Zaskakujące kulisy małżeństwa Kate i Wiliama. Księżna wymyka się rano z domu

Księżna Kate Middleton
Księżna Kate wymyka się rano z domu
Źródło: Getty Images
Odkąd Kate Middleton weszła w romantyczną relację z księciem Williamem, musiała zmierzyć się z nowymi obowiązkami jako członkini brytyjskiej rodziny królewskiej. Mimo że jej mąż jest przyszłym królem, Kate wciąż pozostaje wierna swoim zainteresowaniom sprzed lat. Tęskni za swoją młodzieńczą pasją, która była ważną częścią jej życia przed wstąpieniem na królewską drogę. Dlatego rano wymyka się z królewskiego pałacu. Gdzie chodzi?

W 2002 roku Catherine Elizabeth Middleton zaczęła spotykać się z kolegą ze studiów. Jednakże, podczas gdy inni koledzy przyjaciółek mogli spodziewać się karier jako menedżerowie w międzynarodowych korporacjach, jej wybranek prawdopodobnie niedługo zajmie miejsce na brytyjskim tronie. Ale jak wygląda ich małżeńskie życie? Okazuje się, że Kate Middleton zdarza się wyruszyć na samotną wyprawę. Gdzie?

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo:

czt_23
Pokaz Antoniny Turnau-Kondrat w Muzeum Sztuki Japońskiej w Krakowie
Pokaz Antoniny Turnau-Kondrat w Muzeum Sztuki Japońskiej w Krakowie

Kate Middleton wymyka się do muzeum

Kate Middleton poznała księcia Williama w 2001 r. na Uniwersytecie w St Andrews, gdzie oboje studiowali. Książę zwrócił na nią uwagę podczas pokazu mody na cele charytatywne. Październik 2010 r. przyniósł zaręczyny pary podczas romantycznej wycieczki do Kenii. Warto dodać, że pierścionek zaręczynowy, który książę William wręczył Kate Middleton, należał wcześniej do jego matki, Diany. Zaręczyny ogłoszono publicznie 16 listopada 2010 r., a piękna ceremonia ślubna odbyła się 29 kwietnia 2011 r. w opactwie westminsterskim.

Według informacji zawartych w książce Tiny Brown "The Palace Papers", księżna Kate ma swoje osobiste rytuały, które pomagają jej zachować spokój i na chwilę zapomnieć o obowiązkach żony następcy tronu, obcując ze sztuką. Rano wykrada się do muzeów i galerii, odwiedzając je anonimowo o ósmej rano, gdy są jeszcze opustoszałe. To dla niej czas na bycie blisko wielkich dzieł sztuki, czego bardzo pragnie.

Pewnego razu, podczas jednej z takich tajemniczych wizyt w Royal Academy, została rozpoznana przez fana. Zaskoczony, postanowił porozmawiać z księżną Kate. Wówczas zdradziła mu, że brakuje jej bliskiego kontaktu z historią sztuki, dlatego właśnie tak często odwiedza te miejsca - aby móc się z nią zetknąć i czerpać z tego radość i inspirację.

Kate Middleton – wykształcenie

Przed wejściem romantycznej relacji z księciem Williamem, Księżna Kate rozpoczęła studia na uniwersytecie w Szkocji. Na początku podjęła się nauki psychologii, jednak później zdecydowała się zmienić kierunek na historię sztuki. W 2005 roku ukończyła ten kierunek z wyróżnieniem, zdobywając tytuł magistra historii sztuki na Uniwersytecie w St Andrews.

William także rozpoczął swoją naukę na tym samym uniwersytecie. Początkowo interesował się historią sztuki, ale później postanowił skoncentrować się na geografii. Po zakończeniu studiów zdobył stopień szkockiego magistra sztuk pięknych wyższej drugiej klasy, co stanowi najwyższe osiągnięcie akademickie wśród następców brytyjskiego tronu.

Obecnie Księżna Kate zajmuje się aktywnie jedną dziedzin sztuk, a mianowicie fotografią artystyczną. Do tej pory miała możliwość uwiecznienia swoich dzieci - księcia George'a, księżniczki Charlotte i księcia Louisa na przepięknych portretach. W niedawnej przeszłości miała również zaszczyt zostać zaproszoną do sfotografowania księżnej Camilli z okazji jej 75. urodzin, co świadczy o tym, że członkowie brytyjskiej monarchii doceniają jej talent.

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Czytaj też:

Autor: Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Getty Images

podziel się:

Pozostałe wiadomości