Poznali się przypadkiem. Są razem już prawie 20 lat. Historia miłości Marcina Prokopa i Marii Prażuch

Marcin Prokop z żoną są szczęśliwym małżeństwem
Marcin Prokop z żoną są szczęśliwym małżeństwem
Źródło: MWMEDIA
Marcin Prokop i Maria Prażuch-Prokop są razem od prawie 20 lat. Para wspólnie wychowuje 16-letnią córkę Zofię. Małżeństwo trzyma się z dala od show-biznesu i nie mówią w mediach o życiu prywatnym. Jak wygląda ich historia miłości?

Marcin Prokop i Maria Prażuch-Prokop poznali się przez przypadek na jednej z imprez w 2003 r. Maria Prażuch wróciła wówczas do Polski po skończonych studiach w Stanach Zjednoczonych. Już na samym początku pojawiło się między nimi uczucie.

Marcin Prokop o córce
Marcin Prokop o córce
Marcin Prokop o córce

Marcin Prokop i Maria Prażuch-Prokop — jak się poznali?

Nie trzeba było zatem długo czekać na ich związek. Już po kilku spotkaniach zostali oficjalnie parą. W wywiadzie dla serwisu polki.pl Maria Prażuch mówiła:

"Byliśmy ze sobą dopiero od roku. Chociaż przyznam, że ja od początku naszego związku chciałam mieć z Marcinem dziecko. Wiedziałam, że albo ten facet, albo żaden" - powiedziała joginka.

Już w 2006 r. na świecie pojawiła się ich córka Zofia. Marcin Prokop nie tak dawno w rozmowie z nami powiedział, czy córka chciałaby pójść w jego ślady.

- Zobaczymy, to już jej decyzja. Chyba nie, ją raczej śmieszy ten świat, w którym uczestniczę i widząc to, co ja robię, załamuje głowę. To nie jest coś, co ją ekscytuje za specjalnie i bardzo dobrze. Cieszę się z tego, kiedy ona jest szczęśliwa i jak wybierze sobie jakikolwiek zawód, będzie chciała robić cokolwiek sobie wymyśli, to jej przyklasnę - powiedział dziennikarz.

Marcin Prokop wraz z żoną pilnie strzegą prywatności córki, dlatego na marne szukać jej zdjęć w mediach społecznościowych. Jakiś czas temu dziennikarz w rozmowie z "Vivą!" powiedział:

"Chciałbym, aby moje dziecko choćby w bazowych sprawach nie musiało korzystać z tego zewnętrznego mózgu. Chciałbym też zaszczepić jej jak najdalej idącą niezależność. Poczynając od niezależności od głupich owczych pędów, od presji grupy, poprzez niezależność ekonomiczną, czyli nie licz na to, że w dorosłym życiu cokolwiek od kogokolwiek ci się należy. A żyjemy w czasach, kiedy takie roszczeniowe nastroje są bardzo silne. Do tego dorzuciłbym niezależność rozumianą jako samosterowność, to znaczy podejmowanie suwerennych decyzji, zgodnych ze swoimi przekonaniami" - mówił.

Maria Prażuch-Prokop długo szukała swojej życiowej drogi

Marcin Prokop i Maria Prażuch zdecydowali się pobrać dopiero po pięciu latach od narodzin córki. Powiedzieli sobie "Tak" podczas rodzinnych wakacji w Portugalii w 2011 r. Małżeństwo chroni swoją prywatność, dlatego nie mówią w mediach o uroczystościach rodzinnych, ani nie udzielają wspólnych wywiadów.

Kiedy Marcin Prokop rozwijał swoją karierę telewizyjną, jego żona pracowała w jednej z warszawskich firm, zajmujących się marketingiem. W rozmowie z Beatą Sadowską tak wspominała ten czas:

"Siedziałam 15 lat w tej branży. Ja przez chwilę się nie zastanawiałam, czy ja tam jestem szczęśliwa, ja po prostu robiłam tę robotę. Wiadomo, pracowałam w marketingu, więc coś tam zahaczało o jakąś kreatywność, nie było to siedzenie po prostu w tabelce (…), gdzieś tam miałam kreatywny wentyl w tej pracy. To mnie trzymało przy życiu. Ja naprawdę nie byłam świadoma, dokąd to moje życie będzie prowadziło" - mówiła.

W końcu Maria Prażuch podjęła decyzję, że chce to zmienić. Najpierw zaczęła biegać, aby jak sama mówiła "wdeptywać stres w beton". Jednak z czasem postanowiła na dobre porzucić pracę w korporacji i została trenerką jogi.

Marcin Prokop jest dumny ze swojej żony i wspiera ją w jej decyzjach. W rozmowie z Żurnalistą wyznał:

"Moja naturalna dyspozycja to jest bycie samemu, a to nie jest dobry materiał do tworzenia relacji. Natomiast moja żona to jest osoba, która śmiało mogłaby zdobywać ośmiotysięczniki przy swojej determinacji, swoim uporze. Te cechy pozwoliły jej się przez tę skorupę przebić. Nie wiem zresztą, dlaczego to robiła, bo pewnie sporo się natrudziła i nacierpiała, bo nie zawsze byłem dla niej taki dobry. Natomiast faktem jest, że udało jej się dowiercić do jądra Ziemi" - powiedział.

Marcin Prokop z żoną
Marcin Prokop z żoną
Marcin Prokop z żoną
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości