Tomasz Orzechowski wygrał milion złotych w "Milionerach". Na co wydał pieniądze?

Autor:
Kamila
Jamrożek
Tomasz Orzechowski wygrał milion złotych w "Milionerach"

Tomasz Orzechowski to kolejny uczestnik programu "Milionerzy", który udzielił poprawnej odpowiedzi na wszystkie 12 pytań i sięgnął po główną nagrodę. W rozmowie z serwisem o2.pl milioner zdradził, co zrobił z wygraną.

Tomasz Orzechowski to księgowy, który pochodzi z Łodzi. Jego pasją są teleturnieje i quizy. W programach telewizyjnych udało mu już się wygrywać pokaźne sumy, jednak tym razem do jego kieszeni trafiła prawdziwa fortuna. W rozmowie z o2.pl uczestnik zdradził, że odcinek "Milionerów", w którym wygrał milion, był nagrywany kilka miesięcy temu, więc zdążył już zagospodarować pieniądze. Na co je przeznaczył?

Tomasz Orzechowski w "Milionerach" - pytanie za milion

Tomasz Orzechowski usłyszał w "Milionerach" wszystkie 12 pytań, więc jego gra trwała aż trzy odcinki. Ostatecznie sięgnął jednak po milion złotych. Jak brzmiało pytanie za milion? Oto ono:

Kto w połowie XIX w. skomponował słynną "Modlitwę dziewicy", utwór grany w Europie, w Stanach Zjednoczonych, ale najbardziej i do dziś popularny w Japonii?

  • a. Franciszek Liszt z Raiding
  • b. Edward Grieg z Bergen
  • c. Robert Schumann z Zwickau
  • d. Tekla Bądarzewska z Mławy
Tomasz Orzechowski wygrał milion złotych w "Milionerach"
Tomasz Orzechowski w "Milionerach" - pytanie za milion Źródło: Player

Choć pytanie nie należy do najłatwiejszych, to Tomaszowi Orzechowskiemu nie sprawiło ono większego problemu. Dokładnie wiedział, że kompozytorką tego utworu jest Tekla Bądarzewska, dlatego bez żadnych wątpliwości wskazał poprawną odpowiedź.

Tomasz Orzechowski wygrał milion złotych w "Milionerach" - na co wyda pieniądze

Tomasz Orzechowski w programie "Milionerzy" mówił, że główną wygraną przeznaczy na podróż do Nowego Jorku. Czy udało mu się spełnić to marzenie? Jak powiedział w rozmowie z o2.pl nagrodę przeznaczył na coś innego.

"Przez kilka miesięcy od nagrania poukładałem sobie wszystko w głowie i podzieliłem wygraną tak, aby się nie martwić, co z nią uczynić. Część poszła na mieszkanie, a spora część w obligacje. Więc wychodzi na to, że do Nowego Jorku polecę z własnych środków" - powiedział Tomasz Orzechowski.

Uczestnik wyjaśnił też, czy wygrana zmieniła w jakiś sposób jego życie.

"W Szczecinie kupiłem swoje wymarzone mieszkanie. Jest piękne i praktyczne. Z widokiem na jezioro Dąbie. Lubię żyć po swojemu i jakiejś rewolucji nie planuję. Jestem zadowolony ze swojego życia i nie zamierzam go zmieniać" - powiedział milioner.

Tomasz Orzechowski wygrał milion złotych w "Milionerach"
Tomasz Orzechowski wygrał milion złotych w "Milionerach" Źródło: Player

Tomasz Orzechowski nie chce poprzestawać na udziale w teleturnieju "Milionerzy" i już snuje bardzo ambitne plany.

"Od kilku lat startuję w Mistrzostwach Świata w Quizach i mimo tego, że jestem najwyżej notowanym Polakiem, to jednak chciałbym kiedyś być w pierwszej dziesiątce. Poziom tego turnieju jest ogromny, więc wiem, że to ambitne wyzwanie" - stwierdził Tomasz Orzechowski.

Milioner zdradził też, jaką miał taktykę na wywalczenie głównej nagrody w "Milionerach".

"Skupiłem się na refleksie i taktyce. Refleks mnie nie zawiódł w konkurencji "Kto pierwszy ten lepszy", mimo że ja sam zwątpiłem, że się uda. A taktykę miałem prostą: zawsze zaznaczyć którąś z czterech odpowiedzi, nawet jeśli nie mam pewności" - powiedział.

Filip Chajzer w odcinku specjalnym "Milionerów"
Filip Chajzer w odcinku specjalnym "Milionerów" Źródło: co za tydzień

"Milionerzy" - kto wygrał milion?

"Milionerzy" to program, który jest nadawany w Polsce z przerwami od 1999 roku. Do tej pory pytanie za milion złotych usłyszało 29 osób. Tomasz Orzechowski jest piątym Polakiem, który zgarnął główną nagrodę. Do tej pory milion złotych wygrywali:

  • Krzysztof Wójcik – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku
  • Maria Romanek – w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku
  • Katarzyna Kant-Wysocka – w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku
  • Jacek Iwaszko – w odcinku 1158. z 23 września 2021 roku
  • Tomasz Orzechowski – w odcinku 1254. z 19 września 2022 roku

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie tutaj.

Czytaj też:

Autor:Kamila Jamrożek

Źródło zdjęcia głównego: Player

Pozostałe wiadomości