Joanna Przetakiewicz była na granicy z Ukrainą. "Ten widok odebrał nam mowę"

Joanna Przetakiewicz to polska projektantka
Joanna Przetakiewicz opowiedziała o pomocy uchodźcom z Ukrainy
Źródło: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA
Joanna Przetakiewicz mocno zaangażowała się w pomoc uchodźcom z Ukrainy. Projektantka przestała publikować codziennie zdjęcia na Instagramie i wykorzystała swoje media społecznościowe do niesienia dobra. - Dziś myślenie o przyjemnościach, chociażby planach na wakacje jest dla mnie abstrakcyjne - powiedziała w rozmowie z Anną Pawelczyk-Bardygą.

W Ukrainie obecnie trwa wojna, zapoczątkowana przez Rosję. Żołnierze Władimira Putina ostrzeliwują ludność cywilną i bombardują miasta. Nasi wschodni sąsiedzi dzielnie walczą o wolność swojego kraju, a cały świat jest pod wrażeniem ich bohaterstwa. Szczególną rolę w tym trudnym dla Europy pełnią także Polacy, którzy wprost rzucili się do pomocy potrzebującym. To głównie w naszym kraju uchodźcy szukają schronienia. Na granicach codziennie czekają na nich wolontariusze z ciepłym jedzeniem i pomocą medyczną. Niedawno na przejście graniczne w Przemyślu pojechała Joanna Przetakiewicz. Projektantka od początku wojny mocno wspiera Ukraińców.

Joanna Przetakiewicz: Gdy wybuchła wojna, byliśmy na ślubie w Wenecji

Anna Pawelczyk-Bardyga, cozatydzien.tvn.pl: Nie da się ukryć, że od wybuchu wojny pani Instagram wygląda inaczej. W miejsce zdjęć przedstawiających codzienne życie pojawiły się obrazy wojny. To była odruchowa reakcja? 

Joanna Przetakiewicz: To było absolutnie naturalne. Trudno to analizować, bo wszyscy znaleźliśmy się pod wpływem terroru. Nie wyobrażałam sobie prowadzenia Instagrama jak dawniej, gdy wszystko było jeszcze normalne. W dniu, w którym wybuchła wojna, byliśmy na ślubie przyjaciół w Wenecji, już raz przekładanym ze względu na epidemię koronawirusa. Przyjechało 40 osób z Polski i 40 osób z zagranicy. Wszyscy byliśmy w szoku, przerażeni i smutni. Trudno było na nowo wrócić do tej radości. Każdy z nas ma kogoś znajomego albo rodzinę w Ukrainie. Zastanawialiśmy się, co możemy zrobić, jak pomóc. Rozdzwoniły się telefony. Narzeczeni, zamiast myśleć o swoim szczęśliwym dniu, myśleli o pomocy Ukrainie. Wszyscy uruchomiliśmy łańcuch pomocy. Każdy wykorzystywał moc możliwości i znajomości. Obiecaliśmy tylko sobie, że przez godzinę, czyli na czas trwania uroczystości, nie będziemy komentować dramatycznych doniesień. 

Wówczas Instagram okazał się narzędziem nie tylko do promocji i rozrywki, ale także do niesienia ogromnej pomocy.

Uważam, że media społecznościowe buduje się właśnie po to, by je w pewnym momencie dobrze wykorzystać. A ja mam za sobą również jedną z największych w Polsce społeczności. Moje dziewczyny tzw. superENKi z Ery Nowych Kobiet wprost rzuciły się do pomocy, a ja razem z nimi. Nie wyobrażałam sobie, że w czasie, gdy one pomagają, ja posiedzę i poczekam lub będę udawać, że życie wygląda jak do tej pory. Wiem, jaką siłę ma Instagram i relacje. Średni tygodniowy zasięg mojego konta to około miliona ludzi. To właśnie dzięki temu mogłam znaleźć pomoc dla potrzebujących dosłownie w 15 minut. Pisały do mnie osoby, które zajmowały się tłumaczeniem, transportem czy też szukaniem mieszkań dla uchodźców. To jest wielka moc, którą można i trzeba wykorzystywać do dawania dobra.

Akcje zorganizowane przez pani liderki miały niesamowity zasięg i rozmach. Co było dla was w tej sytuacji najtrudniejsze?

W sytuacji tragedii najczęściej zbierane są pieniądze i to często wystarcza, żeby wyjść z kryzysu. Tym razem sam przelew nie był rozwiązaniem. Najważniejsze były rzeczy: jedzenie, ciepłe koce, powerbanki, odzież, środki medyczne, pieluszki dla dzieci i mnóstwo innych. Pomoc odbywała się więc 3-etapowo: zaczynając od organizacji pieniędzy, po zakupy robione według określonej listy, kończąc na bezpiecznym doręczeniu rzeczy bezpośrednio do potrzebujących. Liczył się czas. Każda godzina. Ludzie w kolejkach potwornie marzli. Temperatura -4. Maleńkie dzieci były głodne. Kobiety skrajnie przerażone i wyczerpane. Brakowało lekarstw. Trzeba też było zorganizować karmę dla zwierząt, bo przecież i one przyjeżdżały na granicę. Nikt nie mógł tam przyjechać po prostu z gotówką. Była bezużyteczna. To, co zaczęły robić moje dziewczyny, było naprawdę niesamowite. 104 liderki z Polski i zagranicy zorganizowały setki ton potrzebnych produktów. Z USA do naszego kraju płynęły wypełnione po brzegi kontenery, z Niemiec jechały tiry. Dziewczyny przyjmowały ludzi pod swój dach. Tak jak całe mnóstwo moich przyjaciół i znajomych. Polacy wspaniale zjednoczyli się w ciągu jednej chwili. Otworzyli serca i portfele. Zadedykowali swój czas i ogromną pracę. Mamy wielkie serca i ogromne poczucie solidarności. Możemy być z siebie dumni. 

Wiem, że ma pani pomysł stworzenia specjalnej, międzynarodowej platformy, która pomoże uchodźcom z Ukrainy. Może pani zdradzić coś więcej?

Pracujemy obecnie nad platformą, która pomoże m.in. w relokacji uchodźców. Jako Polacy rzuciliśmy się do pomocy, ale powoli zaczyna brakować miejsca, a trzeba pamiętać, że ci ludzie będą chodzić do lekarzy, dzieci do szkół, przedszkoli czy żłobków. W tym momencie każda pomoc będzie na wagę złota. Ostatnio moja przyjaciółka przywiozła do Konstancina 16 osób, którym nie mogliśmy znaleźć zakwaterowania. Hotele są przepełnione i nie ma znaczenia, ile kosztuje w nich miejsce do spania. Nie było ani jednego wolnego miejsca. Dlatego pomożemy tym, którzy ewentualnie będą chcieli pojechać dalej do państw, które są bogatsze, większe i które już też na nich czekają. Trzeba będzie też pomóc znaleźć pracę, nauczyć języka, oswoić z nową rzeczywistością, wobec której dzisiaj są bezradni.

W naszym kraju nawet Polacy mają problem, by np. zapisać swoje pociechy do przedszkola. Domyślam się, że w przypadku uchodźców będzie podobnie.

To bardzo trudna sytuacja. Moja przyjaciółka przyjęła rodzinę z dziećmi i chciała zapisać maluchy do przedszkola. W państwowej placówce było aż 100 osób oczekujących w kolejce, więc postawiła na prywatny ośrodek, ale powiedzmy sobie szczerze: kogo na to stać? Wielu Ukraińców mimo to często woli zostać w Polsce, ponieważ stąd mają blisko do domu, mówimy podobnym językiem, wierzą w to, że jeszcze wrócą do swojego kraju. Dlatego powinniśmy uzbroić się w tolerancję, wyrozumiałość i cierpliwość. Jesteśmy dla nich krajem pierwszego kontaktu. 

Karolina Gruszka rozmawia z córką o wojnie. "Dobrze wie, że tata jest Rosjaninem"
Karolina Gruszka opowiedziała, jak rozmawia z córką o wojnie w Ukrainie. Jej tata jest Rosjaninem, co sprawia, że temat jest szczególnie trudny

Joanna Przetakiewicz była na granicy polsko-ukraińskiej. "Po prostu ryczałyśmy"

Wszyscy widzimy obraz wojny w telewizji czy w internecie, ale dopiero pojechanie na granice pokazuje, jak wielką skalę ma ta tragedia. Była pani niedawno w Przemyślu. Co tam pani zastała?

Pojechałam do Przemyśla, gdzie powstało olbrzymie centrum pomocy humanitarnej, do którego trafiają uchodźcy z przejścia granicznego w Medyce. To, co się tam dzieje, to realna pomoc, o której już mówi cały świat. Mój kolega, który zatrudnia cztery tysiące osób z Ukrainy, razem z innymi wolontariuszami stworzył tam dla uchodźców małe miasteczko. Nie spali przez 40 godzin, by je wybudować: postawić prawie dwa tysiące łóżek, prowizoryczną przychodnię dla kobiet w ciąży czy nawet przedszkole. Nie ukrywam, że gdy tam się zjawiłam, to razem z moją przyjaciółką po prostu ryczałyśmy. Pojechaliśmy tam z naszymi współpracownikami. Widok totalnie odebrał nam wszystkim mowę.

Bycie wolontariuszem to często praca na drugi etat, bez chwili odpoczynku. W obecnych czasach można myśleć o wakacjach, czy w ogóle o planowaniu jakiejkolwiek przyszłości? 

Nikt tak naprawdę dziś nie wie, jak planować przyszłość. Wczoraj zadzwoniła do mnie Monika Olejnik, po prostu płacząc z bezradności, bo taka się pojawia, gdy słyszy się kolejne doniesienia. Mnie też to wszystko przeraża, chociaż z drugiej strony nie ma sensu bać się i rozpaczać, bo co nam to da? Strach spowoduje tylko, że zostaniemy bezsilni, ponieważ będziemy w histerii, w rozpaczy. To tylko uruchomi falę ogromnego chaosu. Dla mnie najlepszym planem na dziś jest plan małych kroków: tu i teraz, na dziś i jutro, bez wchodzenia w to, co będzie dalej. Dziś myślenie o przyjemnościach, chociażby planach na wakacje jest dla mnie abstrakcyjne. Niedawno jeden z magazynów z okazji ich jubileuszu podesłał mi moje stare zdjęcie z prośbą o jeden mały komentarz. Pomyślałam wtedy: Boże, kiedy wrócą te beztroskie, kreatywne czasy. Czasy rozwoju. Wojna to odwrotność rozwoju. To zburzenie wszystkiego dokoła. W tym spokoju i poczucia bezpieczeństwa. Dziś nie ma nic ważniejszego niż pomoc tym ludziom i skoncentrowanie całej energii na tym jednym celu.

Mimo to wielu influencerów mówi, że są zmęczeni i powoli wracają do tego, co było przed wojną.

Nie możemy ciągle żyć w poczuciu rozpaczy i przerażenia. To spowoduje psychiczne przemęczenie i słabość. Musimy się wzmacniać i wspierać. Żyć również w normalności. Myślę, że teraz wszyscy najważniejsi influencerzy będą robić i jedno, i drugie: wstawiać posty dotyczące codziennego życia oraz równolegle pomagać na tyle, na ile to będzie możliwe i udostępniać w dobrej wierze swoje media społecznościowe.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tu:

Autor: Anna Pawelczyk-Bardyga

Źródło zdjęcia głównego: JAROSLAW ANTONIAK/MWMEDIA

podziel się:

Pozostałe wiadomości

Katarzyna Chorzępa o scenach intymnych w "Na Wspólnej", kompleksach i życiu prywatnym [TYLKO U NAS]

Katarzyna Chorzępa o scenach intymnych w "Na Wspólnej", kompleksach i życiu prywatnym [TYLKO U NAS]

Proteiny na stoku. Zobaczcie, jak zdrowo się odżywiać podczas jazdy na nartach z Sokołowem
Materiał promocyjny

Proteiny na stoku. Zobaczcie, jak zdrowo się odżywiać podczas jazdy na nartach z Sokołowem

Leszek Możdżer o nowej płycie. Pokazał swoje królestwo. "Muzyka ma potencjał uzdrawiania ludzi"

Leszek Możdżer o nowej płycie. Pokazał swoje królestwo. "Muzyka ma potencjał uzdrawiania ludzi"

Martyna Wojciechowska o niebezpiecznych sytuacjach w podróży. "Rodzice dowiadują się z telewizji"

Martyna Wojciechowska o niebezpiecznych sytuacjach w podróży. "Rodzice dowiadują się z telewizji"

Joanna Krupa o podziale obowiązków i życiu na dwóch kontynentach. "Staramy się zachować balans"

Joanna Krupa o podziale obowiązków i życiu na dwóch kontynentach. "Staramy się zachować balans"

Syn Doroty Wellman nie chciał zgodzić się na współpracę z mamą. "To była jego obsesja" [TYLKO U NAS]

Syn Doroty Wellman nie chciał zgodzić się na współpracę z mamą. "To była jego obsesja" [TYLKO U NAS]

Julia Wieniawa powiedziała, co ją najbardziej stresuje. "Ciężko mi to odpuścić" [TYLKO U NAS]

Julia Wieniawa powiedziała, co ją najbardziej stresuje. "Ciężko mi to odpuścić" [TYLKO U NAS]

Nie żyje Tomasz Komenda. W więzieniu spędził niesłusznie 18 lat

Nie żyje Tomasz Komenda. W więzieniu spędził niesłusznie 18 lat

Jan Pirowski o karierze i naturze buntownika. "Skręcałem w te niewybrane przez nikogo ścieżki" [TYLKO U NAS]

Jan Pirowski o karierze i naturze buntownika. "Skręcałem w te niewybrane przez nikogo ścieżki" [TYLKO U NAS]

Piotr Kupicha chciałby wrócić do popularności sprzed lat? "To jest bardzo niebezpieczne" [TYLKO U NAS]

Piotr Kupicha chciałby wrócić do popularności sprzed lat? "To jest bardzo niebezpieczne" [TYLKO U NAS]

Aleksandra Popławska chciałaby wystąpić z córką na ekranie? Zaskakujące słowa [TYLKO U NAS]

Aleksandra Popławska chciałaby wystąpić z córką na ekranie? Zaskakujące słowa [TYLKO U NAS]

Anna Senkara i Sandra Hajduk o łączącej je relacji. "Obie mamy charaktery" [TYLKO U NAS]

Anna Senkara i Sandra Hajduk o łączącej je relacji. "Obie mamy charaktery" [TYLKO U NAS]

Sylwia Bomba przeżyła w młodości dramat. "Płakałam godzinami"

Sylwia Bomba przeżyła w młodości dramat. "Płakałam godzinami"

Agnieszka Woźniak-Starak zaskakująco o karierze. "Zostałam wrzucona na głęboką wodę" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak zaskakująco o karierze. "Zostałam wrzucona na głęboką wodę" [TYLKO U NAS]

Monika Miller z partnerem o chorobie, relacji z Leszkiem Millerem i dzieciach. "Bardzo bym chciała bliźnięta" [TYLKO U NAS]

Monika Miller z partnerem o chorobie, relacji z Leszkiem Millerem i dzieciach. "Bardzo bym chciała bliźnięta" [TYLKO U NAS]

Krzysztof i Karolina Skibowie tylko nam zdradzają, o co się kłócą. "Ostatnio chciałem być macho" [TYLKO U NAS]

Krzysztof i Karolina Skibowie tylko nam zdradzają, o co się kłócą. "Ostatnio chciałem być macho" [TYLKO U NAS]

Leon Myszkowski ma wyjątkowe plany na walentynki. Czym zaskoczy ukochaną? [TYLKO U NAS]

Leon Myszkowski ma wyjątkowe plany na walentynki. Czym zaskoczy ukochaną? [TYLKO U NAS]

"Hotel Paradise 8" - znamy nowych uczestników. Kim są Martyna i Michał? [TYLKO U NAS]

"Hotel Paradise 8" - znamy nowych uczestników. Kim są Martyna i Michał? [TYLKO U NAS]

Dorota Wellman wspomina najbardziej wyjątkowe walentynki. "Nie mylcie tego z..." [TYLKO U NAS]

Dorota Wellman wspomina najbardziej wyjątkowe walentynki. "Nie mylcie tego z..." [TYLKO U NAS]

Olivier Janiak o wychowaniu synów. "Dopóki mają taką potrzebę, to myślę, że nie jest najgorzej" [TYLKO U NAS]

Olivier Janiak o wychowaniu synów. "Dopóki mają taką potrzebę, to myślę, że nie jest najgorzej" [TYLKO U NAS]

Klaudia Kardas o karierze i kulisach związku z Jackiem Kopczyńskim. "Nie ja zabiegałam o spotkania" [TYLKO U NAS]

Klaudia Kardas o karierze i kulisach związku z Jackiem Kopczyńskim. "Nie ja zabiegałam o spotkania" [TYLKO U NAS]

Anna Senkara i Sandra Hajduk o wspólnych rytuałach. Niektóre są... nietypowe [TYLKO U NAS]

Anna Senkara i Sandra Hajduk o wspólnych rytuałach. Niektóre są... nietypowe [TYLKO U NAS]

Bartosz Gomoła o roli Antka w "Na Wspólnej". "Różnimy się relacjami z kobietami" [TYLKO U NAS]

Bartosz Gomoła o roli Antka w "Na Wspólnej". "Różnimy się relacjami z kobietami" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Chylińska o dzieciństwie i braku wsparcia. "Nie widzieli we mnie nikogo" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Chylińska o dzieciństwie i braku wsparcia. "Nie widzieli we mnie nikogo" [TYLKO U NAS]

Sztuka "Nienasyceni" prowokuje do refleksji nad relacjami. Maciej Zakościelny o błędach w związkach

Sztuka "Nienasyceni" prowokuje do refleksji nad relacjami. Maciej Zakościelny o błędach w związkach

Natalia Niemen o 12 latach terapii. "W wieku 48 lat nadal powielam pewne schematy relacyjne" [TYLKO U NAS]

Natalia Niemen o 12 latach terapii. "W wieku 48 lat nadal powielam pewne schematy relacyjne" [TYLKO U NAS]

Francuski hot-dog Sebastiana Olmy. Z gruszką i karmelizowaną cebulką smakuje wyjątkowo
Materiał promocyjny

Francuski hot-dog Sebastiana Olmy. Z gruszką i karmelizowaną cebulką smakuje wyjątkowo

Julia Chatys o roli w "Na Wspólnej" i nękaniu w szkole. "Ten czas był dla mnie okrutny" [TYLKO U NAS]

Julia Chatys o roli w "Na Wspólnej" i nękaniu w szkole. "Ten czas był dla mnie okrutny" [TYLKO U NAS]

Luna o hejcie i nowej muzyce. "W show-biznesie czuję się jak kosmitka" [TYLKO U NAS]

Luna o hejcie i nowej muzyce. "W show-biznesie czuję się jak kosmitka" [TYLKO U NAS]

Mata gościem programu "Autentyczni". Znamy datę emisji

Mata gościem programu "Autentyczni". Znamy datę emisji

Ola Ciupa o kobiecości, najdroższych rzeczach z szafy i kupowaniu na kredyt. "Donatan się ze mnie śmiał" [TYLKO U NAS]

Ola Ciupa o kobiecości, najdroższych rzeczach z szafy i kupowaniu na kredyt. "Donatan się ze mnie śmiał" [TYLKO U NAS]

Kasia Klich o powrocie do branży, miłości i życiu po 50. "Zaczyna się moja walka sądowa" [TYLKO U NAS]

Kasia Klich o powrocie do branży, miłości i życiu po 50. "Zaczyna się moja walka sądowa" [TYLKO U NAS]

Uczestnik "Top Model" powalczy o Eurowizję. Jego utwór wzbudził kontrowersje

Uczestnik "Top Model" powalczy o Eurowizję. Jego utwór wzbudził kontrowersje

Dorota Szelągowska otworzyła się na temat dzieci. "Dużo bardziej boję się o moją córkę" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska otworzyła się na temat dzieci. "Dużo bardziej boję się o moją córkę" [TYLKO U NAS]

Bogna Sworowska zdradziła swój sekret. Wiemy, jak zachowuje dobrą formę. "Wiek to tylko numer" [TYLKO U NAS]

Bogna Sworowska zdradziła swój sekret. Wiemy, jak zachowuje dobrą formę. "Wiek to tylko numer" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska zrezygnowała z macierzyństwa. "Zderzam się z potwornym hejtem" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska zrezygnowała z macierzyństwa. "Zderzam się z potwornym hejtem" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Chylińska wspomina swój debiut na scenie. "Nie należał do najłatwiejszych" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Chylińska wspomina swój debiut na scenie. "Nie należał do najłatwiejszych" [TYLKO U NAS]

Edyta Folwarska ostro o sobie w "Królowej przetrwania". "Nie zdawałam sobie sprawy, że taka wredna..." [TYLKO U NAS]

Edyta Folwarska ostro o sobie w "Królowej przetrwania". "Nie zdawałam sobie sprawy, że taka wredna..." [TYLKO U NAS]

Aneta Glam-Kurp o "Królowej przetrwania". Co było dla niej najtrudniejsze? [TYLKO U NAS]

Aneta Glam-Kurp o "Królowej przetrwania". Co było dla niej najtrudniejsze? [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska o hejcie. "Jeśli mają się te wiadra wylewać na moją głowę, to niech tak będzie" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska o hejcie. "Jeśli mają się te wiadra wylewać na moją głowę, to niech tak będzie" [TYLKO U NAS]

Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Janem Pirowskim. "Powiedział, że się mnie trochę boi"

Agnieszka Woźniak-Starak o relacji z Janem Pirowskim. "Powiedział, że się mnie trochę boi"

Marcela Leszczak i Michał Koterski zaskakująco o synu. Pójdzie w ich ślady? [TYLKO U NAS]

Marcela Leszczak i Michał Koterski zaskakująco o synu. Pójdzie w ich ślady? [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska wspomniała swoje nastoletnie lata. "Wydawało mi się, że jestem pępkiem świata" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska wspomniała swoje nastoletnie lata. "Wydawało mi się, że jestem pępkiem świata" [TYLKO U NAS]

Hubert Urbański zdradził tajemnice "Milionerów", o których nikt wcześniej nie słyszał. Fakty i mity [TYLKO U NAS]

Hubert Urbański zdradził tajemnice "Milionerów", o których nikt wcześniej nie słyszał. Fakty i mity [TYLKO U NAS]

Marcin Prokop zaskoczył słowami o Julii Wieniawie. "Mogę się od niej sporo nauczyć" [TYLKO U NAS]

Marcin Prokop zaskoczył słowami o Julii Wieniawie. "Mogę się od niej sporo nauczyć" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska szczerze o relacji z mężem. "Wciąż jesteśmy świeżym związkiem" [TYLKO U NAS]

Ewa Chodakowska szczerze o relacji z mężem. "Wciąż jesteśmy świeżym związkiem" [TYLKO U NAS]

Monika Miller postanowiła usunąć pewien tatuaż. "To był mój pierwszy crush" [TYLKO U NAS]

Monika Miller postanowiła usunąć pewien tatuaż. "To był mój pierwszy crush" [TYLKO U NAS]

Edyta Golec o małżeństwie, dzieciach i karierze. "Rodzina szybko nas sprowadziła na ziemię" [TYLKO U NAS]

Edyta Golec o małżeństwie, dzieciach i karierze. "Rodzina szybko nas sprowadziła na ziemię" [TYLKO U NAS]

Piotr Kupicha o synu, który idzie w jego ślady. "Często podglądam jego koncerty". Szykuje się duet? [TYLKO U NAS]

Piotr Kupicha o synu, który idzie w jego ślady. "Często podglądam jego koncerty". Szykuje się duet? [TYLKO U NAS]

Marcin Tyszka przebranżawia się? "Co dalej z tego wyjdzie, zobaczymy..."

Marcin Tyszka przebranżawia się? "Co dalej z tego wyjdzie, zobaczymy..."

Natalia Siwiec szczerze o opuszczeniu ojczyzny. "Polakom brakuje tego luzu"

Natalia Siwiec szczerze o opuszczeniu ojczyzny. "Polakom brakuje tego luzu"

Blanka Lipińska o wyzwaniach w nowym roku. Myśli o karierze aktorskiej? [TYLKO U NAS]

Blanka Lipińska o wyzwaniach w nowym roku. Myśli o karierze aktorskiej? [TYLKO U NAS]

Małgorzata Ostrowska szczerze o mijającym roku. "Na prywatne życie nie było czasu" [TYLKO U NAS]

Małgorzata Ostrowska szczerze o mijającym roku. "Na prywatne życie nie było czasu" [TYLKO U NAS]

Edyta Herbuś podsumowała rok. "Im było mi trudniej, tym wychodziłam z tego silniejsza" [TYLKO U NAS]

Edyta Herbuś podsumowała rok. "Im było mi trudniej, tym wychodziłam z tego silniejsza" [TYLKO U NAS]

Monika Miller o przyszłości związku. Szykują się do zaręczyn? [TYLKO U NAS]

Monika Miller o przyszłości związku. Szykują się do zaręczyn? [TYLKO U NAS]

Tomasz Kot o zdobyciu roli pana Kleksa i synu. "W wielu momentach był ze mną"

Tomasz Kot o zdobyciu roli pana Kleksa i synu. "W wielu momentach był ze mną"

Bartłomiej Kasprzykowski o najgorszej plotce na swój temat. "Ostrzegali ją przede mną" [TYLKO U NAS]

Bartłomiej Kasprzykowski o najgorszej plotce na swój temat. "Ostrzegali ją przede mną" [TYLKO U NAS]

Karolina Malinowska i Olivier Janiak o początkach związku. Pobrali się po 3 miesiącach znajomości

Karolina Malinowska i Olivier Janiak o początkach związku. Pobrali się po 3 miesiącach znajomości

Co słychać u uczestników 4. edycji "Ślubu od pierwszego wejrzenia"? Wszyscy mają już dzieci

Co słychać u uczestników 4. edycji "Ślubu od pierwszego wejrzenia"? Wszyscy mają już dzieci

Majka Jeżowska szczerze o rozstaniu z byłym partnerem, który ją stopował. "Rozkwitłam"

Majka Jeżowska szczerze o rozstaniu z byłym partnerem, który ją stopował. "Rozkwitłam"

Krzysztof Skórzyński zdradził sekret Ewy Drzyzgi. Wszystko pokazano na wizji

Krzysztof Skórzyński zdradził sekret Ewy Drzyzgi. Wszystko pokazano na wizji

Najlepsze cytaty z programu "Kuchenne Rewolucje". "Dlaczego wy trujecie ludzi?" 

Najlepsze cytaty z programu "Kuchenne Rewolucje". "Dlaczego wy trujecie ludzi?" 

Ilona Felicjańska o świętach, synach i 50. urodzinach.  "Jestem dumna z siebie"

Ilona Felicjańska o świętach, synach i 50. urodzinach. "Jestem dumna z siebie"

Maria Seweryn nie przepada za jedną cechą swoich rodziców. "Ból głowy wywołuje" [TYLKO U NAS]

Maria Seweryn nie przepada za jedną cechą swoich rodziców. "Ból głowy wywołuje" [TYLKO U NAS]

Anita Lipnicka o córce oraz rozstaniach życiowych i  muzycznych. "Nie da się przejść przez życie, nie raniąc innych"

Anita Lipnicka o córce oraz rozstaniach życiowych i muzycznych. "Nie da się przejść przez życie, nie raniąc innych"

Michał Mikołajczak dołącza do grona uczestników "Czas na show. Drag Me Out"

Michał Mikołajczak dołącza do grona uczestników "Czas na show. Drag Me Out"

Joanna Krupa o współpracy z Ewą Chodakowską. "Jesteśmy mocnymi kobietami" [TYLKO U NAS]

Joanna Krupa o współpracy z Ewą Chodakowską. "Jesteśmy mocnymi kobietami" [TYLKO U NAS]

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Jak potoczyły się losy wszystkich par z 3. sezonu?

"Ślub od pierwszego wejrzenia". Jak potoczyły się losy wszystkich par z 3. sezonu?

Edyta Bartosiewicz pokazała syna. Są jak dwie krople wody?

Edyta Bartosiewicz pokazała syna. Są jak dwie krople wody?

Martyna Wojciechowska pokazała, jak teraz wygląda Kabula. "Niedaleko pada jabłko od jabłoni"

Martyna Wojciechowska pokazała, jak teraz wygląda Kabula. "Niedaleko pada jabłko od jabłoni"

Mery Spolsky o muzyce, kompleksach i życiu po 30-tce. "Mama walczyła, żebym taką pewność siebie miała" [TYLKO U NAS]

Mery Spolsky o muzyce, kompleksach i życiu po 30-tce. "Mama walczyła, żebym taką pewność siebie miała" [TYLKO U NAS]

Tych aktorów nie ma już w "Na Wspólnej". Wyjaśniamy, dlaczego zniknęli

Tych aktorów nie ma już w "Na Wspólnej". Wyjaśniamy, dlaczego zniknęli

Mateusz Banasiuk ma radę dla młodych aktorów. Czy sam czuje się spełniony? "Jestem głodny nowych wyzwań"

Mateusz Banasiuk ma radę dla młodych aktorów. Czy sam czuje się spełniony? "Jestem głodny nowych wyzwań"

Dorota Krempa o roli w "Na Wspólnej" i macierzyństwie. Czy chciałaby, aby syn poszedł w jej ślady? [TYLKO U NAS]

Dorota Krempa o roli w "Na Wspólnej" i macierzyństwie. Czy chciałaby, aby syn poszedł w jej ślady? [TYLKO U NAS]

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Anna Guzik o sekrecie udanego związku, dzieciach i roli w "Na Wspólnej". "Kariera jest raczej egoistką" [TYLKO U NAS]

Jan Emil Młynarski o ojcu i dorastaniu. "Otarłem się o różne niebezpieczeństwa. Jak o tym myślę, mam dreszcze"

Jan Emil Młynarski o ojcu i dorastaniu. "Otarłem się o różne niebezpieczeństwa. Jak o tym myślę, mam dreszcze"

Aktorki z "Na Wspólnej" szczerze o swoich rolach. Mają wspólne cechy?

Aktorki z "Na Wspólnej" szczerze o swoich rolach. Mają wspólne cechy?

Anna Czartoryska-Niemczycka o wsparciu rodziny, karierze i zmianach po urodzeniu dzieci. "Mniej się boję wygłupić" [TYLKO U NAS]

Anna Czartoryska-Niemczycka o wsparciu rodziny, karierze i zmianach po urodzeniu dzieci. "Mniej się boję wygłupić" [TYLKO U NAS]

Mateusz Banasiuk zdradził, jak jego syn reaguje na popularność rodziców. "Na początku krzyczał" [TYLKO U NAS]

Mateusz Banasiuk zdradził, jak jego syn reaguje na popularność rodziców. "Na początku krzyczał" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska o problemach nastolatków. "Wszystkiego nauczyłam się od dzieci" [TYLKO U NAS]

Dorota Szelągowska o problemach nastolatków. "Wszystkiego nauczyłam się od dzieci" [TYLKO U NAS]

Jakimi ojcami są bracia Collins? "Nie czuje lęku przed tatą, ona czuje respekt"

Jakimi ojcami są bracia Collins? "Nie czuje lęku przed tatą, ona czuje respekt"

Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]

Andrzej Seweryn o relacji z dziećmi. "Nigdy nie byłem dla nich mentorem" [TYLKO U NAS]

Katarzyna Warnke o córce. "Już sobie wyobraża, że będziemy razem pracować"

Katarzyna Warnke o córce. "Już sobie wyobraża, że będziemy razem pracować"

"Detektywi". Z czym ostatnio musieli zmierzyć się funkcjonariusze?

"Detektywi". Z czym ostatnio musieli zmierzyć się funkcjonariusze?