Gwiazdy

Książę William przerwał milczenie. Zabrał głos pierwszy raz od śmierci Elżbiety II

Gwiazdy

Autor:
Dominika
Kowalewska
Książę William, Elżbieta II

Książę William przerwał milczenie po śmierci babci. Z powodu ogłoszonej tygodniowej żałoby nie mógł wyruszyć do Stanów Zjednoczonych i odwołał swoją wizytę na Earthshot Prize w Nowym Jorku. Pomimo nieobecności postanowił skierować do uczestników wydarzenia kilka słów.

Ceremonie pogrzebowe związane ze śmiercią królowej Elżbiety II dobiegły końca. Dla członków rodziny królewskiej był to czas wyjątkowo trudny i obfitujący w szereg oficjalnych spotkań. Wszyscy powoli wracają do codzienności. Jednak jak na razie nie zobaczymy ich na publicznych wydarzeniach. Król Karol III ogłosił żałobę, która potrwa tydzień. W tym okresie członkowie rodziny królewskiej rezygnują z obecności na publicznych spotkaniach

Zobacz kolejny odcinek cyklu "Jacy rodzice, takie dzieci?". Tym razem gościem był syn Justyny Steczkowskiej - Leon Myszkowski:

Jacy rodzice, takie dzieci? 4. Leon Myszkowski
Jacy rodzice, takie dzieci? 4. Leon Myszkowski Jacy rodzice, takie dzieci? 4. Leon Myszkowski

Książę William przerwał milczenie

Książę William musiał zrezygnować z udziału w Earthshot Prize w Nowym Jorku. Jest to ceremonia rozdania nagród w dziedzinie ochrony środowiska. Co ciekawe, każdy zwycięzca otrzymuje dotację w wysokości 1 miliona funtów na kontynuowanie pracy na rzecz środowiska. Wydarzenie zostało zapoczątkowane właśnie przez księcia Williama i jego Królewską Fundację.

Choć książę William nie udał się do Stanów Zjednoczonych, wystosował do uczestników spotkania kilka słów. Był to pierwszy raz od śmierci Elżbiety II, kiedy następca tronu zabrał głos. W wystąpieniu nawiązał do zmarłej monarchini.

"Dziękuję wszystkim, którzy pomagają nam osiągnąć misję Earthshot, czyli naprawić i odmłodzić naszą planetę w ciągu tej dekady. To wcale nie jest prosta misja [...] Ochrona środowiska była dla mojej babci niezwykle istotną sprawą i wiem, że byłaby zachwycona, słysząc o tym wydarzeniu i wsparciu, które dajecie finalistom Earthshot, czyli następnemu pokoleniu pionierów ochrony środowiska" - powiedział.

Kochanka księcia Williama na pogrzebie Elżbiety II?

Nie cichną echa wokół książęcej pary. Brytyjskie media rozpisują się nie tylko na temat kiepskich relacji łączących braci. Ponownie rozgorzała dyskusja dotycząca domniemanej kochanki księcia Williama. Pierwszy raz o kobiecie zaczęło być głośno w 2019 roku. Wówczas media donosiły o nieślubnym dziecku księcia Williama i eksprzyjaciółki Kate Middleton.

Temat powrócił, gdy kobieta zjawiła się na pogrzebie Elżbiety II. Rose Hanbury, domniemana kochanka księcia Williama, pojawiła się w Opactwie Westminsterskim wraz z mężem, starszym o 24 lata Davidem Rockasavagem.

Więcej o jednym z najgłośniejszych skandali w brytyjskiej rodzinie królewskiej przeczytacie poniżej:

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości