Karol III napisał list do małej Lilibet. Walczy o swoje wnuki

Karol III zabiega o względy wnuków
Karol III zabiega o względy wnuków
Źródło: Stuart C. Wilson/Getty Images for Ascot Racecourse
Karol III nie przyjechał na chrzest małej Lilibet, ale to nie znaczy, że tego dnia nie był myślami ze swoją wnuczką. Król Wielkiej Brytanii napisał do dziewczynki prywatny list, który będzie mogła odczytać dopiero gdy dorośnie. Monarcha zapewnił, że zawsze będzie mile widziana w Zjednoczonym Królestwie.

Karol III nigdy nie ukrywał, że nie był ojcem idealnym. Książę Harry w swojej autobiografii wyjawił, że jego ojciec nigdy za bardzo nie potrafił okazywać czułości swoim synom, a gdy chciał ich pochwalić.... kładł na ich łóżkach odręcznie napisane listy. Z biegiem czasu syn Elżbiety II jednak się zmienił i gdy został dziadkiem, zaczął bardziej pielęgnować rodzinne więzy. Wnuki króla są dziś jego oczkami w głowie, nie było więc żadną tajemnicą, że bardzo tęskni za Archiem, a potem jego siostrą Lilibet, którzy razem z rodzicami mieszkają w Stanach Zjednoczonych.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

czt_przetakiewicz_babcia
Joanna Przetakiewicz szczerze o tym, czy chciałaby zostać babcią. Stanowcza odpowiedź
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Król Karol III napisał list do wnuczki Lilibet

Mały Archie został ochrzczony jeszcze w momencie, gdy Sussexowie mieszkali w Wielkiej Brytanii. Zupełnie inaczej miała się sytuacja z jego młodszą siostrzyczką Lilibet. Dziewczynka przyszła na świat w 2021 roku dopiero rok później po raz pierwszy odwiedziła kraj swojego ojca.

Córka księcia Harry'ego i Meghan Markle niedawno została ochrzczona, a na uroczystość została zaproszona również rodzina królewska. Nikt z Windsorów nie zjawił się jednak w wyznaczonym miejscu. Osoby z otoczenia króla zapewniają, że nie stało się tak z powodu rodzinnych waśni i podkreślają, że Karol III ma obecnie wypełniony po brzegi kalendarz, ponieważ przygotowuje się do koronacji.

"Nie chodzi o to, że nie chcieli uczestniczyć (w chrzcie), tylko po prostu nie mogli. Sugerowanie, że jest inaczej, jest niesprawiedliwe" - powiedział informator magazynu "New Idea".

Karol III z okazji chrztu wnuczki napisał do niej list. Będzie go mogła przeczytać, gdy będzie nieco starsza. Słynny dziadek zapewnił dziewczynkę, że zawsze będzie ciepło witana w Zjednoczonym Królestwie i wyraził nadzieję, że w dorosłym życiu będzie chciała być częścią monarchii.

To nie jedyny czuły gest króla w stosunku do dzieci Sussexów. Przypomnijmy, że Karol III niedawno nadał Archiemu i Lilibet tytuły księcia i księżniczki, o których marzyli ich rodzice.

Lilibet Diana została ochrzczona w Los Angeles

Lilibet została ochrzczona w Stanach Zjednoczonych. Ojcem chrzestnym dziewczynki został znany amerykański aktor, Tyler Perry.

"Mogę potwierdzić, że księżna Lilibet Diana została ochrzczona w piątek, 3 marca przez arcybiskupa Los Angeles, księdza Johna Taylora" – przekazał przedstawiciel Sussexów.

Tyler Perry zgodził się zostać chrzestnym księżniczki pod warunkiem, że sakrament nie zostanie odprawiony w Wielkiej Brytanii. Aktor przybył na wydarzenie w towarzystwie Oprah Winfrey i Ellen Degeneres. Na chrzcie nie zabrakło także mamy Meghan Markle, Dorii Ragland.

"To było cudowne. Było ciasto i gry dla dzieci. Panowała odświętna atmosfera, mimo że było to małe zgromadzenie" – dodał znajomy royalsów.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Stuart C. Wilson/Getty Images for Ascot Racecourse

podziel się:

Pozostałe wiadomości