Gwiazdy

Magda Gessler padła ofiarą oszustów. "Zajmę się tym od strony prawnej"

Gwiazdy

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Magda Gessler wypowiedziała się na temat wykorzystywania wizerunku osób sławnych

Magda Gessler opublikowała nagranie, w którym wyraziła swoje jasne stanowisko w sprawie kradzieży wizerunku. W sieci niedawno pojawiły się reklamy herbatek odchudzających, które miała promować właśnie gwiazda TVN. Magda Gessler wyjaśniła, że jest to oszustwo i podejmie w tej sprawie kroki prawne.

Coraz więcej gwiazd pada ofiarami internetowych oszustów, którzy nie tylko wykradają ich dane, ale także nielegalnie posługują się ich wizerunkiem. Przestępcy umieszczają zdjęcia znanych osób na reklamach swoich produktów i rozsyłają je po sieci. Internauci często przez to myślą, że ich idole coś naprawdę polecają i kupują bezprawnie reklamowaną rzecz. Dopiero potem okazuje się, że wszystko było oszustwem, a pretensje od kupujących najczęściej otrzymują właśnie gwiazdy.

Magda Gessler padła ofiarą oszustów. Będzie walczyć o swoje prawa

Magda Gessler również padła ofiarą oszustów, którzy bezprawnie wykorzystali jej wizerunek do promocji herbatek na odchudzanie. Gwiazda opublikowała na Instagramie oświadczenie w tej sprawie.

"Uwaga... Stop wykorzystywaniu wizerunku osób znanych!!!! Bezprawnie!!! Samowola!!! Kradzież... Oszustwo. Dość" - zaczęła restauratorka w swoim stylu.

Potem Magda Gessler zwróciła się do obserwujących z nagrania i zapowiedziała, że zamierza podjąć kroki prawne w tej sprawie.

"W necie ktoś, wykorzystując mój wizerunek, znowu chce zarobić. Jest to drobne przestępstwo? Wielkie przestępstwo? Przestępstwo! Mój wizerunek jest moją własnością i nikt nie ma prawa korzystać w imię własnych korzyści z tegoż wizerunku. Więc te dziwne herbatki, które odchudzają to ściema! Jeśli nie ma ich na moim Instagramie i na moich social mediach, to znaczy, że ktoś stara się was oszukać. Mnie i was, więc proszę to przekreślić, a ja się tym zajmę od strony prawnej" - powiedziała. 

Magda Gessler o zaręczynach i planach na swoje wesele
Magda Gessler o zaręczynach i planach na swoje wesele Magda Gessler zaręczyła się z Waldemarem. Opowiedziała o romantycznym geście ukochanego, pokazała swój pierścionek i powiedziała o weselu. W jakim stylu chce urządzić przyjęcie ślubne? Źródło: cozatydzien.tvn.pl

To nie pierwszy raz, gdy ktoś wykorzystuje wizerunek Magdy Gessler

Magda Gessler nie pierwszy raz ma do czynienia z internetowymi oszustami. Restauratorka rok temu również mierzyła się z problemem kradzieży jej wizerunku. Wówczas przestępcy wykorzystali jej osobę do... promowania kryptowalut. Gwiazda wyjaśniła fanom, że nie angażowała się w takie przedsięwzięcie i ostrzegła ich przed naciągaczami.

"Zawsze jestem z wami szczera. Czasem za te szczerość wylewa się na mnie hejt... Co boli. Jednak nadal, niestrudzenie i do końca będę wobec was szczera. Ostrzegam przed fałszerstwem i zawierzaniem takim artykułom. Nie mam z tym nic wspólnego. Bądźcie czujni kochani. Uważni. Ostrożni. Wy jesteście tu najważniejsi! Bo takie manipulacje ktoś z różnych przyczyn kieruje do was..." - pisała rok temu na Instagramie.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości