Marcin Prokop o kryzysie w pracy. "Czasem mam ochotę rzucić to wszystko"

Marcin Prokop
Marcin Prokop
Źródło: MWMEDIA
Marcin Prokop jest jednym z najbardziej znanych dziennikarzy w Polsce. W najnowszym wywiadzie powiedział, że po 20 latach pracy w telewizji miał kryzys i zastanawiał się nad zmianą zawodu. Teraz powiedział, jak sobie z tym radzi.

Marcin Prokop karierę w mediach zaczynał jeszcze w latach 90. Był związany z takimi magazynami jak "Przekrój", "Gazeta Wyborcza", "Glamour" czy "Wprost". W 2001 r. rozpoczął współpracę ze stacją MTV, w której prowadził kilka programów telewizyjnych.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

Marcin Prokop szczerze o współpracy z Julią Wieniawą. "Mogę się od niej sporo nauczyć"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Marcin Prokop przechodził kryzys pracy w mediach

Marcin Prokop był również redaktorem naczelnym wielu znanych pism m.in. "Machiny", "Przekroju" czy "Filmu". Dziennikarz ze stacją TVN jest związany od 2007 r. Widzowie nadal mogą go oglądać w programie "Dzień dobry TVN", w którym niezmiennie od początku pojawia się na ekranie z Dorotą Wellman.

Przez wiele lat wraz z Szymonem Hołownią był współprowadzącym program "Mam talent!", a po odejściu Szymona Hołowni do polityki, u jego boku stanął Michał Kempa. Po dwuletniej przerwie "Mam talent!" wraca na ekrany telewizorów, a w roli prowadzącego nie zobaczymy już Marcina Prokopa.

To jednak nie powód do zmartwień, bowiem dziennikarz tym razem zasiądzie w gronie jury u boku Agnieszki Chylińskiej i Julii Wieniawy, a w rolach prowadzących zobaczymy Agnieszkę Woźniak-Starak i Jana Pirowskiego. Co ciekawe, ostatnie miesiące to dla Marcina Prokopa wyjątkowo intensywny czas, bowiem już tej wiosny rusza czwarty sezon jego autorskiego programu "Niezwykłe Stany Prokopa".

Marcin Prokop w "Niezwykłe Stany Prokopa"
Marcin Prokop w "Niezwykłe Stany Prokopa"
Źródło: materiały promocyjne

Marcin Prokop powiedział, jak radzi sobie z trudnymi chwilami

Nic dziwnego, że Marcin Prokop przez lata intensywnej pracy na świeczniku mediów mógł poczuć się zmęczony. Jakiś czas temu powiedział, że przechodzi kryzys, a jak teraz się czuje?

"Takie myśli powracają do mnie raz na jakiś czas, bo nie cierpię stagnacji i poruszania się zbyt długo tymi samymi koleinami. Dlatego regularnie zadaję sobie pytania: czy wciąż lubię to, co robię? Czy nie zaczynam nudzić siebie i widzów? Czy nadal jestem w tym dobry? Czy tracę coś innego, co mógłbym robić w tym czasie?" - mówił w rozmowie z Michałem Misiorkiem dla Plejady.

W telewizji pracuję w sumie już od ponad 20 lat. Kawał czasu. Nic więc dziwnego, że czasem mam ochotę rzucić to wszystko i wyjechać w przysłowiowe Bieszczady

Jak się okazało, Marcin Prokop sam wyszedł z propozycją prowadzenia programu "Mam talent!" po dwuletniej przerwie, jednak przygotowano dla niego inną propozycję.

"Musiałbym więc po raz kolejny budować nowy duet, a nie widziałem na horyzoncie nikogo, o kim myślałbym w tym kontekście z ekscytacją. Lidka [Kazen przyp. red.] wróciła więc do mnie z pytaniem, czy nie chciałbym spróbować swoich sił jako juror. Stwierdziłem — to coś nowego, więc czemu nie?" - powiedział dziennikarz.

"Mam Talent!"
"Mam Talent!"
Źródło: MWMEDIA

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim newsy rozrywkowe, kulturalne i show-biznesowe, ale znaczną częścią naszej codziennej pracy są także cykle i wywiady, które regularnie pojawiają się na stronie. Możecie nas znaleźć również na TikToku, FacebookuInstagramie. Dziękujemy Wam za wspólnie spędzony czas. 

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości