Barbara Bursztynowicz o relacji z córką. Przyznała się do błędu wychowawczego. "Odsunęła się ode mnie"

Barbara Bursztynowicz
Barbara Bursztynowicz
Źródło: MWMEDIA
Barbara Bursztynowicz od prawie 50 lat tworzy udany związek małżeński z Jackiem Bursztynowiczem. Para ma córkę Małgorzatę, która jest bardzo utalentowana artystycznie, ale obrała inną drogę niż jej rodzice. Relacja matki i córki nie zawsze była usłana różami. Aktorka wspominała w wywiadach, że jej dziecko to bardziej "córeczka tatusia".

Barbara Bursztynowicz poznała męża podczas studiów na warszawskiej PWST. Z Jackiem Bursztynowiczem stworzyli piękny duet. Para po pięciu latach od ślubu doczekała się córki. Aktorka pragnęła, by jej dziecko zostało artystką. W wywiadach wychwalała jej talenty: śpiew czy rysowanie. I faktycznie Małgorzata Bursztynowicz zdecydowała się później na studia na warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Danuta Stenka o małżeństwie. "To nie płynęło łódeczką po lustrzanej tafli"
Danuta Stenka w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą opowiedziała o swoim ponad 30-letnim małżeństwie. Gwiazda przyznała, że nie zawsze jej wspólne życie z mężem było usłane różami, a gdy jej córki wyprowadziły się z domu, przeszła prawdziwą próbę. - Poczułam, że to jest taki moment, kiedy życie mówi "sprawdzian związkowy" - wspominała.

Kim jest córka Barbary Bursztynowicz? Aktorka opowiedziała o relacji z jednym dzieckiem

Małgorzata Bursztynowicz dostała się na wydział rzeźby, później przeniosła się na architekturę wnętrz ze specjalnością scenografia i kostiumy. W połowie studiów wyprowadziła się z domu, co nie spodobało się jej mamie. Córka aktorki przygotowywała kostiumy do spektakli telewizyjnych i dla teatrów, m.in. Capitol i Kamienica. Jednak młoda kobieta po czasie odkryła, że to ją nie interesuje i zrobiła kurs kroju i szycia. Została dyplomowaną krawcową i podjęła pracę w firmie odzieżowej, projektowała też pod własną marką.

Barbara Bursztynowicz podkreślała w wywiadach, że jej córka lgnie do ojca, a z nią ma gorszy kontakt. Kobiety często miały inną opinię na różne tematy i inne priorytety.

"Kiedy stała się nastolatką, troszkę się ode mnie odsunęła, bo byłam tym 'gorszym', więcej wymagającym rodzicem" - wspomina aktorka.

Po latach matka i córka zbliżyły się do siebie. Ich relacja musiała jednak dojrzeć.

"Był czas, gdy rzeczywiście chciałam wpływać na jej decyzje, wtrącałam się. Dziś wiem, że to był błąd. Musiałam nauczyć się poszanowania jej odrębności" - dodała.

Barbara Bursztynowicz o małżeństwie

Barbara i Jacek Bursztynowicze są ze sobą prawie pół wieku. Mąż artystki również jest wspaniałym aktorem, który zagrał w wielu popularnych serialach. Jacek Bursztynowicz występował w "Na Wspólnej", gościnnie w "Niani" czy w "Prawie Agaty". Jego głos również jest wykorzystywany w dubbingu.

Barbara Bursztynowicz w wywiadzie dla Jastrząb Post stwierdziła, że nie zna przepisu na udany związek, ale podzieliła się swoim doświadczeniem.

"Za każdym razem powtarzam, że nie ma przepisu, to jest po prostu łut szczęścia. Udało nam się trafić na siebie, udało nam się utrzymać siebie bez przerwy w jakimś zainteresowaniu i cieszyć się sobą, i odkrywać ciągle coś nowego. Oczywiście pracowaliśmy i pracujemy nad tym. Kłócimy się - to też jest potrzebne, żeby za chwilę uznać, że to było oczyszczające. To nie jest tak, że jesteśmy jakąś idealną parą. Myślę, że gdzieś blisko - tak. Chcemy być, bardzo próbujemy i stramy się, a to już jest bardzo dużo" - wyznała aktorka.

Barbara i Jacek Bursztynowicze
Barbara Bursztynowicz z mężem Jackiem Bursztynowiczem
Barbara i Jacek Bursztynowicze
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości