Kate Middleton pojawiła się publicznie pierwszy raz od grudnia. Wszyscy patrzą na to, jak wygląda

Kate Middleton
Kate Middleton
Źródło: Getty Images
Księżna Kate wzięła udział w sobotniej paradzie wojskowej z okazji urodzin króla Karola III znanej jako Trooping the Colour. Było to pierwsze publiczne wydarzenie z udziałem żony księcia Williama od grudnia 2023 roku.

Kate Middleton po raz pierwszy publicznie przyznała, że przechodzi zapobiegawczą chemioterapię w marcu tego roku. Od tamtej pory jej stan zdrowia był tajemnicą, aż do oświadczenia wydanego w piątek 14 czerwca, które rzuciło światło na jej codzienną walkę z chorobą. Nadal jednak nie wiadomo, jaki rodzaj nowotworu zdiagnozowano u żony brytyjskiego następcy tronu.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Historia miłości księcia Williama i księżnej Kate
Historia miłości księcia Williama i księżnej Kate
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Wielki powrót księżnej Kate

Kate Middleton ostatni raz była publicznie widziana 26 grudnia 2023 roku. W połowie stycznia przeszła operację jamy brzusznej, a 22 marca poinformowała o wykryciu u niej nowotworu.

Podczas Trooping the Colour, parady wojskowej i przeglądu wojsk, która jest główną częścią obchodów oficjalnych urodzin brytyjskich monarchów, księżna Kate wraz z dziećmi jechała w karecie. Książę William podążał za nimi konno. Później księżna pojawiła się na balkonie Pałacu Buckingham z resztą rodziny królewskiej, aby pozdrowić zgromadzonych.

Kate Middleton na Trooping the Colour 2024
Kate Middleton na Trooping the Colour 2024
Źródło: Getty Images
Kate Middleton na Trooping the Colour 2024
Kate Middleton na Trooping the Colour 2024
Źródło: Getty Images
Kate Middleton na Trooping the Colour 2024
Kate Middleton na Trooping the Colour 2024
Źródło: Getty Images

Rzecznik Pałacu Buckingham wcześniej poinformował, że Karol III był "zachwycony, że księżna może uczestniczyć w wydarzeniach". Brytyjski monarcha, który również przechodzi leczenie z powodu nowotworu, uczestniczył w paradzie w karecie, a nie konno, jak to miało miejsce w zeszłym roku.

Król Karol III na Trooping the Colour 2024
Król Karol III na Trooping the Colour 2024
Źródło: Getty Images

Resztę zdjęć Kate Middleton i reszty brytyjskiej rodziny królewskiej na Trooping the Colour 2024 zobaczysz w galerii:

Kate Middleton z rodziną na Trooping the Colour 2024
Kate Middleton na Trooping the Colour 2024
Kate Middleton na Trooping the Colour
GettyImages-2157667452
George i Charlotte na Trooping the Colour 2024
+7
Zobacz galerię

Kate Middleton przerwała milczenie i opowiedziała o leczeniu

W piątek 14 czerwca 2024 r. księżna Kate podzieliła się z publicznością swoimi odczuciami i stanem zdrowia. W oświadczeniu Kate Middleton podziękowała za wszystkie otrzymane w ostatnich miesiącach wyrazy wsparcia.

"Robię duży postęp, ale jak każdy, kto przechodzi chemioterapię, wie, są dobre i złe dni. W te złe dni czujesz się słaba, zmęczona i musisz pozwolić swojemu ciału odpoczywać. Ale w dobre dni, kiedy czujesz się silniejsza, chcesz jak najlepiej wykorzystać dobre samopoczucie" – napisała księżna.

Kate Middleton przyznała również, że bardzo ceni sobie wszelkie słowa wsparcia i otuchy, które pomogły jej i księciu Williamowi przetrwać trudniejsze chwile.

"Byłam zachwycona wszelkimi komunikatami wsparcia i otuchy przez ostatnie kilka miesięcy. To naprawdę zmieniło świat dla mnie i Williama i pomogło nam obojgu przejść przez trudniejsze chwile" – dodała.

Księżna poinformowała, że leczenie nadal trwa i potrwa jeszcze kilka miesięcy.

"Moje leczenie trwa i potrwa jeszcze kilka miesięcy. W dniach, w których czuję się wystarczająco dobrze, to radość angażować się w życie szkolne, poświęcać osobisty czas nad rzeczami, które dodają mi energii i pozytywnego nastawienia, a także zacząć trochę pracy w domu" – wyjaśniła.

To właśnie w tym oświadczeniu Kate Middleton ujawniła, że planuje udział w paradzie urodzinowej Karola III. Zdradziła też, że ma nadzieję dołączyć do kilku publicznych zaręczyn latem, chociaż zdaje sobie sprawę, że przed nią jeszcze długie leczenie.

Oświadczeniu towarzyszyło zdjęcie księżnej wykonane w pobliżu posiadłości w Windsorze, w której mieszka wraz z księciem Williamem i trójką ich dzieci. Kate zakończyła swoje oświadczenie podziękowaniami za dalsze zrozumienie i słowa wsparcia:

"Bardzo dziękuję za dalsze zrozumienie i wszystkim, którzy tak dzielnie dzielili się ze mną swoimi historiami".

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości