Ewa Gawryluk o zawodowych wyzwaniach. "Jestem za stara do takich ról"

Autor:
Dominika
Kowalewska
Reporter:
Dagmara Olszewska
Źródło:
cozatydzien.tvn.pl
Ewa Gawryluk o zawodowych wyzwaniach

Ewa Gawryluk w rozmowie z Dagmarą Olszewską z cozatydzien.tvn.pl zdradza, czy któraś z ról była dla niej największym zawodowym wyzwaniem. A może aktorka wciąż czeka na tę wyjątkową? Gwiazda nie ukrywa, że ze względu na wiek nie widzi się w komediach romantycznych.

Ewa Gawryluk jest polską aktorką teatralną, filmową i telewizyjną. Od 2003 roku wciela się w postać Ewy Nowak-Hoffer w serialu stacji TVN "Na Wspólnej". Od niedawna widzowie platformy Player mogą oglądać ją ponadto w spin-offie "Skazanej". W "Pati" wciela się w postać prawniczki, która chce za wszelką cenę pomóc tytułowej bohaterce.

Zarówno serial "Na Wspólnej", jak i "Pati" możecie obejrzeć w serwisach VOD.pl oraz na Player.pl.

Ewa Gawryluk o największych zawodowych wyznaniach.

Ewa Gawryluk od lat jest jedną z najpopularniejszych polskich aktorek. Można oglądać ją nie tylko w serialach, ale również na teatralnych deskach. Jej najnowsza rola nie należała do najłatwiejszych. Przy okazji oficjalnej premiery serialu "Pati" aktorka w rozmowie z Dagmarą Olszewską opowiada o największych zawodowych wyzwaniach. Czy zagranie prawniczki, która chce pomóc skazanej na wieloletnie więzienie dziewczynie, plasuje się wysoko na tejże liście?

- Wszystkie największe wyzwania zawodowe są jeszcze przede mną. Tak myślę. Czekam z niecierpliwością — przyznaje Ewa Gawryluk.

Zazwyczaj aktorka angażowana jest do ról, które wzbudzają powszechną sympatię. Gwiazda marzy o tym, żeby stanąć po drugiej stronie barykady.

- Na pewno teraz chciałabym zagrać złą postać. Złą, złośliwą. Myślę, że to pokaże ciemną stronę mojego charakteru [...]. Jestem aktorką. Nawet jeżeli nie posiadam [ciemnej strony - przyp. aut.], to wyciągnę ją z siebie - dodaje.

Ewa Gawryluk przyznaje, że role musicalowe czy romantyczne nie znajdują się już w kręgu jej zainteresowań ze względu na wiek!

- Ja już chyba jestem za stara do takich ról. Myślę, że już wyrosłam z komedii romantycznych. Bo jak się okazuje, w komediach romantycznych są albo złe teściowe, albo uciekające panny młode, a już jestem na to po prostu za poważna — podsumowuje aktorka.

Ewa Gawryluk o nagości w polskich filmach

Swego czasu Ewa Gawryluk uznawana była za jedną z najseksowniejszych polskich aktorek. Gdy w 1997 roku znalazła się na łamach kultowego magazynu "Playboy", jej naga sesja wywołała sporo szumu. Wówczas nagość w polskich filmach była czymś powszechnym. W większości produkcji pojawiały się sceny, w których uznawane za "seksbomby" gwiazdy prezentowały wdzięki. Ewa Gawryluk uważana była za wyjątkową piękność i obsadzana w roli amantek. W rozmowie z Plejadą wyjawiła, że była to dla niej nowość. Nie zawsze bowiem jej ciało wyglądało tak, jak teraz.

"Wcześniej nikt nie zwracał uwagi na moją urodę. W dzieciństwie byłam malutka i chudziutka. W szkole filmowej sporo przytyłam, bo zajadałam stres i moje warunki fizyczne diametralnie się zmieniły. Gdy odgrywaliśmy jakieś sceny na zajęciach, powierzano mi role charakterystyczne. Grałam więc matki, babki, ciotki i grubaski. Po studiach schudłam i okazało się, że mogę się podobać. Zaczęto mnie obsadzać w rolach amantek i odsłaniać moje ciało na ekranie" - powiedziała.

Ewa Gawryluk przyznała, że w latach 90. XX wieku kobiety w kinie traktowane były raczej jako ozdoby, a nie równoprawne ekranowe partnerki. Toteż często prezentowano je w sposób właśnie "ozdobny", przedmiotowy.

"Prawda jest taka, że w latach 90. w polskim kinie aktorki często służyły jako ozdobnik. Reżyserzy chcieli nas ciągle rozbierać. Prawie w każdym filmie musiały pojawić się nagie piersi. Wielokrotnie buntowałam się przeciwko temu" - dodała. Przeczytaj więcej: Ewa Gawryluk o nagości w polskich filmach. "Reżyserzy chcieli nas ciągle rozbierać"

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Reporter: Dagmara Olszewska

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości