Podano oficjalną przyczynę śmierci Lisy Marie Presley. Nie ma związku z narkotykami

Lisa Marie Presley
Podano oficjalną przyczynę śmierci Lisy Marie Presley
Źródło: Getty Images
Na początku 2023 roku media obiegła informacja o nagłej śmierci Lisy Marie Presley. Córka króla rock'n'rolla została znaleziona martwa w sypialni w posiadłości w Calabasas w Kalifornii. Po licznych spekulacjach co do przyczyny zgonu gwiazdy w końcu wiadomo, co się stało.

Lisa Marie Presley była jedynym dzieckiem Priscilli i Elvisa Presleyów. Niedługo po ceremonii Złotych Globów, na której świętowała sukces filmu biograficznego o życiu jej ojca zatytułowanego "Elvis", kobieta została znaleziona bez oznak życia w kalifornijskiej posiadłości. Wówczas do akcji reanimacyjnej przystąpił jej były mąż Danny Keough. Lisa Marie Presley trafiła do szpitala, gdzie została wprowadzona w stan śpiączki farmakologicznej i podłączona do respiratora. Mimo to jej życia nie udało się uratować — córka Elvisa Presleya zmarła 12 stycznia 2023 roku.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

26102022_MONTAZOWKA_ZMARLI2022_POLSKIE
Artyści, którzy odeszli w 2022 roku
Polscy artyści, gwiazdy i znane osobistości które odeszły w 2022 roku

Lisa Marie Presley nie żyje. Podano oficjalną przyczynę zgonu

Odkąd jej mama Priscilla Presley poinformowała o zgonie kobiety, media z zainteresowaniem śledzą wszelkie doniesienia dotyczące sławnej rodziny. Nie tylko te związane z nagłym zgonem Lisy Marie Presley, ale również ze względu na zamieszanie związane ze schedą po zmarłej.

Jednak najważniejszą sprawą, która spędzała sen z powiek fanów kobiety, była przyczyna jej zgonu. Początkowo snuto domysły, jakoby za śmiercią Lisy Marie Presley stały narkotyki. Teraz zagraniczne media w końcu dotarły do oficjalnych informacji. Przyczyną śmierci córki Elvisa Presleya nie było nagłe zatrzymanie akcji serca, jak twierdzono wcześniej.

Okazało się, że kobieta zmarła w wyniku niedrożności jelita cienkiego, co było konsekwencją przebytej operacji odchudzającej — zmniejszenia żołądka. Jak podaje zagraniczne media, zatrzymanie funkcji życiowych było spowodowane zrostami w jelicie cienkim, które doprowadziły do zaburzenia jego działania. Ponadto w organizmie Lisy Marie Presley odnaleziono śladowe ilości substancji przeciwbólowej, oksykodonu oraz innych opioidów, jednak stężenie wszystkich wymienionych mieściło się w dopuszczalnych normach leczniczych i nie przyczyniło do śmierci kobiety.

Co więcej, w domu gwiazdy nie odnaleziono żadnych substancji nielegalnych.

Koniec walki o spadek po córce Elvisa Presleya

Niedługo po śmierci Lisy Marie Presley media informowały o konflikcie, do którego doszło pomiędzy Priscillą Presley a jej wnuczką. Żona Elvisa Presleya chciała podważyć testament zmarłej córki. Wówczas zagraniczne media donosiły, że niedługo po pogrzebie Priscilla Presley złożyła do Sądu Najwyższego dokumenty, w których zakwestionowała autentyczność części testamentu.

Sprawa dotyczyła poprawki z 2016 roku, w której to Priscilla Presley oraz Barry Siegel, były menedżer biznesowy, zostali usunięci z funkcji przyszłych powierników majątkowych na rzecz najstarszych dzieci Lisy Marie Presley — Riley Keough i jej zmarłego brata Benjamina Keough.

Ostatecznie paniom udało się dojść do porozumienia. Jak podał magazyn "People", pomiędzy Riley Keough a Priscillą Presley doszło do ugody. Córka Lisy Marie Presley została jedyną powierniczką majątku po zmarłej mamie, który opiewa na setki milionów dolarów. Z pewnymi wyjątkami. Co udało się odzyskać Priscilli Presley?

Czytaj więcej: Koniec walki o spadek po córce Elvisa Presleya. Doszło do ugody pomiędzy babcią a wnuczką

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości