Książę Filip jako pierwszy to zauważył! Miał złe przeczucia co do Meghan Markle

Książę Harry, Meghan Markle
Książę Harry, Meghan Markle
Źródło: Getty Images
Jak się okazuje, wątpliwości co do związku Meghan Markle i księcia Harry'ego pojawiły się jeszcze przed ślubem pary. Choć początkowo brytyjski dwór z entuzjazmem zareagował na nowy związek wnuka Elżbiety II, okazuje się, że książę Filip miał pewne obiekcje. Czy jego przeczucia się spełniły?

W brytyjskiej rodzinie królewskiej doszło do rozłamu, którym wciąż żyją media. Meghan Markle i książę Harry podjęli bowiem decyzję o rezygnacji z pełnienia publicznych funkcji wynikających z bycia członkami dworu. To zapoczątkowało szereg medialnych katastrof, które negatywnie wpłynęły na wizerunek monarchii. Aktualnie trudno powiedzieć, czy relacje między księciem Harrym a najbliższymi kiedykolwiek ulegną poprawie.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Film Royalsi
Karol III. Najważniejsze momenty z życia nowego króla
Źródło: cozatydzien.tvn.pl/Getty Images/Pixabay

Książę Filip ocenił Meghan Markle jeszcze przed ślubem

Oliwy do ognia zdecydowanie dolewają brytyjskie media, które nie stronią od powoływania się na informatorów związanych z rodziną, donoszących o coraz to nowych informacjach. Również tych sprzed lat! Tym razem na tapet wzięto nieżyjącego już księcia Filipa. Mąż Elżbiety II jeszcze przed ślubem Meghan Markle i jego wnuka miał wątpliwości co do ich związku. W przeciwieństwie do pozostałych członków brytyjskiej rodziny królewskiej, która raczej pozytywnie zapatrywała się na miłość tych dwojga.

Książę Filip dostrzegł w kobiecie podobieństwo do kogoś, kto już raz namieszał na dworze. Ocenił Meghan Markle jako osobę, której zależy na rozgłosie, podobnie jak niegdyś księżnej Windsoru Wallis Simpson, która przyczyniła się do abdykacji Edwarda VIII. Co ciekawe, z tego względu książę Filip nadał kobiecie przezwisko DoW, od "Duchess of Windsor". Władca miał ostrzegać rodzinę przed Meghan Markle, o czym opowiedziała biografka rodu Ingrid Seward w publikacji "Moja matka i ja", której fragmenty zamieścił "Daily Mail".

Gdy królowa kontynuowała orędownictwo na rzecz nowej miłości Harry'ego, ostrzegł ją, by była ostrożna. Powiedział jej, że to niesamowite, jak bardzo Meghan przypomina mu księżną Windsoru
- można przeczytać.
Meghan Markle
Meghan Markle
Źródło: Getty Images

Królowa Elżbieta II wzięła pod lupę Meghan Markle

Monarchini wzięła sobie do serca słowa męża i zaczęła uważniej obserwować młodych zakochanych. Dostrzegli bowiem kolejne podobieństwa, które połączyły Meghan Markle i wspomnianą księżną: obie miały za sobą rozwody i z łatwością rozkochały w sobie członków brytyjskiego dworu.

Kolejnym powodem do zastanowienia była decyzja ojca kobiety. Thomas Markle zrezygnował bowiem z możliwości zaprowadzenia tego wyjątkowego dnia własnej córki do ołtarza i miał to uczynić następca tronu książę Karol. To nie przypadło do gustu królowej.

"Według Lady Elizabeth, królowa była rozczarowana wyniosłą postawą Harry'ego zarówno przed jak i po ślubie, a ich relacja została dość poważnie uszkodzony przez to wszystko" - napisała w książce Ingrid Seward.

Z czasem zachowanie księcia Harry'ego zaczęło coraz bardziej przeszkadzać Elżbiecie II. Gdy ten zdecydował się zrzec pełnienia publicznych obowiązków i udzielił sławetnego wywiadu dla Oprah Winfrey, monarchini miała stwierdzić, że nie sensu przejmować jego dobrem, skoro wnuk dostrzega jedynie swoją żonę.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości