Bruce Willis nie rozpoznaje własnej matki. "Bywa agresywny"

Bruce Willis nie rozpoznaje własnej matki
Bruce Willis nie rozpoznaje własnej matki
Źródło: Getty Images
Bruce Willis choruje na afazję, co wiążę się m.in. z problemem z zapamiętywaniem i innymi funkcjami poznawczymi. Aktor ma przy sobie rodzinę, która nad nim czuwa. Niestety choroba postępuje. Gwiazdor "Szklanej pułapki" nie rozpoznaje już nawet własnej matki. Jego zachowanie zmieniło się pod wpływem choroby.

Bruce Willis zakończył karierę ze względu na pogarszający się stan zdrowia. Rodzina aktora poinformowała o jego chorobie wiosną 2022. Gwiazdor ma problemy z komunikacją, co smuci jego rodzinę, jednak bliscy Bruce'a Willisa nie opuszczają go w chorobie, która postępuje z dnia na dzień. Przypomnijmy, że aktor ma dużą rodzinę. Z byłą żoną aktorką Demi Moore utrzymuje kontakt do dziś. Ma z nią trzy córki. Najstarsza jest w ciąży, więc Bruce Willis zostanie dziadkiem. Gwiazdor mieszka z obecną ukochaną, którą poślubił w 2009 roku. To młodsza od niego o 24 lata modelka Emma Heming, z którą doczekał się dwóch córek. Jego najmłodsza pociecha ma 8 lat.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

TEATR_KAZADI_ENDOMETRIOZA
Patricia Kazadi o walce z endometriozą, zmianach w systemie i odzewie fanów
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Bruce Willis nie rozpoznaje własnej matki. Choroba postępuje

Informacje o tym, jak czuje się Bruce Willis, zamieszczają w sieci jego bliscy. Dzięki nim widzimy też, jak aktor teraz wygląda. Ma on wspaniały kontakt ze swoimi córkami, cały czas jest obecny w ich życiu, choć jego zachowanie zmienia się z dnia na dzień. Bliscy obserwują jego cierpienie. Choroba wyniszcza mózg ich ukochanego męża i ojca. Bruce Willis przestaje rozpoznawać członków rodziny. Z najnowszych informacji wynika, że nie poznaje nawet własnej matki, Marlene Willis.

"Nie jest pewna, czy jej własne dziecko ją w ogóle rozpoznaje [...] Jest jakby spowolniony, bywa agresywny, nie da się już z nim prowadzić normalnej rozmowy. Ale to niestety standardowy stan przy tej chorobie" - powiedziała kuzynka matki aktora, Wilfried Gliem, w rozmowie z "BILD".

16 lutego 2023 r. rodzina aktora oświadczyła, że stwierdzono u niego otępienie czołowo-skroniowe. Wyjaśnili, że to choroba, która może dotknąć każdego. To najczęstsza forma demencji, na którą nie ma lekarstwa. Bliscy Bruce'a Willisa mają nadzieję, że to zmieni się w przyszłości. Wyrazili również pragnienie, że nagłośnienie stanu aktora może przyczynić się do rozpowszechnienia wiedzy na temat tej choroby.

Bruce Willis jest stworzony do ojcostwa?

Jego druga żona zamieszcza na Instagramie mnóstwo zdjęć i nagrań, na których zachwyca się relacją męża z jego córkami. Pod jednym z takich materiałów napisała: "Istnieją mężczyźni przeznaczeni do ojcostwa. On jest jednym z nich".

Bruce Willis dwie młodsze córki powitał na świecie już po pięćdziesiątce. Dojrzałe rodzicielstwo mu służyło. Kilka lat temu wyznał, że z wiekiem nauczył się bycia wspierającym i słuchającym ojcem.

"Czasami muszę oprzeć się pokusie gderania i ciągłego mówienia. Nauczyłem się tego od moich dzieci. To teraz moja zasada numer jeden, która dotyczy życia, ale przede wszystkim ojcostwa. Chcę słuchać tego, co mają do powiedzenia. Dowiaduję się o nich i uczę więcej właśnie poprzez słuchanie" - zdradził gwiazdor w wywiadzie dla "Esquire".

Aktor jeszcze przed tym, jak zaczął mieć problemy ze zdrowiem, myślał o wycofaniu się z mediów. Chciał poświęcić swój czas rodzinie.

"Jestem szczęśliwy, całkowicie szczęśliwy! Unikam zamieszania, najlepiej się czuję w gronie kilku bliskich mi osób. Jestem zakochany w mojej żonie i dzieciach i niczego więcej mi nie trzeba. Spędzanie z nimi czasu jest dla mnie największą frajdą" - podsumował w tym samym wywiadzie.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości