Gwiazdy

Prezydent Ukrainy podziękował Kate i Williamowi. Jest zachwycony ich postawą

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Prezydent Ukrainy podziękował Kate i Williamowi

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podziękował publicznie księciu Williamowi i księżnej Kate za słowa, jakie skierowali do obywateli Ukrainy. Prezydent w imieniu swoim i małżonki wyraził wdzięczność za zabranie głosu w oświadczeniu. Przypomnijmy, że książę i księżna Cambridge złamali tym samym protokół królewski.

Od czwartku trwa inwazja wojsk rosyjskich na Ukrainę. Żołnierze dzielnie odpierają atak, jednak Rosjanie bombardują budynki cywilne, wskutek czego giną niewinni ludzie. Państwa Zachodu zdecydowały się pomóc Ukrainie i nałożyły sankcje na Rosję, jednak jak na razie Władimir Putin nie podjął decyzji o wycofaniu wojsk z terenów Ukrainy.

Kate i Williamowi złamali protokół królewski

Wielu przywódców państw zabrało głos w tym konflikcie, wyrażając swoje wsparcie dla działań Ukrainy. Do nich dołączyli również książę William i księżna Kate. Małżeństwo wydało oświadczenie i tym samym złamało protokół królewski, który zakłada niezabieranie głosu w sprawach politycznych.

"W październiku 2020 r. mieliśmy przyjemność spotkać prezydenta Zełenskiego i pierwszą damę i dowiedzieć się, że z nadzieją i optymizmem patrzą na przyszłość Ukrainy. Dzisiaj stoimy za prezydentem i wszystkimi obywatelami Ukrainy w ich bohaterskiej walce o tę przyszłość" - napisali.

Zobacz wideo:

Anna Świątczak zniknęła z show-biznesu. "Po prostu tego nie dźwignęłam"
Anna Świątczak zniknęła z show-biznesu. "Po prostu tego nie dźwignęłam" Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Prezydent Ukrainy dziękuje księciu i księżnej Cambridge

Teraz prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski podziękował księciu i księżnej Cambridge na Twitterze.

"Olena i ja jesteśmy wdzięczni księciu i księżnej Cambridge, że w tym ważnym czasie, gdy Ukraina odważnie przeciwstawia się inwazji Rosji, stoją po stronie naszego kraju i wspierają naszych dzielnych obywateli. Dobro zatriumfuje" - czytamy.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: WireImage/GETTY IMAGE

Pozostałe wiadomości