Irena Santor podjęła decyzję w sprawie powrotu na scenę. Artystka zdradziła swoje plany

Irena Santor
Irena Santor nie chce już śpiewać na estradzie
Źródło: MWMEDIA
Irena Santor nie daje o sobie zapomnieć. Artystka ma 88 lat i kilka lat temu oficjalnie zakończyła karierę wokalną, jednak wciąż chętnie bierze udział w życiu towarzyskim. Piosenkarka w szczerym wywiadzie wyjaśniła, że podziwia innych, ale sama nie wróci już na scenę. Ma jednak dla fanów niespodziankę. Sprawdźcie, gdzie będzie można ją zobaczyć.

Irena Santor wyśpiewała wiele przebojów, m.in. "Maleńki znak", "Embarras", "Powrócisz tu", "Tych lat nie odda nikt" czy "Już nie ma dzikich plaż". Artystka ma 88 lat, ale nadal tryska energią. Lubi młodych wykonawców i chętnie słucha, jak śpiewa młodzież. Sama nie tęskni za estradą. Dlaczego?

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Katarzyna Nosowska
Katarzyna Nosowska opowiedziała o nowej płycie "Degrengolada"

Irena Santor o powrocie na scenę. Czy jeszcze kiedyś zaśpiewa?

Irena Santor już w 1991 zapowiedziała, że nie będzie grać koncertów na żywo z wyjątkiem imprez charytatywnych i promujących zdrowy tryb życia, miała jednak nadal nagrywać dla radia i współpracować z telewizją. Z czasem zmieniła plany. W lipcu 2021 ponownie ogłosiła koniec kariery. Z nowego wywiadu wynika, że trzyma się swojego postanowienia. W rozmowie z "Super Expressem" Irena Santor potwierdziła, że nie tęskni za estradą.

"Mam się świetnie. Na zdrowie nie narzekam, ale na występy, koncerty z pełnym repertuarem nie mam już tyle siły. Ja już swoje wyśpiewałam. Teraz chcę usłyszeć, jak moje piosenki śpiewa młode pokolenie, a także interesuję się tym, co współczesne pokolenie ma w ogóle do zaproponowania w sztuce estradowej" - wyznała.

Irena Santor udziela się za to towarzysko i chętnie bierze udział w różnych wydarzeniach muzycznych i nie tylko. Pod koniec lipca będzie gościem honorowym na "Carpathia Festival” w Rzeszowie. Danuta Błażejczyk będzie tam jurorem w konkursie dla młodych talentów.

"Jedziemy razem na festiwal, ale nie będę tam śpiewać. Za to ze sceny zabrzmią m.in. moje piosenki w wykonaniu młodych artystów, których będę oklaskiwać. Zawsze z radością słucham kolejnych pokoleń śpiewających moje utwory" - dodała Irena Santor.

Czytaj więcej: Danuta Błażejczyk o chorobie nowotworowej. "Żyć to jest wielki przywilej"

Irena Santor o wyglądzie i elegancji

Irena Santor jest już dojrzałą kobietą, ale wciąż przyciąga uwagę i wywołuje zachwyt u fanów. Artystka cieszy się zdrowiem i urodą. Życie jej jednak nie rozpieszczało. 6 kwietnia 2000 dowiedziała się, że wykryto u niej nowotwór piersi. Piosenkarka nie ukrywała choroby i zaangażowała się w akcję namawiania kobiet do systematycznych badań ginekologicznych i mammograficznych. W jej przypadku nowotwór został ujawniony bardzo wcześnie, a po operacji gwiazda mogła zapomnieć o chorobie.

Irena Santor została zapytana kiedyś o to, jak zachować młodzieńczą energię i atrakcyjność, będąc kobietą dojrzałą. Wyjawiła swój sekret w wywiadzie w 2019 roku dla portalu Aleteia.

"Dla mnie ważna jest osobowość, warto ją jednak zharmonizować z wyglądem ciała. Nie ma takiego wieku, w którym kobieta powinna przestać być atrakcyjna. Ona jest piękna poprzez swoje zmarszczki, jakoś ukształtowaną sylwetkę, ale przede wszystkim liczy się piękno duszy. Zwierciadłem duszy są oczy – muszą błyszczeć. Ja źle widzę, ale staram się, żeby moje oczy zawsze błyszczały od środka – tym, co noszę w sercu. To ważne" - podkreśliła gwiazda.

Irena Santor podzieliła się wtedy również cennymi wskazówkami.

Kobieta nie może być niechlujna. Nie chodź przygarbiona. Wymyśl sobie fryzurę, w której jest ci wygodnie, ale i ładnie. Odwiedź czasem fryzjerkę, która ma dobre oko. Pozwól się umalować kosmetyczce, dyskretnie, żebyś nie była pacyną – i pójdź na bal. Ciesz się życiem
- mówiła w 2019 roku.

Młodzi artyści uwielbiają Irenę Santor. Ralph Kaminski był zaszczycony spotkaniem z diwą.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości