Syn Andrzeja Sołtysika nie przystąpi do komunii. Żona dziennikarza wyjaśniła powód

Syn Patrycji i Andrzeja Sołtysików nie przystąpi do komunii
Syn Patrycji i Andrzeja Sołtysików nie przystąpi do komunii
Źródło: MWMEDIA
Andrzej i Patrycja Sołtysikowie są szczęśliwym małżeństwem i wspólnie wychowują syna Stanisława. Ostatnio w najnowszym wywiadzie żona dziennikarza wyznała, dlaczego ich syn nie przyjmie pierwszej komunii świętej.

Za nami maj, a co za tym idzie sezon komunii świętych. W tym roku sakrament przyjęły dzieci wielu gwiazd w tym Katarzyny Cichopek i Marcina Hakiela, Agnieszki Hyży czy Małgorzaty Sochy. Coraz częściej możemy usłyszeć jednak głosy rodziców, którzy nie chcą, aby ich dzieci przyjmowały komunię.

Resztę artykułu przeczytasz pod materiałem wideo:

100-lecie Warner Bros. Andrzej Sołtysik kocha "Looney Tunes". Syn poszedł w jego ślady?
Andrzej Sołtysik był jednym z gości, którzy postanowili wyruszyć w podróż po historii kinematografii. W rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą dziennikarz wyjawia, które produkcje spod szyldu Warner Bros. zajmuje szczególne miejsce w jego sercu. Czy syn przejął smykałkę po tacie?
Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Syn Patrycji i Andrzeja Sołtysików nie przystąpi do komunii

Do takich osób zaliczają się m.in. Andrzej i Patrycja Sołtysikowie. Małżeństwo bardzo długo starało się o dziecko, o czym wielokrotnie wspominali w wywiadach. Patrycja Sołtysik jest niezwykle aktywna w mediach społecznościowych, na których często dzieli się zdjęciami z synkiem i pisze o jego codzienności.

W ostatnim wywiadzie z reporterką Jastrząb Post żona dziennikarza wyznała, że ich syn chodzi o prywatnej szkoły, jednak nie uczęszcza na lekcje religii. Patrycja Sołtysik zaznaczyła, że zarówno ona jak i jej mąż są niewierzący, dlatego ich syn nie przystąpi do pierwszej komunii świętej.

"Uczciwie podczas wpisu powiedzieliśmy, że nie jesteśmy żadnego wyznania i Stanisław też do komunii nie przystąpi i to jest nasze zdanie" - powiedziała Patrycja Sołtysik.

Patrycja Sołtysik wyjaśniła powody tej decyzji

Patrycja Sołtysik zaznaczyła, że wraz z mężem starają się wykorzystywać syna zgodnie z własnymi przekonaniami i nie chcą traktować przyjęcia komunii przez niego, jako jakiegoś "wydarzenia". Żona dziennikarza dodała, że ich syn przyszedł na świat dzięki metodzie "in vitro", którą Kościół potępia.

"Dużo rzeczy też się wydarzyło, odkąd Staś się urodził. My nie ukrywamy, że Stasia mamy dzięki metodzie in vitro, więc przy obecnym nastawieniu i nagonce w negatywny sposób na tę metodę Kościoła, to nie" - dodała.

Dalej dodała:

"Wychowujemy go na dobrego człowieka, sami kierujemy się takimi wartościami, ale sam Kościół nie jest nam do tego niezbędny. Więc też nie tworzymy sztucznej sytuacji, że pójdzie na religię tylko po to, żeby pójść do komunii" - wyjaśniła.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości