w stronę gotowania. Ukończyła roczny kurs w paryskiej szkole kucharskiej Le Cordon Bleu. Szkoliła się w wysokiej klasy restauracjach w Paryżu, które mogą się poszczycić trzema gwiazdkami w przewodniku Michelin. Pracowała także w polskich restauracjach z tradycjami, jak np. w Hotelu Starym.

Jej kariera telewizyjna rozpoczęła się od wygrania konkursu organizowanego przez program Dzień Dobry TVN „Gotuj o wszystko”. Później otrzymała propozycję poprowadzenia w TVN Style programów autorskich, takich jak: „Pyszne 25”. Kultowy już program cieszy się ogromną popularnością, bowiem Anna Starmach inspiruje miłośników kuchni, jak za 25 zł można w 25 minut przygotować wyjątkowe dania. To również było przyczynkiem do napisania kilku książek z poradami. Siedem publikacji głównie stawia na pyszne obiady i desery w przystępnych cenach.

Od 2012 r. Anna Starmach jest jurorką w programie MasterChef, gdzie kucharze-amatorzy walczą o tytuł Mistrza Kuchni, 100 tys. zł i kontrakt na wydanie książki kucharskiej. Od 2016 r. powstała dziecięca wersja tego programu, czyli MasterChef Junior, w którym Anna Starmach również zasiada w jury, jednocześnie wspierając młodych kucharzy.

"MasterChef Junior" -Anna Starmach z pozostałymi jurorami
"MasterChef Junior" -Anna Starmach z pozostałymi jurorami
"MasterChef Junior" -Anna Starmach z pozostałymi jurorami
Źródło: TVN

Anna Starmach – życie prywatne, mąż, dzieci

Anna Starmach wyszła za mąż w 2017 r. za Piotra Kuska, biznesmena i menadżera w firmie informatycznej. Gdy poznała Piotra zastanawiała się, czy przy tak szybko rozwijającej się karierze będzie miała czas na miłość. Okazało się, że tak i jak sama wspomina w wywiadach, już po miesiącu była pewna, że z tym mężczyzną może brać ślub i decydować się na dzieci.

"Przez długie lata poszukiwałam bezpieczeństwa w związku. Piotrek jest osobą, na którą zawsze mogę liczyć. Która mnie kocha i akceptuje niezależnie od moich różnych humorów, stresu. Jest wobec mnie bardzo wyrozumiały. Natomiast jest zupełnie ode mnie różny" – wyjaśniła w wywiadzie dla „Vivy”.

Parę dzieli także wzrost, Piotr Kusiak jest 35 cm wyższy od żony, ale to właśnie podoba się Annie, która nie ukrywa, że „bardzo lubi te Piotrkowe dwa metry, i jego silne ramię, na którym zawsze może się wesprzeć”.

Para postanowiła nie zwlekać z planami o powiększeniu rodziny, głównie za sprawą Piotra, który uznał, że skoro są tak szczęśliwi, na co mają czekać. Pierwsze dziecko, córka Jagienka pojawiła się w 2018 r. Syn Gustaw urodził się w 2021 r. 

Anna Starmach propaguje naturalność i szczerość. Stara się pokazywać swoim fanom w naturalnych odsłonach, bez tony makijażu i wymyślnych stylizacji. Także o macierzyństwie pisze bardzo szczerze, pokazując wszelkie cienie i blaski tej roli w życiu kobiety. 

Anna Starmach – Instagram

Anna Starmach jest aktywna na Instagramie pod nickiem @ania_starmach. Jej profil to prawdziwe źródło inspiracji dla miłośników gotowania, gdzie dzieli się swoimi przepisami, ciekawostkami ze świata kulinariów oraz codziennymi spostrzeżeniami. Anna Starmach chętnie dzieli się swoim doświadczeniem. Jej Instagram to także miejsce, gdzie można zobaczyć wiele pięknych zdjęć, zarówno dań, jak i samej gwiazdy oraz jej rodziny.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Zobacz także:

Autor: Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło zdjęcia głównego: Fot. Kamil Piklikiewicz/DDTVN/East News

podziel się:

Pozostałe wiadomości