Gwiazdy

Kochanka Władimira Putina ukrywa się w Szwajcarii. Mieszkańcy domagają się wydalenia jej z kraju!

Gwiazdy

Autor:
Anna
Pawelczyk-Bardyga
Alina Kabajewa to wieloletnia kochanka Władimira Putina. Para miała wziąć sekretny ślub.

Alina Kabajewa to wieloletnia kochanka Władimira Putina, która w czasie wojny z Ukrainą mieszka w willi w Szwajcarii. W internecie powstała petycja, której autorzy apelują do władz, by wydalić kobietę z ich kraju. "Dlaczego, mając na uwadze rozmiar sankcji nałożonych na Rosję, nadal gościcie ją oraz jej rodzinę w czasie, gdy Putin niszczy życie milionów ludzi?" - czytamy w opisie petycji.

W Ukrainie od ponad trzech tygodni trwa wojna. Rosyjskie wojska zaatakowały naszych wschodnich sąsiadów 24 lutego i od tamtej pory bombardują ukraińskie miasta. Żołnierze strzelają także do ludności cywilnej. Ukraińcy dzielnie walczą o suwerenność swojego kraju, a państwa zachodu nakładają kolejne dotkliwe sankcje na agresora. Rosjanie nie mogą już wylecieć z kraju bezpośrednio do Europy, oligarchowie tracą z kolei wielkie majątki, które mieli rozlokowane po całym świecie. Coraz więcej mówi się także nie tylko o rodzinach współpracowników prezydenta Rosji, ale także o najbliższych samego Władimira Putina. Wiadomo, że jego wieloletnie kochanka razem z dziećmi przebywają w Szwajcarii. Właśnie powstała petycja, by ich stamtąd wydalić.

Kochanka Władimira Putina będzie musiała wyjechać ze Szwajcarii?

Alina Kabajewa to wieloletnia kochanka Władimira Putina, z którą prezydent Rosji miał wziąć sekretny ślub. Kobieta i jej dzieci od pewnego czasu mieszkają w luksusowej rezydencji w pobliżu malowniczego jeziora Lugano w Szwajcarii. Rodziny na co dzień pilnuje ochrona. Ta sytuacja nie podoba się mieszkańcom tego regionu. W związku z tym w serwisie change.org utworzono petycję, by wydalić kobietę z kraju. W ciągu zaledwie kilku dni pod wnioskiem podpisało się ponad 40 tysięcy osób.

"Mimo wojny Szwajcaria nadal gości wspólniczkę reżimu. Nadszedł czas, by ten kraj zaczął działać i doprowadził do ponownego połączenia Aliny 'Ewy Braun' Kabajewej z jej fuhrerem. Dlaczego mając na uwadze rozmiar sankcji nałożonych na Rosję, nadal gościcie ją oraz jej rodzinę w czasie, gdy Putin niszczy życie milionów ludzi?" - piszą autorzy petycji.

Autorzy przypomnieli, że Alina Kabajewa wprost mówi w wywiadach o "ukraińskich nazistach" i jak mantrę powtarza rosyjską propagandę, zapewniając tym samym, że jej partner nie robi nic złego.

"Szwajcario, prosimy, żebyś dokładnie przemyślała fakt, że Kabajewa ma obywatelstwo twojego kraju i żebyś sprawdziła tę osobę w kwestii sankcji. Zwłaszcza że zajmuje się ona szerzeniem propagandy. Podejmij decyzję w sprawie dalszego przebywania tej osoby w kraju" - czytamy w opisie petycji.

Karolina Gruszka rozmawia z córką o wojnie. "Dobrze wie, że tata jest Rosjaninem"
Karolina Gruszka rozmawia z córką o wojnie. "Dobrze wie, że tata jest Rosjaninem" Karolina Gruszka opowiedziała, jak rozmawia z córką o wojnie w Ukrainie. Jej tata jest Rosjaninem, co sprawia, że temat jest szczególnie trudny

Alina Kabajewa - kim jest kochanka Władimira Putina?

Alina Kabajewa to znana i utytułowana rosyjska gimnastyczka artystyczna, która od 2008 roku jest uznawana za "nieoficjalną pierwszą damę Rosji". Władimir Putin miał wdać się z nią w romans, gdy był jeszcze mężem swojej pierwszej żony, Ludmiły.

Alina Kabajewa jest 30 lat młodsza od prezydenta Rosji i miała urodzić mu kilkoro dzieci. Pierwsze z nich miało przyjść na świat w 2009 roku. Cztery lata później para, według informacji Aleksieja Nawalnego, miała wziąć sekretny ślub. Do tej pory jednak nie potwierdzono tych informacji.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor:Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images/TF-Images/ Sasha Mordovets

Pozostałe wiadomości