Programy

Kacper z "TM" w poruszających słowach o byciu młodym tatą. Sam wychowywał się bez ojca

Programy

Autor:
Kalina
Szymankiewicz
Źródło:
cozatydzien.tvn.pl
"Top Model". Kacper Orenkiewicz o opiece nad dzieckiem

Kacper Orenkiewicz z 10. edycji "Top Model" skończył 22 lata. 11 sierpnia powitał na świecie swoje pierwsze dziecko. Wraz z ukochaną podjęli się ogromnego wyzwania, jakim jest opieka nad maleństwem, zwłaszcza że Kacper mieszka częściowo w Norwegii. W rozmowie z cozatydzien.tvn.pl opowiedział o porodzie, nauce ojcostwa i planach na przyszłość.

Kacper Orenkiewicz od roku jest w związku z Karoliną Darską — trenerką personalną i influencerką. Ma rodzinę w Norwegii i do tej pory głównie tam spędzał czas, pracując jako model. Po urodzeniu córki stara się być blisko niej, ale najpierw musi załatwić wszystkie sprawy w drugim kraju. Sprawdźcie, co zmieniło się w jego życiu.

Kacper Orenkiewicz o porodzie i zdrowiu ukochanej

Model był pełen optymizmu, że jego córeczka urodzi się zdrowa. Obawiał się tylko o to, jak podczas porodu poradzi sobie jego dziewczyna.

- Karolina bardzo ciężko przechodziła ciążę. Zawsze gdy byłem przy niej, wydawało mi się, że może zemdleć w każdym momencie. Bałem się, jak będzie z nią przy porodzie - wyznał.

22-latek opisał akcję porodową. Było to dla niego ogromne przeżycie. Na szczęście młodzi rodzice mogli liczyć na wsparcie swoich bliskich.

- Gdy Karolinie odeszły wody szybko pobiegłem po torbę. To było 10 sierpnia, w szpitalu byliśmy około 15 godzin, ale Karolinie nie przychodziły skurcze. Położna powiedziała, że mogę pojechać na dwie godzinki do domu i odpocząć, bo akcja porodowa zacznie się dopiero za kilka godzin — powiedział nam, wspominając ten dzień.

Gdy już byłem w samochodzie, zadzwoniła do mnie mama Karoliny, że ona już zaczęła rodzić. Więc szybko wróciłem. Urodziła w 20 minut, przeciąłem pępowinę. Byłem w takim szoku, że nie wiedziałem sam, jak zareagować. Urodziła się dzień przed moimi urodzinami. Więc to jest najlepszy prezent, jaki w życiu dostałem

Kacper twierdzi, że wiek w jego przypadku nie ma znaczenia. Nadal może realizować się w swoim zawodzie, ale teraz dodatkowo będzie miał inne obowiązki.

- Dużo moich znajomych pyta mnie, czy nie czuję się za młody i czy to nie jest wielka presja. Oczywiście, w moim życiu zawsze miałem wyzwania. Do tej pory to jest moje największe. Jestem młodym ojcem, ale wiem, że to coś znaczy, że to może jest jakieś przeznaczenie. Jest takie przekonanie, też w mediach społecznościowych, że jak jest młody facet, to powinien się wyszaleć. Ja już to mam za sobą. Wiem, że mógłbym być z Karoliną już do końca życia. Dużo osób mówi mi, że mam dojrzałe podejście do życia - stwierdził.

"Top Model". Michał Piróg o programie. Czego możemy się spodziewać?
"Top Model". Michał Piróg o programie. Czego możemy się spodziewać? Michał Piróg, Top Model Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Kacper z "Top Model" przeszedł przyśpieszony kurs dojrzewania

Kalina Szymankiewicz zapytała Kacpra, czy narodziny dziecka sprawiły, że przeszedł przyśpieszony kurs dojrzewania. Okazało się, że chłopak podejmuje już poważne życiowe decyzje.

- Gdy zarabiałem pieniądze przed pojawieniem się Amerii, planowałem, co możemy sobie kupić np. jakąś droższą kurtkę, a teraz odkładam pieniądze na jej przyszłość. Kolejny przykład: jestem z Oslo, a tam publiczny transport jest bardzo popularny. Więc wcześniej nie myślałam o tym, aby zrobić prawo jazdy. Nie było takiej presji na mnie. Ale, gdy dowiedziałem się, że Karolina jest w ciąży, to podjąłem decyzję, aby się za to zabrać - wyznał.

Kacper nie może być cały czas przy swojej rodzinie, ale planuje to zmienić.

- Do Norwegii wyjeżdżam teraz tylko wtedy, by pozałatwiać różne swoje sprawy, np. dokończyć prawo jazdy. Teraz będę tam na dwa tygodnie. Na razie zostajemy w Polsce, ale w przyszłości planujemy przeprowadzić się tam. Myślę, że Norwegia byłaby lepszym miejscem dla mojej córki. Teraz Karolina jest sama, ale pomagają nam jej rodzice [...] Nie mogę doczekać się przyszłości. Będę dla niej takim ojcem, jakiego sam chciałbym mieć. Wychowywałem się bez taty, który zginął w wypadku samochodowym, gdy miałem cztery lata. Chcę być dla swojej córki mentorem - powiedział dumny tata Amerii.

Oczy całego świata skierowane są w stronę Ukrainy i nasze również. Redakcja cozatydzien.tvn.pl pisze przede wszystkim o rozrywce, kulturze i show-biznesie, ale trudno przejść obojętnie wobec tego, co dzieje się u naszego sąsiada. Dlatego będziemy pisać o wsparciu, jakie płynie z Polski dla mieszkańców Ukrainy. Najważniejsze informacje znajdziecie TUTAJ.

Autor:Kalina Szymankiewicz

Źródło: cozatydzien.tvn.pl

Źródło zdjęcia głównego: Instagram @kacperorenkiewicz

Pozostałe wiadomości