Magdalena Różczka o hejcie. "Byłam absolutnie przekonana, że muszę szukać innej roboty"

Magdalena Różczka
Magdalena Różczka
Źródło: MWMEDIA
Magdalena Różczka to jedna z najbardziej rozchwytywanych polskich aktorek. Aż trudno sobie wyobrazić, jak wyglądałaby polska kinematografia bez niej. Jednak o mały włos nie zrezygnowała z marzeń o aktorstwie. Gwiazda w najnowszym wywiadzie opowiedziała o hejcie, jaki ją dotknął na początku kariery. Jak poradziła sobie z negatywnymi komentarzami?

Magdalena Różczka zasłynęła dzięki rolom w produkcjach takich jak "Tajemnica zawodowa" czy "Druga szansa". Od lat tworzy udany związek z uznanym reżyserem seriali i filmów takich jak "Doppelgänger. Sobowtór" czy "25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy" Janem Holoubkiem. Para doczekała się wspólnie dwóch córeczek i wychowuje pociechę aktorki z pierwszego związku. Aktorka opowiedziała w najnowszym wywiadzie o tym, jak radzi sobie z hejtem.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Kalendarz Fundacji Rodzin Adopcyjnych. Magdalena Różczka zaprosiła gwiazdy do wspaniałej inicjatywy
Źródło: "Co za Tydzień"

Magdalena Różczka o negatywnych komentarzach

Hejt w mediach społecznościowych to problem, który dotyka niemal każdą osobę, która decyduje się prezentować tam treści. Dotyczy zwłaszcza osób znanych i rozpoznawalnych. Mówi się o nim dużo, ale czy każdy wie, jak naprawdę wygląda to z drugiej strony?

Magdaleną Różczka pomimo sukcesów borykała się z falą hejtu. Aktorka przyznała, że na początku swojej kariery, a szczególnie po debiucie w "Oficerze", doświadczała krytyki. Wtedy ataki sprowadzały się do komentarzy pod artykułami.

"Nie było mediów społecznościowych, tylko jakieś artykuły, pod którymi ludzie mogli zamieszczać komentarze. Gdy ktoś pisał, że jestem fajna, to nie zwracałam na to uwagi, moja natura sprawiała, że szukałam tych najgorszych wpisów – że jestem brzydka, niezdolna, wszystko, co najgorsze. Dotykało mnie to do tego stopnia, że zastanawiałam się, po co mam uprawiać ten zawód dla ludzi, skoro ci ludzie mnie nie lubią. Byłam absolutnie przekonana, że muszę szukać innej roboty" - tłumaczyła w wywiadzie dla "Wysokich obcasów".

Magdalena Różczka o radzeniu sobie z hejtem

Aktorka zmieniła podejście do hejtu, kiedy zrozumiała, że naprawdę kocha to co robi. Inspiracji szukała także u bardziej doświadczonych artystów. Kiedyś bardziej się przejmowała negatywnymi komentarzami, ale teraz jej hierarchia ważności uległa zmianie.

"Przekonywałam samą siebie, że na dziesięć komentarzy zaledwie jeden jest negatywny, czytałam wywiady z innymi, starszymi aktorkami, które też się z tym zmagały. W końcu dotarło do mnie, że nie jestem zupą pomidorową, którą ponoć lubi każdy, że przecież mnie też nie wszyscy na ekranie się podobają. Każdy ma prawo do własnego zdania, może oglądać filmy z tymi aktorkami czy aktorami, których ceni. Nikomu się nie narzucam" - powiedziała.

Dla Magdaleny Różczki odpowiadanie na hejt to stracony czas. Jeśli uważa, że może coś zmienić, to stara się to zrobić, ale odpisywanie osobom, które nienawidzą bez powodu, nie ma sensu.

A jeśli ktoś pisze do mnie obraźliwe rzeczy, blokuję go i nawet się nie zastanawiam. To są dwa kliknięcia. Zastanów się, komu chce się to pisać, kto jest po drugiej stronie? Jest tyle fajniejszych rzeczy do zrobienia.
- stwierdziła Magdalena Różczka.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na InstagramieFacebooku i TikToku. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości