Księżna Kate opuściła Windsor na pokładzie helikoptera. Nie spędzi Wielkanocy z rodziną królewską

Księżna Kate
Księżna Kate
Źródło: Chris Jackson Collection
Księżna Kate choruje na nowotwór i jest w trakcie chemioterapii zapobiegawczej. Żona księcia Williama nie spędzi Wielkanocy z resztą rodziny królewskiej i nie weźmie udziału w uroczystej mszy świętej. Razem z mężem opuściła już teren Windsoru za pomocą helikoptera. Wiemy, gdzie się udali.

Księżna Kate 17 stycznia 2024 roku przeszła "planowaną operację jamy brzusznej" i od tamtej pory dochodzi do siebie z dala od mediów. Pałac Kensington długo nie przekazywał informacji na temat jej stanu zdrowia, co przyczyniło się do powstawania licznych plotek na ten temat. Po kilku miesiącach Kate Middleton przerwała milczenie, nagrała oświadczenie, w którym poinformowała, że lekarze wykryli u niej nowotwór i obecnie jest w trakcie leczenia chemioterapią zapobiegawczą.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

czt_zak_swieta wlknc
Katarzyna Żak o wielkanocnych tradycjach w jej domu
Katarzyna Żak o wielkanocnych tradycjach w jej domu

Księżna Kate nie spędzi Wielkanocy z resztą rodziny królewskiej

Księżna Kate początkowo miała wrócić do pracy w okolicach Wielkanocy, jednak ze względu na to, że wykryto u niej raka, ten okres się przedłuży. Kate Middleton wciąż dochodzi do siebie i jeszcze przed nią długa droga do odzyskania pełni zdrowia. Ze względu na swój stan żona następcy tronu nie spędzi zbliżających się świąt z resztą rodziny królewskiej. Niedawno w sieci pojawiły się zdjęcia, jak w towarzystwie męża księżna Walii opuszczała teren Windsoru na pokładzie helikoptera.

Małżonkowie polecieli do Norfolk, do swojego drugiego domu Anmer Hall w posiadłości Sandringham. Niedługo do pary dołączą także ich dzieci. W szkole, w której uczą się książęta George i Louis oraz ich siostra księżniczka Charlotte, zarządzono bowiem właśnie świąteczną przerwę. Pociechy księżnej Kate i księcia Williama wrócą do nauki dopiero 17 kwietnia.

Cała piątka będzie miała do dyspozycji aż dziesięć sypialni, dostęp do okolicznych lasów oraz plaży i przede wszystkim — prywatność, której teraz tak bardzo potrzebuje Kate Middleton. Reszta rodziny królewskiej święta Wielkanocne rozpocznie jak co roku nabożeństwem w kaplicy św. Jerzego na zamku Windsor.

Księżna Kate choruje na nowotwór

Księżna Kate choruje na nowotwór. Żona księcia Williama nagrała poruszające oświadczenie, w którym zabrała głos w temacie swojego zdrowia. Filmik pojawił się na oficjalnym koncie Pałacu Kensington na Instagramie w piątek 22 marca 2024 roku. Kate Middleton zdradziła, że obecnie jest w trakcie chemioterapii.

"W styczniu w Londynie przeszłam poważną operację jamy brzusznej. Wówczas sądzono, że nie jest to stan nowotworowy. Operacja zakończyła się pomyślnie, jednak testy przeprowadzone po operacji wykazały obecność raka. W związku z tym mój zespół medyczny zalecił, abym zapobiegawczo poddała się chemioterapii. Obecnie jestem na wczesnym etapie leczenia" - wyznała.

Księżna Kate wyjawiła także, dlaczego do tej pory milczała. Nie ukrywała, że diagnoza, którą usłyszała, była dla niej prawdziwym szokiem i musiała przygotować swoje dzieci na przekazane im tych informacji.

"To oczywiście był dla nas wielki szok. William i ja robiliśmy wszystko, co w naszej mocy, żeby zachować prywatność ze względu na najmłodszych członków naszej rodziny. Jak możecie sobie wyobrazić, to wszystko wymaga czasu. Czasu dla mnie, żeby wydobrzeć po operacji i podjąć się leczenia, ale przede wszystkim czasu, żeby wytłumaczyć wszystko Georgowi, Chalotte i Louisowi w sposób odpowiedni dla nich i aby zapewnić ich, że wszystko będzie dobrze i wyzdrowieję" – powiedziała.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Chris Jackson Collection

podziel się:

Pozostałe wiadomości