Paweł Domagała o nowym krążku. "To moja najbardziej osobista płyta"

Paweł Domagała
Paweł Domagała o nowym krążku
Źródło: MWMEDIA
Paweł Domagała wyrusza w trasę koncertową, promującą jego najnowszy krążek. Płyta "Narnia" zadebiutowała 18 listopada i jest czwartym albumem w dorobku artysty. Paweł Domagała w rozmowie z Olivierem Janiakiem opowiada o nowym krążku. Czym różnił się od poprzednich?

Paweł Domagała to polski aktor i wokalista. Przygodę z muzyką rozpoczął w 2009 roku, kiedy to wraz z kolegami stworzył zespół Ginger. Jednak dopiero rok 2016 okazał się przełomowy. Wówczas szczyty list przebojów zdobywał solowy singiel zatytułowany "Jestem tego wart". Kolejny utwór, wydana w 2018 roku piosenka "Weź nie pytaj", przyniosła mu ogólnopolski sukces. Singiel puszczały największe rozgłośnie radiowe, a ponadto zaskarbił sobie serce wielu świeżo upieczonych małżonków, którzy wybierali go, by towarzyszył im podczas pierwszego weselnego tańca.

Paweł Domagała o nowym krążku
Paweł Domagała wyrusza w trasę koncertową, promującą jego najnowszy krążek. Płyta "Narnia" zadebiutowała 18 listopada i jest czwartym albumem w dorobku artysty. Paweł Domagała w rozmowie z Olivierem Janiakiem opowiada o nowym krążku. Czym różnił się od poprzednich?
Źródło: "Co za Tydzień"

Paweł Domagała o jesiennej premierze nowego albumu

Jesień to czas muzycznych premier. Paweł Domagała - lubiany aktor i wokalista wydał właśnie czwarty album w swojej karierze. Z tej okazji Olivier Janiak odwiedził zespół niedługo przez koncertem w Koszalinie.

- Płyta "Narnia". I w sumie, choć brzmi to dziwnie, to jest moja najbardziej osobista płyta. To była nie tylko praca nad płytą, ale też nad sobą. Poruszałem tematy, które też we mnie coś poruszały i musiałem sobie przepracowywać pewne rzeczy. Ta muzyka [...], traktuję ją jako rodzaj terapii, pasji i powietrza. To jest taka moja autoterapia - przyznaje Paweł Domagała.

Niedługo przez oficjalną premierą krążka zadebiutował singiel "Po co ten krzyk". -To było dla mnie bardzo wzruszające, bo dostałem mnóstwo wiadomości, że ktoś tak samo czuje, opowiada mi swoje historie. To coś, czego bardzo dawno nie miałem. Po sukcesie "Weź nie pytaj" to trochę zniknęło, bo ludzie pewnie myśleli, że to nie wypada. Ta piosenka stworzyła przestrzeń do wymiany emocji i doświadczeń, co jest dla mnie bardzo ważne - mówi artysta.

Muzyk i aktor promuje krążek podczas trasy koncertowej. Do końca tego roku zagra jeszcze kilkanaście koncertów, m.in. w Bydgoszczy, Łodzi, Krakowie czy Gdańsku. 

Czym dla Pawła Domagały są koncerty? Jak wykorzystuje doświadczenie aktorskie? Tego dowiecie się, oglądając fragment niedzielnego wydania programu "Co za Tydzień".

Paweł Domagała - kariera, życie prywatne

Paweł Domagała popularność zyskał jako aktor. Artysta ukończył Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie, po czym współpracował z kilkoma teatrami. Rozpoznawalność przyniosły mu jednak role komediowe, zarówno w filmach, jak i serialach.

Prywatnie Paweł Domagała jest związane z aktorką Zuzanną Grabowską, córką Andrzeja Grabowskiego. Jakiś czas temu w jednym z wywiadów artysta zdradził, że gdy spotykał się z przyszłą żoną nie wiedział, kto jest jej ojcem.

"Nie wiedziałem, kto to są "ci" Grabowscy, nie wiedziałem o ich klanie. Nie mogę tego powiedzieć... Ale Andrzej Grabowski, wybitny aktor teatralny, kojarzył mi się z jedną rolą. Nie wiedziałem nawet, jakie jest jego prawdziwe nazwisko. Wszystkiego dowiedziałem się na historii teatru" - wyznał w rozmowie z Krzysztofem Ibiszem.

"Jakbyś była w tamtym czasie córką Marcina Dańca, to bym wiedział" - dodał z uśmiechem.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor: Dominika Kowalewska

Źródło: "Co za Tydzień"

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości