Kazimierz Mazur nie żyje. Miał 74 lata

Kazimierz Mazur
Kazimierz Mazur nie żyje
Źródło: MW MEDIA
Kazimierz Mazur nie żyje. Miał 74 lata. Aktor grał m.in. w takich produkcjach jak "Zemsta", "Wiedźmin", "Czterdziestolatek. 20 lat później", "Noce i dnie" czy "Rozmowy kontrolowane".

Kazimierz Mazur nie żyje

Informację o śmierci aktora przekazała "Wink Managment", z którą współpracował od lat.

"Z wielkim smutkiem zawiadamiamy, że w dniu 6 września 2022 r. zmarł Kazimierz Mazur. Wybitny aktor filmowy, teatralny i dubbingowy. W ostatnich latach związany z naszą agencją. Rodzinie i wszystkim bliskim składamy wyrazy współczucia" —czytamy na profilu agencji "Wink Managment".

Kazimierz Mazur nie żyje - kariera

Kazimierz Mazur urodził się 2 grudnia 1948 roku we Wrocławiu. Był nie tylko aktorem filmowym i teatralnym, ale również dubbingowym. Ukończył Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Widzowie pokochali go za rolę Tomaszka Niechcica w filmie i serialu "Noce i dnie". 

Kazimierz Mazur - życie prywatne

Kazimierz Mazur był związany z Beatą Bogdańską-Mazur. Z ich związku zrodził się syn, który dostał imię po swoim ojcu i poszedł w jego ślady. Kazimierz Mazur jest podobnie jak ojciec aktorem serialowym, filmowym i teatralnym. Fani serialu "Na Wspólnej" mogą kojarzyć go między innymi z roli Kamila Hoffera. Drugą żoną Kazimierza Mazura była kompozytorka Katarzyna Gartner.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Głowińska

Źródło zdjęcia głównego: MW MEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości