Programy

Mocny finał 25. sezonu "Kuchennych rewolucji". "Na widok i zapach jedzenia musiałam wiać"

Programy

Autor:
Kamila
Jamrożek
Magda Gessler w restauracji "Kulinarna Warszawka"

W finałowym 14. odcinku "Kuchennych rewolucji" Magda Gessler odwiedziła restaurację "Kulinarna Warszawka" w Kępnie. Po degustacji dań emocje sięgnęły zenitu i w ruch poszły talerze. Magda Gessler uciekła z lokalu. Czy podejmie się pomocy właścicielce Eli?

"Kuchenne rewolucje" to program, w którym Magda Gessler pomaga właścicielom odkryć, co stoi za klapą ich restauracji. W 14. odcinku najnowszej 25. edycji restauratorka odwiedzi Kępno i lokal "Kulinarna Warszawka". Czy Magdzie Gessler uda się pomóc właścicielce Eli?

"Kuchenne rewolucje" w Kępnie. Magda Gessler w restauracji "Kulinarna Warszawka"

Kępno to miasto, które ma średniowieczne korzenie. W pobliżu krzyżują się szlaki ze Śląska do Poznania i z Wrocławia do Warszawy. I właśnie przy ulicy Warszawskiej mieści się "Kulinarna Warszawka", lokal prowadzony przez Elżbietę. Właścicielka przez dwadzieścia lat pracowała w gastronomii, gotując w cudzych restauracjach. Wreszcie półtora roku temu, postanowiła spełnić marzenie o własnym biznesie. Swoim gościom serwuje dania domowe, ma być smacznie jak u mamy.

Tyle że chyba nie do końca jest, bo "Warszawka" świeci pustkami i daleko jej do rozmachu stolicy. Pani Elżbieta, zamiast zarabiać, dopłaca do restauracji. Chcąc zejść z kosztów, szuka najtańszych produktów, sama siebie nazwała królową promocji. Ale czy tędy droga? Najtańszy produkt to często produkt niesmaczny i niezdrowy, a ludzie to czują i omijają lokal szerokim łukiem. Nie ominie go jednak Magda Gessler. Znana restauratorka z Warszawy do "Kulinarnej Warszawki" przemierzyła setki kilometrów, by zawalczyć o smak, jakość i gości.

Zobacz zwiastun najnowszego odcinka "Kuchennych rewolucji":

"Kuchenne rewolucje". Magda Gessler w restauracji "Kulinarna Warszawka"
"Kuchenne rewolucje". Magda Gessler w restauracji "Kulinarna Warszawka"

Magda Gessler w restauracji "Kulinarna Warszawka" w Kępnie - smak dań

Magda Gessler po wejściu do "Kulinarnej Warszawki" nie miała zbyt wielu dań do wyboru. Menu knajpy wypisane było na ścianie i składało się zaledwie z kilku propozycji. Restauratorka zażyczyła sobie zatem rosołu i schabowego. To, co otrzymała, nie spełniło jej oczekiwań.

"Nie jemy rosołu, bo nam jelita zgniją", "Komuno wróć", "Nieapetyczne, ohydne, wymemłane i oszukane" - komentowała dania Magda Gessler, po czym w ruch poszły talerze.

Następnie gwiazda opuściła lokal.

"Dawno nie było tak, że na widok i zapach jedzenia musiałam wiać. I jeszcze cuchnę" - powiedziała po wyjściu z lokalu.

Magda Gessler w restauracji "Kulinarna Warszawka" w Kępnie - metamorfoza, dalsze losy

Następnego dnia w knajpie "Kulinarna Warszawka" było jeszcze gorzej. Magda Gessler zrobiła załodze inspekcję w kuchni.

"Brudno jak cholera" - stwierdziła, po czym właścicielka zaczęła protestować, że w jej lokalu nie ma "syfu".

"Czy ktoś wie, jaka jest różnica między syfem a brudem?" - pytała Magda Gessler.

W końcu przyszedł czas na rewolucję i metamorfozę restauracji. Po rozmowach z ekipą Magda Gessler ogłosiła zmiany. "Kulinarna Warszawka" to teraz "Sztuka Na Raz". Jakie menu zaproponowała restauratorka?

"W waszym garnku musi się pojawić prawdziwy rosół. Będziemy go podawać w wazie, każdy będzie sobie lał tego rosołu, ile chce. Do tego makaron domowy, robiony przez was, dobre mięso, z którego zrobimy sztukę mięsa, dwa sosy: cebulowy i chrzanowy albo musztardowy, ziemniaki, warzywa z rosołu. Na deser będą naleśniki z powidłami i kompot ze śliwek" - ogłosiła.

Po czterech tygodniach Magda Gessler ponownie zjawiła się w restauracji Elżbiety. Od razu przeszła do rzeczy i zamówiła rosół wołowy, sztukę mięsa i kanapki, które podawane są jako przystawka.

"Rosół bardzo udany. Przepyszny, czuć dobry domowy makaron, fenomenalny wywar. Widać, że niczego nie oszczędzasz. Samo mięso jest wybitne, puree też. [...] Tutaj można zjeść prawdziwy, smaczny domowy obiad" - podsumowała zadowolona Magda Gessler.

"Kuchenne rewolucje" – prowadząca Magda Gessler

Magda Gessler to osobowość telewizyjna, kreatorka smaków, właścicielka kilku restauracji oraz autorka książek kucharskich. Od 6 marca 2010 r. jest gospodynią programu TVN Kuchenne rewolucje. Od 2012 r. została jurorką w programie "MasterChef".

Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale nadal trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Player

Pozostałe wiadomości