Dorota Gardias to ulubienica widzów. Prezenterka musiała pokonać w życiu wiele trudności

Aktualizacja:
Autor:
Kamila
Jamrożek
Dorota Gardias

Dorota Gardias to fotomodelka, dziennikarka i jedna z najbardziej popularnych prezenterek pogody w Polsce. Możemy oglądać ją w różnych programach telewizyjnych w TVN. Co wiemy o jej życiu?

Dorota Gardias to bardzo lubiana przez widzów prezenterka pogody, którą możemy oglądać na kanałach TVN. Pogodynka pokonała w życiu wiele przeciwności. Ostatnio opisała w mediach swoją walkę z rakiem. Z chorobą walczyła dla swojej córeczki Hani.

Dorota Gardias - kim jest, skąd pochodzi, rodzina

Dorota Gardias urodziła się 22 czerwca 1980 roku w Tomaszowie Lubelskim. Studiowała na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, na kierunku pedagogika przedszkolna. Ma dwóch braci - Kamila i Michała. Jako nastolatka śpiewała w zespole Quantes wraz ze swoim ojcem. Lubiła występować na scenie i marzyła, że kiedyś wyrwie się z Tomaszowa Lubelskiego i zaprezentuje się w wielkim świecie. Swój talent wykorzystywała także, aby pomóc rodzicom w trudnej sytuacji finansowej. Śliczna, zgrabna dziewczyna śpiewała zarobkowo po weselach, brała udział w konkursach piękności i sesjach zdjęciowych.

Dorota Gardias - kariera, pogodynka, programy telewizyjne

Początkowo Dorota Gardias pracowała jako fotomodelka. Otrzymała także wiele nagród w konkursach piękności. W 1999 roku została wybrana Miss Lubelszczyzny i w tym samym roku startowała w konkursie Miss Polonia. Brała udział w wielu sesjach zdjęciowych i pojawiała się na okładkach popularnych magazynów takich jak "Twój Styl" czy "CKM".

Do pójścia na casting na prezenterkę pogody namówili ją znajomi, którzy usłyszeli, że TVN szuka nowych twarzy. W roli pogodynki odnalazła się doskonale. Od 2006 roku współpracuje m.in. z TVN Meteo. Prowadziła także wiele programów, w tym "Projekt Plaża" i "Meteo Maniak". Uczestniczyła też w kilku show. W 2017 roku uczestniczyła w programie "Azja Express", a w 2022 w "Mask Singer".

Co Za Tydzień. Dorota Gardias z córką w miasteczku "Projekt Zima"
Co Za Tydzień. Dorota Gardias z córką w miasteczku "Projekt Zima" Źródło: Co Za Tydzień

Dorota Gardias - życie prywatne, mąż, córka

Dorota Gardias do 2011 roku była żoną Konrada Skóry, pilota śmigłowców. Rozwiedli się po dziewięciu latach małżeństwa. Później jej serce zdobył producent telewizyjny Piotr Bukowiecki. Chociaż miał za sobą rozstanie i dwójkę dzieci, prezenterka zaryzykowała i poddała się uczuciu. Jego owocem była córka Hania, która przyszła na świat w 2013 roku. Niestety związek zakończył się, gdy dziewczynka skończyła dwa latka.

W styczniu 2020 roku na Instagramie Doroty Gardias pojawiło się zdjęcie sugerujące, że jest związana z Żurnalistą, jednak nie potwierdziła tych doniesień.

Dorota Gardias- zdrowie, choroba, koronawirus, nowotwór piersi

Dorota Gardias w ostatnim czasie miała wiele problemów ze zdrowiem. Najpierw u prezenterki wykryto zakażenie koronawirusem, później dowiedziała się, że ma nowotwór piersi.

Do szpitala z podejrzeniem koronawirusa Dorota Gardias trafiła w marcu 2021 roku. Gwiazda dosyć długo zmagała się z powikłaniami po zakażeniu. O poważnych konsekwencjach choroby informowała na Instagramie. We wrześniu 2021 roku Dorota Gardias na rutynowej kontroli dowiedziała się o nowotworze piersi. Prezenterka przekazała informację o raku także na Instagramie. Powiedziała, że na szczęście rokowania są bardzo dobre, a usunięcie guza piersi ma nastąpić w najbliższym czasie.

Dorota Gardias walczyła z nowotworem piersi i wspierała przy tym inne chore kobiety. Przyznała, że to regularne wizyty u lekarza i badanie pozwoliły jej na szybką diagnozę choroby, a także wyleczenie. W jednym z wywiadów gwiazda powiedziała, że zgodziłaby się nawet na amputację piersi, bo chce żyć dla córeczki Hani. Obecnie pogodynka jest pod obserwacją lekarzy, ale jej stan zdrowia jest dobry.

Dorota Gardias - fryzura

Dorota Gardias jest rozpoznawalna dzięki swojej charakterystycznej fryzurze. Prezenterka od wielu lat nosi bardzo krótkie włosy. Wiele razy eksperymentowała z ich ułożeniem czy kolorem. W jednym z wpisów na Instagramie przyznała, że córka namawia ją do zapuszczania włosów. Dodała także symulację, jakby w takich wyglądała.

Dorota Gardias - Instagram

Dorota Gardias jest aktywna na Instagramie. Jej nick to @dorotagardias. Prezenterka często dzieli się z fanami informacjami ze swojego życia, zdjęciami z profesjonalnych sesji, wyjazdów czy chwil spędzonych w domowym zaciszu - wspólnie z córką lub ich pupilem - pieskiem Trzykropkiem.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości