Król Karol III chce pojednać się z księciem Harrym i Meghan Markle? Ma już konkretny plan

Karol III, Książę Harry i Meghan Markle
Karol III, Książę Harry i Meghan Markle
Źródło: Getty Images
Brytyjskie media podały zaskakujące doniesienia. Według nich król Karol III ma podjąć próbę zakończenia trwającego od 2020 roku konfliktu z księciem Harrym i Meghan Markle. Decydująca miała być tęsknota za bliskimi.

Meghan Markle to była amerykańska aktorka, która wyszła za mąż za księcia Harry'ego, wnuka królowej Elżbiety II, w maju 2018 roku. W styczniu 2020 r. zakochani podjęli decyzję o rezygnacji z pełnienia obowiązków królewskich. Po tym zdarzeniu opuścili terytorium Wielkiej Brytanii. Teraz mieszkają w Stanach Zjednoczonych, gdzie działają w mediach i angażują się w działalność charytatywną.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Film Royalsi
Karol III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Karol III pragnie pogodzić się z synem i synową

Konflikt w rodzinie królewskiej pomiędzy księciem Harrym i Meghan Markle a resztą rodziny rozpoczął się w 2020 r., kiedy to zakochani zdecydowali się porzucić swoje obowiązki i przeprowadzić do USA. Sytuacji nie polepszyły autobiografia byłego monarchy, wywiad z Oprah Winfrey i serial dokumentalny "Harry i Meghan", gdzie krytycznie wypowiadali się na temat swojej brytyjskiej przeszłości.

Jak jednak podają media, obecnie król Karol III stara się zakończyć ten piętrzący się od lat konflikt. W związku z powyższym monarcha zaplanował specjalne spotkanie rodzinne, które ma odbyć się już w maju. Według doniesień serwisu PageSix król tęskni za bliskimi i chce łagodzić napięcia, aby odnowić emocjonalną z nimi więź.

"Widzę, jak Karol desperacko chce zobaczyć dzieci i wyciąga gałązkę oliwną do Meghan i Harry'ego. Może zdecydować, że życie jest po prostu za krótkie. Balmoral to naprawdę idealne, spokojne miejsce na spotkanie. Jeśli wystosuje zaproszenie, Harry i Meghan z pewnością powinni zgodzić się na wizytę" - twierdzi źródło serwisu.

Pierwsze od wielu lat spotkanie całej rodziny odbędzie się prawdopodobnie podczas obchodów jubileuszu Invictus Games.

Meghan Markle będzie towarzyszyć ukochanemu w Wielkiej Brytanii?

Ceremonia otwarcia Invictus Games, czyli zawodów sportowych dla rannych w służbie żołnierzy i weteranów odbędzie się w Wielkiej Brytanii już w maju. Wspomniane igrzyska zostały niegdyś zainicjowane przez księcia Henryka.

Meghan Markle ponoć ostatecznie nie zdecydowała jeszcze, czy przybędzie na ceremonię otwarcia wraz z księciem Harrym. Według doniesień zagranicznych mediów niepewność tej decyzji jest powodem niepokoju dla jej ukochanego, który chciałby, aby żona towarzyszyła mu podczas tych ważnych momentów.

"Nie sądzę, że w pełni rozumiała hierarchię w rodzinie królewskiej. Jest monarcha, książę Walii, a potem wszyscy na dole. Chciała być gwiazdą, a kiedy to nie wyszło, po prostu spakowała się i wyjechała do Ameryki" - wyznał Charles Rae, były korespondent królewski "The Sun", jednak tym razem zacytowany przez portal Marca.com.

W dalszej części wypowiedział się inny królewski ekspert i autor Tom Quinn.

"Harry będzie musiał stawić czoła znaczącym wyzwaniom. Będzie musiał unikać mówienia tego, co mogłoby zostać zinterpretowane w taki sposób, że nie wspiera swojej żony" - dodał drugi z ekspertów.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Norbert Żyła

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości