Gwiazdy

Julia Kamińska – wiek, kariera, życie prywatne

Gwiazdy

Julia Kamińska

Julia Kamińska to młoda aktorka, którą pokochali widzowie za główną rolę w ulubionym serialu na antenie TVN "Brzydula". Aktorka oprócz występowania w wielu produkcjach na małym ekranie, jest także scenarzystką i wokalistką. Jej głos wykorzystywany jest także w wielu bajkach, gdyż Julia Kamińska profesjonalnie zajmuje się dubbingiem.

Julia Kamińska – wiek, dzieciństwo

Julia Kamińska urodziła się w 1987 r. w Gdańsku. Już w liceum zaczęła pisać sztuki teatralne. Choć ciągnęło ją do świata filmowego i teatralnego, postanowiła studiować jednak germanistykę na Uniwersytecie Gdańskim. Prywatnie ma młodszego brata Christiana. 

Julia Kamińska – kariera

Julia Kamińska dość szybko została okrzyknięta mianem „największego odkrycia telewizyjnego” w 2010 r. A to za sprawą kultowego już dziś serialu „Brzydula”, emitowanego na antenie TVN. W serialu Julia Kamińska wcieliła się w postać głównej bohaterki Uli Cieplak, która była tzw. brzydkim kaczątkiem. Na oczach widzów stopniowo stawała się pewną siebie kobietą, która odkrywa swoją kobiecość, elegancję i mądrość. Do tego serialu Julia Kamińska wykonała utwór przewodni, czyli nową wersję piosenki Anny Jantar „Tyle słońca w całym mieście”. Była również autorką scenariuszy do kilku odcinków. 

W 2010 r. rozpoczęła także swoją karierę teatralną w Teatrze Komedia. Nagrała również piosenkę do filmu animowanego „Zaplątani”. W tym samym roku wystąpiła także z Rafałem Maserakiem w „Tańcu z gwiazdami”, a te wszystkie działania zawodowe sprawiły, że pojawiła się na liście „100 najcenniejszych gwiazd polskiego show-biznesu” według miesięcznika Forbes.

W kolejnych latach aktorka pojawiła się także na dużym ekranie, w filmach: „Wkręceni” jako pokojówka, „Narzeczona na niby” jako Karina i „Jak zostać gwiazdą” jako Ewa Dykty. Wystąpiła także w kilku serialach, m.in. „Singielka”, „Na wspólnej”, „Prawo Agaty”. Napisała także scenariusze do różnych seriali.

Także w dubbingu Julia Kamińska czuje się dobrze. Podkładała głos w takich bajkach jak: „Jak wytresować smoka”, „Zaplątani”, „Zwierzogród”, „Balerina”, „Kaczki z gęsiej paczki”, „Aladyn”, „Toy Story 4” i „Playmobil: Film”.

Sylwia Graff o nowej miłości
Sylwia Graff o nowej miłości Sylwia Graff szybko zaskarbiła sobie sympatię widzów jako jedna z bohaterek programu "Żony Miami". W rozmowie z cozatydzien.tvn.pl opowiedziała, jak wyglądały początki jej miłości. Źródło: Co za Tydzień

Julia Kamińska – życie prywatne, związki

Julia Kamińska związana była przez 2 lata z rosyjskim aktorem, Lwem Murzenką. Niestety problemem okazały się odległości, które uniemożliwiały parze często się spotykać. Rozwiązaniem miał być przyjazd Lwa do Warszawy i zamieszkanie z Julią. Także wspólna praca na planie „Brzyduli” miała scementować związek, jednak finalnie para postanowiła się rozstać.

Z Piotrem Jaskiem, z którym jest obecnie w związku, aktorka poznała się na planie „Brzyduli”. Piotr był scenarzystą w tym serialu. Para zaczęła się spotykać, ale nie ujawniali długo tych informacji, choćby ze względu na to, że różnica wieku pomiędzy nimi to aż 20 lat. Dla Julii nie miało to jednak nigdy znaczenia, bowiem słusznie wychodzi z założenia, że miłość nie zna wieku. O różnicy wieku mówiła tak:

- On jest młody duchem, ja z kolei czuję się dojrzałą, ustabilizowaną osobą. Mam swoje zdanie, jestem niezależna i potrzebuję kogoś, kogo moja siła będzie napawała dumą, a nie niepokoiła. Zresztą w dużej mierze dzięki Piotrowi nabrałam takiej pewności siebie. Idealnie się uzupełniamy, uczymy się od siebie, w związku z czym wiek staje się kompletnie nieistotny.

Julia Kamińska nie planuje zalegalizować związku z Piotrem. - Nie ma u mnie żadnego ciśnienia, czekam na związki partnerskie. Uwielbiam moją rodzinę, że nie ma żadnych nacisków, to bardzo postępowe, dlatego jestem dumna z nich – wyjaśniała w jednym z wywiadów.

Zobacz także:

Ewa Podleśna-Ślusarczyk

Źródło zdjęcia głównego: Pawel Wodzynski/East News

Pozostałe wiadomości