Syn Nicka Cave'a nie żyje. Siedem lat temu spotkała go podobna tragedia

Syn Nicka Cave'a nie żyje
Syn Nicka Cave'a nie żyje
Źródło: Corbis Entertainment
Nie żyje najstarszy syn Nicka Cave'a. Jethro Cave zmarł dwa dni po zwolnieniu z więzienia, do którego trafił za napaść na własną matkę. To jednak niejedyna tragedia w życiu muzyka. W 2015 r. z klifu spadł jego młodszy syn Arthur i zginął na miejscu.

Nick Cave jest znanym australijskim muzykiem, kompozytorem i pisarzem, znanym przede wszystkim z występów w zespole Nick Cave and the Bad Seeds. Swoją karierę zaczynał jeszcze w latach 70. od zespołu The Boys Next Door, a w 1983 r. wraz ze swoim przyjacielem założyli grupę, z którą koncertowali i tworzyli przez 20 lat Nick Cave and the Bad Seeds.

Nick Cave stracił dwóch synów

W 1990 r. muzyk związał się z brazylijską dziennikarką Viviane Carneiro, z którą w 1991 r. powitał na świecie syna Luke'a. W tym samym roku urodził się jego drugi syn Jethro, który wychowywał się razem z matką Beau Lazenby w Australii. Muzyk poznał swojego syna dopiero po siedmiu latach.

W 1996 r. Nick Cave rozstał się z Viviane Carneiro i trzy lata później ożenił się z brytyjską modelkę Susie Bick. Już w 2000 r. na świecie pojawili się ich synowie — bliźniacy Arthur i Earl. Niestety, ich rodzinna sielanka nie trwała długo. W 2015 r. wokalistę spotkała tragedia. Jego młodszy syn Arthur spadł z klifu w Ovingdean i zmarł w wyniku obrażeń.

15-latek ostał znaleziony martwy u stóp 20-metrowego klifu na południu Wielkiej Brytanii. Obrażenia całego ciała były zbyt ciężkie, żeby go uratować. Mimo pomocy udzielonej przez lekarzy nastolatek zmarł. Wyniki sekcji zwłok wykazały, że w chwili śmierci syn Nicka Cave'a był pod wpływem narkotyków. W jego organizmie wykryto ślady LSD lub innego środka halucynogennego. 

Kobieta, która widziała syna muzyka tuż przed śmiercią, powiedziała:

"Jechałam z córką samochodem i zobaczyłam chłopca idącego zygzakiem. Spodnie wciąż mu spadały, a on próbował je podciągać, ledwo szedł. Pierwsze, co pomyślałam, to 'narkotyki lub alkohol'. Zaparkowałam i chciałam mu pomóc, a wtedy zobaczyłam, że zniknął na skraju klifu" - zeznała w rozmowie z policją.

Po tym wydarzeniu Nick Cave na długo zniknął z życia publicznego. Po jakimś czasie odpowiadając na pytania fanów, napisał:

"Kiedy pracowałem nad ukończeniem płyty po tym, jak kilka miesięcy wcześniej zmarł mój syn, głównie siedziałem w studiu i otępiały słuchałem piosenek, które zacząłem tworzyć wcześniej. Chciałem zrozumieć materiał, nad którym pracowaliśmy przez ostatni rok. Gdy usłyszałem 'Girl in Amber' byłem całkowicie przytłoczony tym, co usłyszałem" - powiedział.

Nick Cave przekuł "Girl in Amber" w opowieść o żałobie po utracie syna, którą przeżywała jego żona.

Zobacz wideo:

Maja Hyży o reakcji partnera na czwartą ciążę
Maja Hyży w rozmowie z Aleksandrą Czajkowską dla serwisu cozatydzien.tvn.pl wspomniała dzień, w którym dowiedziała się, że jest w ciąży. Zaznaczyła, że miała obawy, co do zdrowia dziecka.
Źródło: Co za Tydzień

Muzyk poinformował o śmierci starszego syna

Teraz Nick Cave przeżywa kolejną tragedię. Jego starszy syn Jethro nie żyje. Muzyk wydał oficjalne oświadczenie, w którym napisał:

"Z wielkim smutkiem potwierdzam, że mój syn, Jethro, zmarł. Będziemy wdzięczni za uszanowanie prywatności naszej rodziny w tym czasie" - czytamy.

Jethro Cave zmarł dwa dni po wyjściu z więzienia, do którego trafił za napaść na własną matkę. 31-latek cierpiał również na schizofrenię.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor: Aleksandra Czajkowska

Źródło zdjęcia głównego: Corbis Entertainment

podziel się:

Pozostałe wiadomości