Gwiazdy

Carlos Santana zemdlał podczas koncertu. Artysta trafił do szpitala

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Kowalewska
Źródło:
USA TODAY
Carlos Santana zemdlał podczas koncertu

Carlos Santana grał niedawno koncert w Michigan. Podczas wykonywania jednego z utworów muzyk nagle upadł. Carlos Santana został wyniesiony ze sceny.

Choć Carlos Santana ma 74-lata, nie zamierza zwalniać tempa. Ku uciesze fanów artysta wciąż koncertuje. Jednak podczas jednego z ostatnich wydarzeń z udziałem artysty doszło do niepokojącej sytuacji.

Carlos Santana zasłabł w trakcie koncertu

We wtorek, 5 lipca, muzyk występował na scenie w Michigan. Podczas wykonywania utworu "Joy" Carlos Santana nagle osunął się na ziemię. Koncert został przerwany, a obecni na wydarzeniu ratownicy medyczni ruszyli z pomocą. Całe zajście zostało nagrane przez jednego z uczestników zajścia. Widać na nim, jak mężczyzna kurczowo trzyma gitarę, którą po chwili puszcza i trzęsącą się dłonią chwyta podawaną mu wodę.

Niedługo później Carlos Santana został zasłonięty kurtyną i dzięki temu oddzielony od zebranych w hali widzów. Opuszczając scenę, muzyk pomachał do ludzi.

Carlos Santana został przetransportowany do szpitala i poddany hospitalizacji. Niedługo później na scenę wyszedł menedżer trasy, Paul "Skip" Rickert, który przyznał, że sprawy przybrały niepokojący obrót.

"Panie i panowie, jak widzicie, zdarzył się poważny, nagły wypadek medyczny. Pomódlmy się, potrzebujemy tego w tej chwili... Prosimy o przesłanie swojego światła i miłości dla tego człowieka" - miał powiedzieć.

Przedstawiciel legendy rocka, Michael Vrionis, wydał oświadczenie, które opublikowane zostało na USA TODAY. Przyznał w nim, że artysta był pod obserwacją w szpitalu, ale dobrze sobie radzi. Prawdopodobną przyczyną omdlenia Carlosa Santany była wysoka temperatura, które wówczas panowała w tym regionie. Świadkowie donoszą, że z tego samego powodu medycy musieli interweniować wśród widzów kilkukrotnie podczas wydarzenia.

Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Justyną Wasilewską
Spot kampanii społecznej Playera i fundacji ITAKA z Justyną Wasilewską

Carlos Santana - kariera, życie prywatne

Carlos Santana jest pochodzącym z Meksyku muzykiem, wieloletnim liderem zespołu Santana. W 2003 roku zajął 15. miejsce na liście 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu Rolling Stone. Carlos Santana rozwija również karierę solową. Do najsłynniejszych utworów artysty należą m.in. "Maria Maria", "Smooth" i "Corazon Espinado". Jest kilkukrotnym laureatem nagrody Grammy. Carlos Santana był dwukrotnie żonaty. Z Deborah Santaną był związany przez 30 lat - od 1973 do 2007 roku. Para doczekała się trójki dzieci. Od 2010 roku związany jest perkusistką Cindy Blackman.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło: USA TODAY

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości