Raquel Welch nie żyje. Seksbomba zmarła po walce z chorobą

Autor:
Dominika
Kowalewska

Raquel Welch nie żyje. Była aktorką i modelką, w latach 60. i 70. XX wieku uznawaną za ikonę seksu. Wiadomość o śmierci przekazała rodzina. Raquel Welch miała 82 lata.

Raquel Welch urodziła się 5 września 1940 roku w Chicago. Jako dziecko pobierała lekcje tańca i brała udział w lokalnych konkursach piękności, które często wygrywała. Po ukończeniu szkoły średniej zdobyła stypendium i rozpoczęła naukę na wydziale aktorskim na uniwersytecie stanowym w San Diego. Niedługo później wzięła ślub z partnerem, z którym związała się jeszcze w szkole średniej. Para doczekała się syna Damona.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo.

Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku
Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku Zagraniczne osobistości i artyści którzy odeszli w 2022 roku

Raquel Welch nie żyje

Informacja o śmierci Raquel Welch obiegła media 15 lutego. Aktorka w środę w godzinach porannych przegrała walkę z chorobą. Jako pierwszy poinformował o tym serwis TMZ, który rozmawiał z rodziną gwiazdy. Niedługo później doniesienia potwierdził przedstawiciel gwiazdy Steve Sauer w rozmowie z "People". W dniu śmierci Raquel Welch miała 82 lata.

Raquel Welch - kariera, życie prywatne

Początkowo biznes filmowym nie był dla niej łaskawy. Musiała dorabiać jako kelnerka czy pogodynka, a z czasem udało jej się podpisać kontrakt i przyjmowała niewielkie role w produkcjach telewizyjnych. Pierwszym filmem, w którym zagrała większą rolę, była produkcja z 1965 roku - "Roztańczone lato". Jednak to dopiero "Fantastyczna podróż" z 1966 roku przyniosła jej popularność. W filmie wcieliła się w rolę jednej z członkiń grupy medycznej, która została zmniejszona i wszczepiona w ciało chorego dyplomaty. Ich zadaniem było uratowanie jego życia. Produkcja stała się wielkim hitem, zdobyła nawet dwa Oscary, a dla Rachel Welch była przepustką do wielkiej kariery.

Raquel Welch w filmie "Shoot Loud, Louder... I Don't Understand" z 1996 roku Źródło: Getty Images

Mimo że filmy z jej udziałem nie należały do najpopularniejszych, z czasem Raquel Welch ugruntowała swoją pozycję w Hollywood. Aktorka uznana została za seksbombę lat 60. i 70. XX wieku. W 1974 roku zdobyła Złotego Globa dla najlepszej aktorki za rolę w filmie "Trzej Muszkieterowie".

Rolą, która zdecydowanie przeszła do popkultury, była postać Loany z filmu "Milion lat przed naszą erą". Wizerunek Raquel Welch odzianej w skórzane bikini zapisał się złotymi literami w historii kinematografii. Warto dodać, że ta postać jest niejako symbolem zmian, które rozpoczęły się wówczas w Hollywood. Od tego momentu inaczej postrzegano role kobiece w filmach - powoli rezygnowano z przedstawiania ich jako "słabą płeć" na rzecz charakternych osobowości.

Raquel Welch w filmie "Milion lat przed naszą erą" z 1966 roku Źródło: Getty Images

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Przeczytaj też:

Autor:Dominika Kowalewska

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

Pozostałe wiadomości