Gwiazdy

Robert Lewandowski o śmierci ojca. "Musiałem się wtedy stać mężczyzną"

Gwiazdy

Autor:
Aleksandra
Czajkowska
Robert Lewandowski rzuciłby karierę dla córek?

Robert Lewandowski niezwykle rzadko mówi w mediach o życiu prywatnym. Jak sam wielokrotnie podkreślał, rodzina jest dla niego najważniejsza i cieszy się, że kiedy wraca do domu, może odpocząć i spędzić czas z kochającymi go ludźmi. Teraz w najnowszym wywiadzie powiedział o śmierci ojca.

Anna i Robert Lewandowscy są jednym z najbardziej znanych sportowych małżeństw. Para jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, jednak stara się trzymać życie prywatne z dala od mediów. Wspólnie wychowują dwie córki, a sportowiec często zaznacza, że rodzina to jego świętość.

Robert Lewandowski o śmierci ojca

Piłkarz nie miał jednak łatwego startu, a na wszystko zapracował sam. W wieku 16 lat Robert Lewandowski stracił ojca i został sam z mamą i siostrą. O tym opowiedział w rozmowie z Kubą Wojewódzkim i Piotrem Kędzierskim w podcaście "Wojewódzki&Kędzierski" w Onecie.

Robert Lewandowski powiedział, że było mu ciężko, ponieważ w wieku 16 lat stracił ojca i musiał szybko dorosnąć.

"Musiałem się wtedy stać mężczyzną. Czy byłem gotowy, to nie wiem, ale musiałem się stać, bo byłem jedynym chłopakiem, mężczyzną w rodzinie. Wiedziałem, że muszę ich wspierać i pomagać, byśmy dali radę" - powiedział.

Zobacz wideo:

Robert Lewandowski o piłce. Czy boi się starcia z Messim?
Robert Lewandowski o piłce. Czy boi się starcia z Messim? Źródło: "Co za Tydzień"

Robert Lewandowski powiedział o swojej wierze

Sportowiec powiedział również, że ominął go bunt wieku nastoletniego.

"Nie miałem nigdy okresu buntu, bo rodzice zawsze dawali mi wolność. Po śmierci taty miałem taki okres, gdzie w wolnym czasie szukałem adrenaliny, szukałem zaczepki. Chodziliśmy z kumplami i byliśmy mocno nabuzowani. Byłem chłopakiem, który się nie bał" - powiedział Robert Lewandowski.

Robert Lewandowski dodał, że mimo iż zawsze mógł liczyć na mamę i siostrę, to brakowało mu męskiego autorytetu.

"Tamtemu Robercikowi w wieku 16 lat brakuje męskiej osoby, z którą mógłby pogadać na męskie tematy" - wyjawił.

Mąż Anny Lewandowskiej powiedział również o wierze. Wyznał, że jest wierzący i jest to dla niego ważne. Wyjaśnił, że wiara bardzo pomogła mu po śmierci ojca i dzięki niej mógł dalej funkcjonować.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

Pozostałe wiadomości