"Kuchenne rewolucje"

W tym programie Magda Gessler przemierza Polskę wzdłuż i wszerz, aby zmienić oblicze gastronomii. Znana restauratorka pomaga podupadającym lokalom, aby ich właściciele odnieśli finansowy sukces, a goście wychodzili z nich dobrze najedzeni i zadowoleni.

„Kuchenne rewolucje” w TVN

Program „Kuchenne rewolucje” jest emitowany na antenie TVN nieprzerwanie od wiosny 2010 roku. Wiosną 2023 roku stacja pokazała widzom już 26 sezon tej serii, która wciąż cieszy się niesłabnącą popularnością i jest jednym z najpopularniejszych kulinarnych show na polskim rynku telewizyjnym.

Program został oparty na amerykańskim formacie „Kitchen Nightmares”, prowadzonym przez jednego z najpopularniejszych światowych szefów kuchni – Gordona Ramsaya.

Magda Gessler – prowadząca „Kuchennych rewolucji”

Kontrowersyjna i bezkompromisowa restauratorka Magda Gessler jest gospodynią „Kuchennych rewolucji” począwszy od pierwszego sezonu programu.

Magda Gessler z sukcesem prowadzi kilka własnych warszawskich lokali gastronomicznych. Z wykształcenia jest artystką, a swoją niezwykłą wrażliwość estetyczną często udowadnia widzom „Kuchennych rewolucji” w trakcie metamorfozy wystroju restauracji, biorących udział w jej programie.

Magda Gessler związana jest ze stacją TVN od 2010 roku. Widzowie znają ją również z innych popularnych kulinarnych show, jak „MasterChef” czy „Sexy kuchnia Magdy Gessler”.

„Kuchenne rewolucje” – gdzie oglądać całe odcinki

Program „Kuchenne rewolucje” można oglądać na antenie TVN w czwartki o godzinie 21:35.

Całe odcinki „Kuchennych rewolucji” są dostępne również online na platformie player.pl. Widzowie znajdą tam zarówno najnowsze, jak też archiwalne sezony serii.

„Kuchenne rewolucje” - zasady programu

Do udziału w programie Magdy Gessler zgłaszają się restauratorzy i właściciele mniejszych gastronomii, którzy od pewnego czasu borykają się z trudnościami w prowadzeniu swojego biznesu. Każdy odcinek skupia się na innej restauracji, która mierzy się z różnymi problemami - od słabego menu, przez niezadowalającą obsługę, brudną kuchnię, po niesprzyjającą atmosferę.

Magda Gessler odwiedza taką restaurację, samodzielnie kosztuje potraw z menu, przygląda się panującym tam zasadom, które nierzadko przyprawiają widzów o zawroty głowy. Po starannej analizie i wyłapaniu błędów, prowadząca ma 4 dni, aby przywrócić działanie lokalu na właściwe tory. Często zmienia się wszystko. Żeby rewolucja była udana, przemiana musi nastąpić nie tylko w wystroju czy nazwie lokalu, ale również w głowach jego właścicieli i personelu, o co również dba prowadząca.

Wspólnie opracowują nowe menu, skupiając się na świeżości o oryginalności serwowanych potraw.

Całość tych prac wieńczy finałowa kolacja, a o sukcesie stanowi zadowolenie zaproszonych na nią gości – często są to przypadkowi przechodnie, których samodzielnie zapraszają właściciele.

Po kilku tygodniach Magda Gessler ponownie odwiedza lokal poddawany „Kuchennej rewolucji”, aby sprawdzić, w jakim stopniu jej rady zostały wzięte do serca przez obsługę i właścicieli oraz czy w restauracji znów tłumnie zjawiają się goście, czy może znów świeci pustkami…

„Kuchenne rewolucje. Powroty”

W 2015 roku serwis player.pl wyprodukował spin-off programu - „Kuchenne rewolucje. Powroty”, w którym Charlie Daigneault, finalista drugiej edycji „MasterChef”, wcielał się w rolę wysłannika Magdy Gessler i odwiedzał lokale poddawane „Kuchennym rewolucjom” po kilku miesiącach, a nawet latach od wizyty Magdy.

Powstały 3 sezony tego programu. Wszystkie odcinki serii „Kuchenne rewolucje. Powroty” są dostępne dla widzów platformy player.pl.

„Kuchenne rewolucje” – jak się zgłosić do programu?

Do udziału w programie „Kuchenne rewolucje” zgłaszają się restauratorzy, którzy napotykają na trudności w prowadzeniu swojego biznesu. Castingi do kolejnych edycji tego programu ogłaszane są na oficjalnej stronie TVN. Osoby zainteresowane udziałem, same wysyłają swoje zgłoszenia.

Autor:Aleksandra Wolniewicz

"Kuchenne Rewolucje". Najlepsze teksty Magdy Gessler
"Kuchenne Rewolucje". Najlepsze teksty Magdy Gessler Źródło: TVN

Źródło zdjęcia głównego: TVN