Książę Harry gorzko o królowej Camilli. "Poświęciła mnie dla swojego PR-u"

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Książę Harry nie szczędził macosze gorzkich słów

Książę Harry po raz pierwszy tak szczerze opowiedział o swojej macosze. W niedawnym wywiadzie książę Sussex powiedział, że to właśnie najprawdopodobniej żona jego ojca donosiła na niego brytyjskiej prasie. Camilla Parker-Bowles miała w ten sposób budować swój dobry PR medialny. "Po obu stronach była chęć wymiany informacji" - przyznał.

Książę Harry wydał swoje pamiętniki w formie biografii. Wyczekiwana od lat pozycja z miejsca stała się światowym bestsellerem, który jawnie uderza w rodzinę królewską. Mąż Meghan Markle chwilę przed publikacją książki wziął udział w telewizyjnym wywiadzie, podczas którego opowiadał o szczegółach pozycji. W pewnym momencie prowadzący rozmowę dziennikarz zapytał go o macochę. Książę Harry nie ukrywał, że obecnie nie ma żadnego kontaktu ani z królem Karolem III, ani z jego żoną Camillą Parker-Bowles.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Andrzej Wrona o relacji z teściami
Andrzej Wrona o relacji z teściami Andrzej Wrona o relacji z teściami

Książę Harry o relacjach z macochą. "Jest niebezpieczna"

Książę Harry tuż przed premierą swojej autobiografii gościł w programie "60 Minut", gdzie udzielił wywiadu Andersonowi Cooperowi. Syn obecnie panującego króla Wielkiej Brytanii opowiedział o swojej macosze. Książę Sussex powiedział, że w pewnym momencie Camilla Parker-Bowles za wszelką cenę próbowała ratować swój wizerunek. Wiedziała już wówczas, że będzie żoną przyszłego króla i że nie może liczyć na przychylną jej prasę. Wszystko przez to, że rozbiła małżeństwo Karola III z księżną Dianą.

"Wiesz, mam dla niej ogromne współczucie, ponieważ jest trzecią osobą w małżeństwie moich rodziców. Miała reputację i wizerunek do zrehabilitowania i niezależnie od rozmów, transakcji lub ustaleń zawartych na samym początku, przekonano ją, że małżeństwo to najlepszy sposób na zrobienie tego" - powiedział książę Sussexu.

Dziennikarz dopytywał dalej o jego relację z macochą, cytując fragment książki księcia Harry'ego, w którym napisał:

Chciałem nawet, aby Camilla była szczęśliwa. Może byłaby mniej niebezpieczna, gdyby była szczęśliwa. [...] Poświęciła mnie dla swojego PR-u.

Książę Harry wyjaśnił, że to najprawdopodobniej właśnie żona ojca doniosła brytyjskiej prasie informacje na jego temat po to, by zbudować sobie dobrą pozycję w mediach.

"Niebezpieczną uczyniły ją powiązania, które tworzyła w brytyjskiej prasie. Po obu stronach była chęć wymiany informacji. W rodzinie zbudowanej na hierarchii, z nią na drodze do stania się królową małżonką, wiadome było, że niektóre osoby, czy też raczej ciała, zostaną wystawione na ulicę" - powiedział do kamery.

Dodał także, że właśnie siebie uważa za "jedno z poświęconych ciał".

Rodzina królewska jest "zdruzgotana" wyznaniami księcia Harry'ego

Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej milczą w sprawie wywiadu i pamiętników księcia Harry'ego. Dziennikarze "Page Six" zapewniają, że Pałac Buckingham nie zamierza wydać oficjalnego stanowiska na ten temat. Wiadomo jednak, że "royalsi" nie są zachwyceni takim przebiegiem wydarzeń. Właśnie dlatego wiadomo już, że książę Harry nie będzie mógł uczestniczyć w koronacji jego ojca, króla Karola III.

"Jest wiele rodzinnego bólu"  przekazał magazynowi "The Times" przyjaciel rodziny królewskiej.

Informacje, jakie przekazał mediom książę Harry skomentowała także jedna z najbliższych przyjaciółek Camilli Parker-Bowles. Kobieta w rozmowie z "Vanity Fair" zdradziła, że żona króla jest "po prostu zdumiona całą sprawą".

"Zdruzgotany" wyznaniami brata ma być natomiast książę William. Królewska korespondentka "The Sunday Times" Roya Nikkhah podczas rozmowy z "Good Morning Britain" wyznała, że następca brytyjskiego tronu wręcz wewnętrznie "płonie". Zaznaczyła, że mimo to książę William nie zamierza kontrować księcia Harry'ego.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Max Mumby/Indigo/Getty Images

Pozostałe wiadomości