"Kuchenne rewolucje"

W tym programie Magda Gessler przemierza Polskę wzdłuż i wszerz, aby zmienić oblicze gastronomii. Znana restauratorka pomaga podupadającym lokalom, aby ich właściciele odnieśli finansowy sukces, a goście wychodzili z nich dobrze najedzeni i zadowoleni.

Kuchenne rewolucje w TVN

Program Kuchenne rewolucje jest emitowany na antenie TVN nieprzerwanie od wiosny 2010 roku. Wiosną 2023 roku stacja pokazała widzom już 26 sezon tej serii, która wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością i jest jednym z najpopularniejszych kulinarnych show na polskim rynku telewizyjnym.

Program został oparty na amerykańskim formacie Kitchen Nightmares, prowadzonym przez jednego z najpopularniejszych światowych szefów kuchni – Gordona Ramsaya.

Magda Gessler – prowadząca Kuchennych rewolucji

Kontrowersyjna i bezkompromisowa restauratorka Magda Gessler jest gospodynią Kuchennych rewolucji począwszy od pierwszego sezonu programu.

Magda Gessler z sukcesem prowadzi kilka własnych warszawskich lokali gastronomicznych. Z wykształcenia jest artystką, a swoją niezwykłą wrażliwość estetyczną często udowadnia widzom Kuchennych rewolucji w trakcie metamorfozy wystroju restauracji, biorących udział w jej programie.

Magda Gessler związana jest ze stacją TVN od 2010 roku. Widzowie znają ją również z innych popularnych kulinarnych show, jak MasterChef czy Sexy kuchnia Magdy Gessler.

Kuchenne rewolucje – gdzie oglądać całe odcinki

Program Kuchenne rewolucje można oglądać na antenie TVN w czwartki o godzinie 21:35.

Całe odcinki Kuchennych rewolucji są dostępne również online na platformie player.pl. Widzowie znajdą tam zarówno najnowsze, jak też archiwalne sezony serii.

Kuchenne rewolucje - zasady programu

Do udziału w programie Magdy Gessler zgłaszają się restauratorzy i właściciele mniejszych gastronomii, którzy od pewnego czasu borykają się z trudnościami w prowadzeniu swojego biznesu. Każdy odcinek skupia się na innej restauracji, która mierzy się z różnymi problemami - od słabego menu, przez niezadowalającą obsługę, brudną kuchnię, po niesprzyjającą atmosferę.

Magda Gessler odwiedza taką restaurację, samodzielnie kosztuje potraw z menu, przygląda się panującym tam zasadom, które nierzadko przyprawiają widzów o zawroty głowy. Po starannej analizie i wyłapaniu błędów, prowadząca ma 4 dni, aby przywrócić działanie lokalu na właściwe tory. Często zmienia się wszystko. Żeby rewolucja była udana, przemiana musi nastąpić nie tylko w wystroju czy nazwie lokalu, ale również w głowach jego właścicieli i personelu, o co również dba prowadząca.

Wspólnie opracowują nowe menu, skupiając się na świeżości o oryginalności serwowanych potraw.

Całość tych prac wieńczy finałowa kolacja, a o sukcesie stanowi zadowolenie zaproszonych na nią gości – często są to przypadkowi przechodnie, których samodzielnie zapraszają właściciele.

Po kilku tygodniach Magda Gessler ponownie odwiedza lokal poddawany „Kuchennej rewolucji”, aby sprawdzić, w jakim stopniu jej rady zostały wzięte do serca przez obsługę i właścicieli oraz czy w restauracji znów tłumnie zjawiają się goście, czy może znów świeci pustkami…

Kuchenne rewolucje. Powroty

W 2015 roku serwis player.pl wyprodukował spin-off programu - „Kuchenne rewolucje. Powroty”, w którym Charlie Daigneault, finalista drugiej edycji „MasterChef”, wcielał się w rolę wysłannika Magdy Gessler i odwiedzał lokale poddawane „Kuchennym rewolucjom” po kilku miesiącach, a nawet latach od wizyty Magdy.

Powstały 3 sezony tego programu. Wszystkie odcinki serii „Kuchenne rewolucje. Powroty” są dostępne dla widzów platformy player.pl.

Kuchenne rewolucje – jak się zgłosić do programu?

Do udziału w programie „Kuchenne rewolucje” zgłaszają się restauratorzy, którzy napotykają na trudności w prowadzeniu swojego biznesu. Castingi do kolejnych edycji tego programu ogłaszane są na oficjalnej stronie TVN. Osoby zainteresowane udziałem, same wysyłają swoje zgłoszenia.

Ile trzeba zapłacić za Kuchenne rewolucje?

Za udział w "Kuchennych rewolucjach" nie jest pobierana żadna opłata. Remont restauracji jest finansowy przez TVN.

Gdzie obejrzeć Kuchenne rewolucje?

Program Kuchenne rewolucje można oglądać na antenie TVN oraz w Playerze.

O której godzinie są Kuchenne rewolucje?

Program Kuchenne rewolucje można oglądać na antenie TVN w czwartki o godzinie 21:35.

Czy za Kuchenne rewolucje trzeba płacić?

Właściciele nie finansują nowego wystroju lokalu ani nie ponoszą żadnych innych kosztów za udział w rewolucjach. Wszystko jest opłacane przez TVN.

Ile restauracji przeszło Kuchenne rewolucje?

Program doczekał się już 28 sezonów. Oznacza to, że kuchenne rewolucje przeszło już około 370 restauracji.

Kiedy nowy sezon Kuchennych Rewolucji?

Nowy sezon Kuchennych Rewolucji emitowany jest na antenie TVN od marca 2024 roku.

Kiedy Kuchenne Rewolucje w TV?

Program Kuchenne rewolucje można oglądać na antenie TVN w czwartki o godzinie 21:35.

Ile restauracji z Kuchennych rewolucji przetrwało?

Z ponad 300 restauracji po Kuchennych rewolucjach przetrwało ponad 70 procent.

Kto płaci za kolację w Kuchennych Rewolucjach?

Za udział w Kuchennych rewolucjach nie płaci się nic, jednak koszt finałowej kolacji ponoszą właściciele.

Kto bierze udział w kolacji w Kuchennych Rewolucjach?

W kolacji w Kuchennych rewolucjach biorą udział osoby zaproszone podczas promocji restauracji organizowanej na ulicy. Poza tym do kolacji zasiadają również bliscy i przyjaciele właścicieli lokalu.

Źródło zdjęcia głównego: TVN