Katarzyna Dacyszyn była oblana kwasem. Pokazała twarz po zabiegach. "Lata bólu i strachu"

Katarzyna Dacyszyn
Katarzyna Dacyszyn
Źródło: X-NEWS
Katarzyna Dacyszyn pracowała jako fotomodelka. 7 lat temu stalker oblał ja kwasem siarkowym. Kobieta miała poparzoną nie tylko twarz, ale i inne części ciała. Modelka poddała się kolejnym zabiegom mającym na celu przywrócenie jej twarzy dawnego wyglądu. 

Katarzyna Dacyszyn pracowała przed laty jako fotomodelka. Miała przed sobą przyszłość w tej branży i wróżono jej sukcesy. Wzbudziła zainteresowanie pewnego mężczyzny, który z czasem zaczął przesyłać jej agresywne wiadomości. Robert W. nękał ją 11 lat! Kobieta wytoczyła stalkerowi proces. W dniu rozprawy sądowej mężczyzna wtargnął na korytarz ze słoikiem z kwasem siarkowym, który poparzył jej ciało w 25 procentach. Gwiazda miała zdeformowaną twarz, ucho, szyję, klatkę piersiową, ręce oraz tułów. Sprawca został skazany na karę 25 lat pozbawienia wolności.

Dalsza część artykułu poniżej materiału wideo.

Agata Kulesza o medycynie estetycznej. "Muszę mieć pełną mimikę"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Katarzyna Dacyszyn pokazała twarz po operacji

Katarzyna Dacyszyn nie poddała się. Przedstawia się na Instagramie jako: "Kobieta z blizną. Inspiruje. Uczy akceptacji siebie". Fotomodelka wielokrotnie poddawała się różnym zabiegom. Lekarze najpierw walczyli o odzyskanie jej wzroku. Kobieta miała przeszczep skóry w 12 miejscach. Te zmagania tylko ją umocniły. Swoją historię opowiedziała w książce pt. "Kobieta z blizną".

Katarzyna Dacyszyn pokazała się teraz świeżo po zabiegu. Od siedmiu lat walczy o odzyskanie twarzy zmienionej atakiem.

"Zabiegi na blizny, przeszczepy skóry twarzy, ujednolicenie cery, przywrócenie naturalnego koloru, walka z deformacjami, uwolnienie zrostów, przywrócenie naturalnego wyglądu… Lata pracy [...] Lata determinacji w walce o odzyskanie dawnego wyglądu. Lata bólu, strachu, stresu i nadziei. Dziękuję wszystkim, którzy są ze mną, wspierają i życzą najlepszego. Jestem bliżej niż dalej" - wyznała na Instagramie.

Tydzień wcześniej gwiazda zwierzyła się obserwatorom, skąd bierze siłę, by akceptować zdeformowane ciało.

"Lata pracy nad bliznami pod okiem doktorów. Pokłady cierpliwości wypracowane miesiącami i coraz większy dystans do tego, czego zmienić się już nie da. Wiele można naprawić, dużo zaakceptować, niektóre pokochać. Jeśli nie uznamy siebie, nie uzna nas świat" - napisała.

Katarzyna Dacyszyn
Katarzyna Dacyszyn
Źródło: Instagram @katarzyna.dacyszyn

Katarzyna Dacyszyn o operacjach i rekonstrukcji twarzy

22 sierpnia Katarzyna Dacyszyn pokazywała fanom zdjęcia poparzonej twarzy. Przedstawiła na Instagramie również porównanie, jak wyglądała po ataku i teraz. To zestawienie znajdziecie na końcu artykułu. Po prawej stronie kobieta jest dwa miesiące po oblaniu kwasem. Była już wtedy po operacjach przeszczepu skóry. Ocalałe oko wymagało rekonstrukcji powiek.

"Powieki, ze skóry ręki, ponieważ z powodu obrażeń, nie było skąd pobrać do przeszczepu skóry twarzowej, odtworzył dr. Mariusz Wysocki" - napisała.

Kobieta ma wsparcie fanów, dla których jest ogromną inspiracją.

Kiedy nie widać światła w ciemności, trzeba mieć w pamięci jego obraz, tak długo aż je dostrzeżemy. Dziś taki retrospektywny dzien. 7 lat od ataku. Siódmy rok mojego nowego, innego, ale również wspaniałego życia
- podsumowała.
Katarzyna Dacyszyn
Katarzyna Dacyszyn
Źródło: Instagram @katarzyna.dacyszyn

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas również znaleźć na  TikToku, Facebooku oraz Instagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas.

Autor: Kalina Szymankiewicz

Źródło zdjęcia głównego: X-NEWS

podziel się:

Pozostałe wiadomości