Jan Frycz żałował pierwszego małżeństwa. Już przed ołtarzem miał wątpliwości

Jan Frycz 
Jan Frycz 
Źródło: MWMEDIA
Jan Frycz to popularny aktor znany z kultowych polskich filmów i seriali. Po latach burzliwych związków znalazł stabilizację u boku Małgorzaty, która, jak twierdzi, jest "miłością jego życia". Gwiazdor nigdy nie ukrywał jednak, że droga do tego szczęścia była długa i pełna trudności. Jego pierwsze małżeństwo zakończyło się wyjątkowo nieszczęśliwie. Kim była pierwsza żona aktora?

Jan Frycz jest obecnie w trzecim związku małżeńskim. Ma córkę z pierwszego małżeństwa i pięcioro dzieci z drugiego małżeństwa. Jego córki Gabriela i Olga są aktorkami. Ma też trzech synów, Antoniego, Michała i Wojciecha, a także córkę Marię.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

26022024_CAPITOL_PAZURA_ZONA
Radosław Pazura o podtrzymaniu ognia w związku. Ma na to przepis?
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Kim była pierwsza żona Jana Frycza?

Jan Frycz, po ukończeniu obowiązkowej edukacji, rozpoczął studia w krakowskiej szkole teatralnej. To właśnie tam spotkał Grażynę Laszczyk, w której zakochał się bez pamięci. Ich uczucie było młodzieńczym uniesieniem, pełnym namiętności i pożądania, ale pozbawionym realnych perspektyw na przyszłość. Mimo to, gdy Grażyna Laszczyk zaszła w ciążę, para postanowiła wziąć ślub, kierując się presją otoczenia i tradycją.

Niestety, szybko okazało się, że ich małżeństwo to jednak jedynie iluzja. Jan Frycz na łamach "Twojego Stylu" opisał ten związek jako impulsywną decyzję, podjętą bez głębszego zastanowienia nad konsekwencjami. Już na ślubnym kobiercu wątpił w prawdziwość swoich uczuć, zastanawiając się, czy to miłość, czy jedynie zauroczenie.

"Ożeniłem się bez sensu" – stwierdził, dodając, że według niego odpowiedni wiek na podjęcie decyzji o ślubie to co najmniej 33 lata.

Relacja między nimi nie miała szans na przetrwanie, a młodzi ludzie szybko zrozumieli, że zostali wplątani w sytuację, której nie byli gotowi sprostać.

Jan Frycz
Jan Frycz
Źródło: MWMEDIA

Jan Frycz opuścił żonę i córkę

W październiku 1977 roku na świat przyszła córka Jana Frycza, Gabriela. On nie był jednak gotowy na bycie głową rodziny. W jednym z wywiadów dla serwisu "Wywiadowcy" przyznał, że nie radził sobie w nowej sytuacji.

"Zawaliłem szkołę. Popełniłem błąd, ale i tak się obroniłem, tyle że trzy lata później" – mówił.

Gdy jego córka miała zaledwie kilka miesięcy, Jan Frycz dostał angaż w Teatrze im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, co zapoczątkowało dynamiczny rozwój jego kariery aktorskiej. Wówczas postanowił odejść od rodziny i całkowicie skupić się na pracy zawodowej.

Gabriela Laszczyk, pierwsza żona Jana Frycza, nie była zaskoczona jego decyzją. Według informacji prasowych, ich związek wcześniej już stracił na autentyczności, a ich relacja stała się jedynie formalnością.

Mimo że została sama z córką, postanowiła kontynuować edukację i rozpocząć karierę aktorską w Teatrze Starym w Krakowie. Przez dekadę zachwycała krakowską publiczność swoimi kreacjami scenicznymi. Później zrezygnowała z występów na scenie, ale regularnie pojawiała się w produkcjach filmowych i telewizyjnych, zdobywając uznanie widzów w takich produkcjach jak "W jak morderstwo" czy "Krakowskie potwory".

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości