Podano wyniki sekcji zwłok Anne Heche. Co było przyczyną śmierci 53-letniej aktorki?

 Anne Heche zmarła tragicznie w sierpniu 2022 r.
Anne Heche zmarła tragicznie w sierpniu 2022 r.
Źródło: Getty Images
Anne Heche zmarła tragicznie w sierpniu 2022 r. w wypadku samochodowym. Aktorka utknęła w płonącym aucie na ponad 30 minut i była w krytycznym stanie, gdy trafiła do szpitala. Media podały, że do wypadku doszło, bo gwiazda była pod wpływem alkoholu i narkotyków. Teraz sprawa się wyjaśniła.

Anne Heche miała wypadek samochodowy - uderzyła w budynki, a auto stanęło w płomieniach. Aktorka znalazła się w stanie krytycznym. Stwierdzono śmierć mózgu i lekarze postanowili odłączyć ją od aparatury podtrzymującej życie. Koroner zarządził sekcję zwłok aktorki, aby wyjaśnić ostatecznie przyczynę śmierci.

Anne Heche - wypadek i śmierć

Anne Heche to znana aktorka, która karierę zaczęła od ról telewizyjnych. Największe sukcesy odnosiła w drugiej połowie lat 90. Pojawiła się w takich filmach jak "Koszmar minionego lata", "Donnie Brasco", "Sześć dni, siedem nocy" czy "Psychol", czyli remake "Psychozy". Za rolę w serialu "Wybór Gracie" została nominowana do nagrody Emmy. Wystąpiła także w serialach m.in. "Ally McBeal".

Ostatnio Anne Heche brała udział w pięciu projektach, które nie trafiły jeszcze na ekrany. Są to film familijny "Wildfire", thrillery "Full Ride" i "Chasing Nightmares", film akcji "Supercell", a także serial HBO Max "The Idol". Aktorka niedawno zakończyła też zdjęcia do filmu "Girl in Room 13" opowiadającego o wielomiliardowym rynku handlu ludźmi. Jego premiera zaplanowana jest na wrzesień.

Anne Heche
Anne Heche
Źródło: Getty Images

Gwiazda uległa wypadkowi, kiedy jechała przez osiedle domków jednorodzinnych w Los Angeles. Nagle miała zjechać z drogi i uderzyć w jeden z budynków. Samochód stanął w płomieniach, a Anne Heche została przewieziona do szpitala w stanie krytycznym. W dniu wypadku policja pobrała próbki krwi, które zostały poddane badaniom toksykologicznym. We krwi Anne Heche zidentyfikowano dwie substancje: kokainę i fentanyl. Przy czym ta druga to silny środek przeciwbólowy, który mógł zostać podany 53-letniej aktorce już w szpitalu, niedługo przed pobraniem próbek. Anne Heche zmarła po odłączeniu aparatury podtrzymującej życie 13 sierpnia 2022 roku.

Agata Kulesza o byłym związku. "Chciałam powiedzieć kobietom, żeby o siebie walczyły"
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Anne Heche - wyniki sekcji zwłok

Jak podaje serwis Page Six, z autopsji Anne Heche wynika, że nie było żadnego upośledzenia organizmu narkotykami w momencie, w którym aktorka rozbiła samochód. Koroner ustalił, że w organizmie aktorki rzeczywiście były ślady kokainy, benzoiloekgoniny, kannabinoidów i fentanylu. Jednak aktorka nie była w momencie wypadku pod wpływem narkotyków.

Anne Heche w młodości
Anne Heche w młodości
Źródło: Getty Images

Ekspert w rozmowie z serwisem wyjaśnił, że obecność benzoiloekgoniny, która jest głównym metabolitem kokainy, świadczy o tym, że Anne Heche zażywała narkotyk w przeszłości, ale nie w dniu wypadku. Podobnie rzecz ma się z kannabinoidami. Fentanyl natomiast został jej podany w szpitalu, aby spróbować uśmierzyć ból. Gwiazda nie była też pod wpływem alkoholu.

Z ustaleń koronera wynika, że śmierć Anne Heche była nieszczęśliwym wypadkiem. Jej przyczyną było uszkodzenie ciała, którego doznała. Aktorka miała krytyczne obrażenia układu oddechowego, liczne poparzenia i poważnie uszkodzony mostek po tym, jak jej ciało uderzyło z całym impetem w kierownicę.

Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie
Zapraszamy na profil cozatydzien.tvn.pl na Instagramie

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości